Які вікна допоможуть зберегти тепло в домі?7 правил вибору якісних вікон. |
6 червня39330 |
Велика частина тепла в зимовий час покидає будинок через вікна. Ірина Божко, провідний спеціаліст із продажу компанії з виробництва металопластикових конструкцій "Атлант-Пласт", розповіла нам, як цього уникнути, які вікна краще зберігають тепло і скільки на цьому можна заощадити.
Крім естетичної краси й шумоізоляції, металопластикові вікна мають актуальну на сьогодні властивість – енергоефективність. Такі вікна допомагають зберегти тепло взимку і не впускають спеку влітку. Щоб створити в будинку комфортний клімат, досить правильно дібрати вікно.
Чим більше повітряних камер у профілі та склопакеті, тим тепліше буде вдома
У профілю буває від трьох до семи камер. Склопакет також має тепломісткість і повітряні камери: однокамерний пакет – це 2 скла, двокамерний – 3 скла. Бажано, щоб проміжки між склом були різними. Завдяки різній ширині склопакета збільшується теплоізоляція. Обрати краще склопакет, який має декілька енергоощадних камер.
Згідно з законом України житлові приміщення повинні бути засклені конструкціями, у яких коефіцієнт теплопередачі не менше 0.73-0.75. Це конструкція з 4-камерним профілем, 2-камерним склопакетом і енергопокриттям. Для порівняння: звичайне вікно з 3-камерним профілем і 1-камерним склопакетом має коефіцієнт теплопередачі 0.53.
Аргон і енергонапилення зроблять вікна більш ефективними
Газ аргон, яким заповнюють камери всередині склопакетів, має більшу щільність, ніж повітря. Таке рішення дозволяє краще зберігати тепло в приміщенні. Ще для збереження домашнього тепла на внутрішнє і зовнішнє скло наносять енергонапилення з оксидів металу, зокрема срібла. Енергоефективність такого вікна буде 0,75 і вище. Ціна між звичайним вікном і вікном з аргоном і напиленням буде відрізнятися приблизно на 15%.
Правильно добирайте фурнітуру
Експлуатаційні характеристики вікна в багатьох аспектах залежать від якості фурнітури. Ручки не повинні хитатися, вікно повинно легко відкриватися в будь-якому режимі та щільно прилягати до стулки. Під час придбання фурнітури не потрібно економити, адже неправильно дібрана фурнітура може призвести до заміни вікна чи постійних ремонтів.
У житлових будинках використовуйте двокамерний склопакет
У житлових будинках краще використовувати вікна з п'ятикамерним профілем і двокамерним склопакетом, енергонапиленням і газом аргон у камерах. У приватному будинку ці технології допоможуть зменшити рахунки за опалення, а в квартирі створять комфортний клімат.
Енергонапилення – не перепона для ультрафіолетових променів. Металопластикові вікна ніяк не впливають на ріст і цвітіння рослин в будинку.
Заощадити на "кусючій" комуналці вийде тільки за наявності індивідуального опалення. Якщо в приватному будинку замінити п'ятикамерні вікна на енергоощадні з аргоном, рахунок за тепло зменшиться до 20%, а це приблизно 500 гривень на місяць. За такої економії одне вікно окупиться вже через 1,5-2 роки. Завдяки енергоефективним вікнам у квартирі вам не потрібно буде додатково використовувати опалювальні прилади.
Внутрішні та зовнішні відкоси також впливають на збереження температури
Під час демонтажу старих вікон не повинно утворюватися великих щілин під піну. У старих будинках різниця між шириною вікна знизу і зверху може сягати 10 см. У такому випадку її перекривають додатковим профілем, а не забивають піною. Ці моменти обговорюють під час виконання замірів вікна.
Контролюйте процес доставки й монтажу
Навіть найдорожче і найкраще вікно може зіпсувати неякісна доставка та поганий монтаж. Тому важливо звертатися до сертифікованих виробників, які включають у договір монтаж вікна. Виробник може дати гарантію на конструкцію тільки за умови виконання монтажу. Неправильне транспортування може зіпсувати енергоощадні властивості вікна. Вікна мають перевозити у спеціально обладнаній машині тільки в вертикальному положенні.
Перед монтажем перевірте, чи немає на вікні подряпин, тріщин, відколів, щілин між штапиками та спайкою, стулка має добре прилягати. Якщо ви помітили будь-який з цих недоліків, скажіть про це монтажній бригаді. У такій ситуації вікно виготовляють повторно.
Завдяки правильному догляду вікно прослужить понад 50 років
Будь-яке вікно потребує технічного обслуговування раз на рік: потрібно змащувати резинки й рухомі механізми. Регулювання фурнітури потрібно робити 2 рази на рік, тому що від спеки пластик розширюється, а від холоду, навпаки, стискається. Існують спеціальні набори для догляду за вікнами. Таке обслуговування можна проводити самостійно або викликати майстра.
Маргарита Годуліна