Які вікна допоможуть зберегти тепло в домі?

7 правил вибору якісних вікон.

6 червня38520
Stroysya article header.11
'Які вікна допоможуть зберегти тепло в домі?'

Велика частина тепла в зимовий час покидає будинок через вікна. Ірина Божко, провідний спеціаліст із продажу компанії з виробництва металопластикових конструкцій "Атлант-Пласт", розповіла нам, як цього уникнути, які вікна краще зберігають тепло і скільки на цьому можна заощадити.

Крім естетичної краси й шумоізоляції, металопластикові вікна мають актуальну на сьогодні властивість – енергоефективність. Такі вікна допомагають зберегти тепло взимку і не впускають спеку влітку. Щоб створити в будинку комфортний клімат, досить правильно дібрати вікно.

Чим більше повітряних камер у профілі та склопакеті, тим тепліше буде вдома

У профілю буває від трьох до семи камер. Склопакет також має тепломісткість і повітряні камери: однокамерний пакет – це 2 скла, двокамерний – 3 скла. Бажано, щоб проміжки між склом були різними. Завдяки різній ширині склопакета збільшується теплоізоляція. Обрати краще склопакет, який має декілька енергоощадних камер.

Згідно з законом України житлові приміщення повинні бути засклені конструкціями, у яких коефіцієнт теплопередачі не менше 0.73-0.75. Це конструкція з 4-камерним профілем, 2-камерним склопакетом і енергопокриттям. Для порівняння: звичайне вікно з 3-камерним профілем і 1-камерним склопакетом має коефіцієнт теплопередачі 0.53.

Аргон і енергонапилення зроблять вікна більш ефективними

Газ аргон, яким заповнюють камери всередині склопакетів, має більшу щільність, ніж повітря. Таке рішення дозволяє краще зберігати тепло в приміщенні. Ще для збереження домашнього тепла на внутрішнє і зовнішнє скло наносять енергонапилення з оксидів металу, зокрема срібла. Енергоефективність такого вікна буде 0,75 і вище. Ціна між звичайним вікном і вікном з аргоном і напиленням буде відрізнятися приблизно на 15%.

Аргон – це інертний газ, який не вступає в реакцію з іншими хімічними речовинами і не радіоактивний. Він повністю нешкідливий для здоров'я. Завдяки двоступеневій герметизації, за рік витікає не більше 1-2% газу. Значить, аргон знаходиться в камерах не менше 10 років.

Правильно добирайте фурнітуру

Експлуатаційні характеристики вікна в багатьох аспектах залежать від якості фурнітури. Ручки не повинні хитатися, вікно повинно легко відкриватися в будь-якому режимі та щільно прилягати до стулки. Під час придбання фурнітури не потрібно економити, адже неправильно дібрана фурнітура може призвести до заміни вікна чи постійних ремонтів.

Які вікна допоможуть зберегти тепло в домі?
Які вікна допоможуть зберегти тепло в домі?

У житлових будинках використовуйте двокамерний склопакет

У житлових будинках краще використовувати вікна з п'ятикамерним профілем і двокамерним склопакетом, енергонапиленням і газом аргон у камерах. У приватному будинку ці технології допоможуть зменшити рахунки за опалення, а в квартирі створять комфортний клімат.

Енергонапилення – не перепона для ультрафіолетових променів. Металопластикові вікна ніяк не впливають на ріст і цвітіння рослин в будинку.

Заощадити на "кусючій" комуналці вийде тільки за наявності індивідуального опалення. Якщо в приватному будинку замінити п'ятикамерні вікна на енергоощадні з аргоном, рахунок за тепло зменшиться до 20%, а це приблизно 500 гривень на місяць. За такої економії одне вікно окупиться вже через 1,5-2 роки. Завдяки енергоефективним вікнам у квартирі вам не потрібно буде додатково використовувати опалювальні прилади.

Внутрішні та зовнішні відкоси також впливають на збереження температури

Під час демонтажу старих вікон не повинно утворюватися великих щілин під піну. У старих будинках різниця між шириною вікна знизу і зверху може сягати 10 см. У такому випадку її перекривають додатковим профілем, а не забивають піною. Ці моменти обговорюють під час виконання замірів вікна.

Контролюйте процес доставки й монтажу

Навіть найдорожче і найкраще вікно може зіпсувати неякісна доставка та поганий монтаж. Тому важливо звертатися до сертифікованих виробників, які включають у договір монтаж вікна. Виробник може дати гарантію на конструкцію тільки за умови виконання монтажу. Неправильне транспортування може зіпсувати енергоощадні властивості вікна. Вікна мають перевозити у спеціально обладнаній машині тільки в вертикальному положенні.

Які вікна допоможуть зберегти тепло в домі?
Які вікна допоможуть зберегти тепло в домі?

Перед монтажем перевірте, чи немає на вікні подряпин, тріщин, відколів, щілин між штапиками та спайкою, стулка має добре прилягати. Якщо ви помітили будь-який з цих недоліків, скажіть про це монтажній бригаді. У такій ситуації вікно виготовляють повторно.

На сьогодні якісні металопластикові вікна дозволяють зменшити рахунки за комунальні послуги більше ніж на 20% і збільшити температуру в будинку приблизно на 10 градусів. Наприлад, двостулкове вікно (1300*1400) вартістю 2689 грн дозволяє заощадити 1344 грн на рік і збільшити температуру в кімнаті з 18 до 28 градусів. Ціна вікна залежить від матеріалу та розмірів.

З моменту підписання договору до монтажу вікна проходить до одного робочого тижня. На виготовлення та збір самої конструкції йде до 3 діб. Виготовити вікно можна будь-якої форми і кольору, дібрати індивідуальний проект віконних прорізів, керуючись побажаннями клієнта і нормами ДСТУ. Ми надаємо 5 років гарантії на продукцію та безкоштовне обслуговування на цей період. 

Перед замовленням потрібно ретельно продумати, який матиме вигляд вікно, з якого боку буде відчинятися, подивитися зразки профілів. Одного разу до нас звернулися після неправильного монтажу балконних дверей і вікна, просили виправити. Різниця над вікном і дверима зверху була близько 15 см, і цей простір працівники бригади просто запінили. Це не просто має поганий вигляд, але і є порушенням технічних показників. 

Ірина Божко
Ірина Божко
провідний спеціаліст із продажу компанії "Атлант-Пласт"
 

Завдяки правильному догляду вікно прослужить понад 50 років

Будь-яке вікно потребує технічного обслуговування раз на рік: потрібно змащувати резинки й рухомі механізми. Регулювання фурнітури потрібно робити 2 рази на рік, тому що від спеки пластик розширюється, а від холоду, навпаки, стискається. Існують спеціальні набори для догляду за вікнами. Таке обслуговування можна проводити самостійно або викликати майстра.

Маргарита Годуліна

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі