Черкаси продовжують активно розвиватися, зокрема й в контексті ринку житла. За останні роки все більше новобудов з’являються у різних районах міста.

Скільки нового житла з’явилося у Черкасах

За даними Головного управління статистики у Черкаській області, в обласному центрі впродовж січня-вересня 2017 року прийняли в експлуатацію понад 56 тисяч квадратних метрів житла. Загальна площа прийнятого в експлуатацію житла в багатоквартирних будинках – 44610 квадратних метрів у 10 будівлях. Це найбільший показник за останні 7 років.

Новобудови в Черкасах

Які квартири пропонують клієнтам черкаські забудовники

На законодавчому рівні в Україні не закріплено чіткої класифікації квартир, але на ринку існує умовний поділ на чотири класи залежно від “престижності”, розташування, будівельних і технічних характеристик житла: економ, комфорт, бізнес і преміум.

Квартири економ-класу розташовані в периферійних районах міста, іноді не мають поблизу зручної транспортної розв’язки, учбових закладів, дитсадків та об’єктів торгівлі. Параметри таких квартир найчастіше відповідають лише мінімальним вимогам для проживання, прописаним у законодавстві.

Квартири комфорт-класу дорожчі. Будинок може бути огороджений по периметру, часто встановлюють домофони. В Черкасах такі квартири розташовані в районах, наближених до центру та в зручних місцях спальних районів, де вже є розвинена інфраструктура.

Квартири бізнес-класу зручні та великі. Їх площа може сягати 100 квадратних метрів. Вони мають покращене планування, з просторими кімнатами та кухнями від 10-12 квадратних метрів. Житлові комплекси розташовані у престижних районах, з хорошою транспортною розв’язкою, мають облаштований паркінг і двір.

Житло класу еліт – найдорожче. Такі квартири мають площу від 120 квадратних метрів. Житлові комплекси максимально орієнтовані на комфорт, безпеку та розкіш. Обираючи місце під забудову, девелопер одразу звертає увагу на наявність вільного місця під паркінг. Такі будинки завжди обнесені парканом, мають пропускну систему та охорону, а також достатню кількість паркувальних місць чи закритих паркінгів. Зазвичай над оформленням двору працює ландшафтний дизайнер. У будинках класу еліт ніколи немає торгових та офісних площ на перших поверхах.

Первинний ринок житла має низку переваг

Планування квартир у новобудовах більш сучасні, ніж у старих будинках. Комунікаціями в таких квартирах ще ніхто не користувався, тож труби та проводка служитимуть господарям квартири набагато довше. Також в новобудовах здебільшого розширена площа кухні, ванної кімнати та балконів. Водночас квартира в новобудові потребує великих капіталовкладень, перш ніж буде готовою до заселення. Власникам таких осель треба бути готовими до того, що певний час доведеться жити без сусідів, адже новий будинок заселяється поступово.

Станом на березень 2018 року, мінімальна ціна на однокімнатну квартиру в новобудові – 307 тисяч грн, двокімнатну – 389 тисяч грн, трикімнатну – 618 тисяч грн. Середня ціна – 516 тисяч грн, 804 тисячі грн, 1 134 тисячі грн за одно-, дво- та трикімнатну квартиру відповідно.

Найдешевша середня ціна за квадратний метр житла в новобудові наразі у Південно-Західному районі міста – близько 7500 грн. Найдорожче коштує квадрат житла в центрі та на Митниці – в районі 11-12 тисяч грн.

Сьогодні на ринку житла в Черкасах продают квартири в таких житлових комплексах: “Сімейний Люкс”, “Новий Парковий”, ЖК “Перлина Дніпра”, “Dream Town”, “ForRest”, “Другий Парковий”, “Гармонія”, “Графський”, “Аврора-Сіті”, “River Sky”. Окрім ЖК, придбати новеньку квартиру можна у провідного забудовника Черкащини ПП “Надія”. Зараз компанія пропонує житло в новобудовах у різних районах міста: вул. Гоголя, 251, вул. Благовісна, 210, вул. Грушевського, 110, вул. Новопречистенська, 55, вул. Козацька, 9/1, вул. Героїв Дніпра, 7/1, вул. Тараскова, 5, вул. Корольова, 20/1, вул. Нарбутівська, 239. Ми зібрали інформацію по найцікавіших пропозиціях.