Місто Черкаси розділене на два адміністративні райони – Соснівський та Придніпровський. Крім цього, існує вісім великих мікрорайонів. Найбільший попит має житло в Центральному мікрорайоні міста та на Митниці. Світлана Скрекотень, ріелтор агентства "Новий дім", розказала нам про плюси та мінуси найбільш популярних серед містян мікрорайонів Черкас.

Центральний район

Цей район найпопулярніший, тому має найдорожчий житловий фонд у всьому місті. Тут розташована більшість адмінстративних будівель, є розвинена соціальна інфраструктура, багато закладів громадського харчування і розважальних центрів. Вартість квадратного метра житлової та комерційної площі тут найвища.

Оригінал фото – Влад Жарін
Оригінал фото – Влад Жарін

Митниця

Другий за популярністю район в Черкасах, що розташовується на березі Дніпра. Ще в давнину берег почали заселяти рибалки, ремісники та робітники. Тут вперше почали влаштовувати ярмарки та створювати малі промислові підприємства. В цьому районі розташовувалося перше митне подвір’я, на якому збирали “мито” – плату за дозвіл на торгівлю. Звідси й походить назва району. У 80-ті роки минулого століття тут розпочали намив ґрунту, на якому й звели частину мікрорайону.

Оригінал фото – Влад Жарін
Оригінал фото – Влад Жарін

Соснівка та Дахнівка

Райони з переважно приватним житловим фондом. Соснівку створили як санаторно-куротне селище наприкінці XIX столітті. Тоді вона перебувала ще за межами Черкас, але згодом місто розрослося, приєднавши цей район до себе. Дахнівка також була окремим селом. Сьогодні житловий фонд тут здебільшого включає будинки котеджного типу.

Оригінал фото – Влад Жарін
Оригінал фото – Влад Жарін

Південно-західний район

Один з крупних районів черкас з найбільшим житловим фондом. Назвою цей район завдячує своєму географічному розташуванню. Південно-захіний район має три центральні широкі вулиці – Сумгаїтська, Руставі та 30 років Перемоги.

Вам тут жити: плюси і мінуси районів Черкас

Район "Д"

Район "Дніпровський" черкащани називають просто район "Д". Тут є як приватний сектор, так і багатоповерхівки. Із заходу до мікрорайону підходять землі колишнього яблуневого саду, де нині створюють новий мікрорайон Яблуневий.

Вам тут жити: плюси і мінуси районів Черкас

Хімселище

Район побудували поряд з хімічними підприємствами міста. Розташований він у західній частині Черкас. З’явилося Хімселище відносно недавно – в ХХ столітті, після створення черкаських підприємств “Азот”, “Хімволокно”, ЧШК. В центрі району розкинувся парк Хіміків, площа якого складає майже 11 гектарів.

Вам тут жити: плюси і мінуси районів Черкас