Секрети вибору шафи-купе

Фахівці компанії “Interno” радять, як обрати якісну систему купе.

2 червня65401
Stroysya article header.11
'Секрети вибору шафи-купе'

Шафа-купе для багатьох черкаських родин є основним місцем для зберігання одягу, взуття, домашнього текстилю, дитячих іграшок і всього, що не хочеться виставляти напоказ. Коштують такі меблі недешево, тому ми дізналися конкретні критерії, за якими експерти меблевого ринку радять обирати шафи-купе своїм друзям. Фахівці меблевої компанії “Interno” підготували для вас поради, що допоможуть придбати дійсно якісну систему купе.

Шафа-купе має розсувні дверцята, які їздять на спеціальних “роликах” і “рейках”. Такі шафи економлять площу і водночас ефективно організовують місце для зберігання речей.

Пункт 1. Розсувна конструкція

Основні елементи розсувної конструкції шафи-купе – це металеві профілі, направляючі та ролики. Саме від якості цих деталей залежить довговічність системи і плавність ходу. На українському ринку є фурнітура для шафи-купе німецьких, китайських, польських, турецьких виробників. Радимо звернути увагу на бренди Rolla, Aristo, Komandor, Hettich.

Профілі та направляючі для шаф-купе здебільшого виготовляють з алюмінію – легкого, надійного і довговічного матеріалу. Профілі можуть мати різні кольори: алюміній, золото, шампань, стилізація “під деревину”. Розсувна система може бути опорною або підвісною. В першому варіанті основне навантаження йде на нижню направляючу, в другому – на верхню. Моделі з нижньою опорою коштують дещо дешевше, ніж із верхньою.

У виробництві роликів використовують сталь для основи і нейлон для коліс. Такі ролики довговічні, витримують великі навантаження, забезпечують безшумну і плавну роботу конструкції.

З дизайнерських особливостей найбільш популярними сьогодні є моделі з дерев'яними чи скляними вставками. Панелі-вставки можуть бути стилізованими під будь-яку деревину, скло може бути матовим чи глянцевим. Скло можна затонувати під срібло, графіт чи бронзу. Враховуйте, що шафа-купе із дзеркалом на фасаді обов'язково повинна мати спеціальну захисну плівку з іншого боку. Це захистить вас і вашу родину, якщо скло раптом розіб'ється.

Ще один варіант дизайну дверцят – фотодрук. Якісні яскраві фотозображення дозволяють дібрати індивідуальний дизайн для інтер'єру, виконаного в будь-якій стилістиці.

Роман Криницький
Роман Криницький
співвласник компанії "Interno"
 

 • Фото 1 - Секрети вибору шафи-купе
 • Фото 2 - Секрети вибору шафи-купе
 • Фото 3 - Секрети вибору шафи-купе
 • Фото 4 - Секрети вибору шафи-купе

Пункт 2. Оптимальна ширина розсувних дверцят

Під час вибору шафи-купе і планування її конструкції враховуйте пропорцію ширини і висоти. Якщо дверцята будуть дуже вузькими і високими, вони не зможуть правильно функціонувати. У більшості доступних систем ширина дверей обмежується 1 метром. Є посилені варіанти, які дозволяють робити габарити до 1,2 і 1,5 м.

Пункт 3. Глибина шафи – не менше ніж 60 см

Краще обирати глибину шафи не менше ніж 60-65 см. Рахуйте самі: у шафі шириною 60 см двері займають 10 см. Залишається 50 см, а стандартна вішалка завширшки 40-45 см. Якщо ви повісите в шафу об'ємні речі, наприклад, зимові куртки, то одяг зачіпатиметься за двері.

Є вбудовані та корпусні шафи-купе. Корпусні шафи мають всі елементи конструкції – бокові, верхні та нижні панелі. Вбудовані моделі містять тільки внутрішні “органайзери”, а боковими, цокольними і верхніми панелями шафи є стіни, стеля та підлога приміщення.
 • Фото 1 - Секрети вибору шафи-купе
 • Фото 2 - Секрети вибору шафи-купе

Пункт 4. Обирайте матеріал корпусу ДСП

Надавайте перевагу шафам-купе з ламінованого ДСП. Це моделі, де верхня і бокові панелі, а також внутрішні частини виготовлені з цього матеріалу. Він доступний за ціною, практичний, довговічний, є великий вибір кольорів. Єдине обмеження у випадку з ДСП може стосуватися його використання в умовах з підвищеною вологістю.

Термін використання шафи-купе необмежений, все залежить від умов експлуатації. Ми даємо стандартну гарантію на всі моделі – 1 рік. Якщо раптом трапляються технічні проблеми не з вини покупця, ми швидко і безкоштовно їх вирішуємо. Ви можете самостійно спланувати як дизайн, так і внутрішнє наповнення шафи – обрати багато елементів, які дозволяють зручно організувати зберігання речей.

Вартість шаф-купе в компанії “Interno” стартує з 4000 грн за погонний метр. Водночас клієнт отримує безкоштовне створення дизайн-проекту, доставку прямо до дверей на будь-який поверх, монтаж.

Ігор Кулинич
Ігор Кулинич
співвласник компанії “Interno”
 

Пункт 5. Пантограф, вбудовані елементи та мікро-ліфт

Шафи-купе сьогодні можна обладнати великою кількістю корисних “помічників”, які підвищать рівень комфорту.

Використовуйте пантограф у високих шафах. Пантограф – штанга зі спеціальною ручкою і механізмом для спуску вниз. Пантограф дозволить оптимально використати верхню частину високої шафи, розмістивши речі у декілька ярусів.

 • Фото 1 - Пантограф
 • Фото 2 - Пантограф

Вбудовані елементи збережуть вільну площу. Наприклад, у шафу-купе може бути вбудована дошка для прасування. Вам треба тільки відкрити дверцята, і дошка з'явиться. Після прасування ви так само легко зможете сховати її всередині шафи-купе, звільнивши місце в кімнаті. Вбудованим елементом може бути письмовий стіл, дзеркало тощо.

Вбудована в шафу дошка для прасування
Вбудована в шафу дошка для прасування

Використовуйте виїзний мікро-ліфт у вузьких моделях, глибина яких менша ніж 60 см. Вішалки у такій шафі розміщуються за шириною шафи, а не так, як ми звикли.

Пункт 6. Як організувати внутрішній простір шафи

 • Перш ніж замовляти конкретну модель, напишіть перелік усіх речей, які ви зберігатимете в шафі, а потім додайте ще 30% площі на випадок розширення гардеробу. Замовляйте кількість секцій, органайзерів і елементів, враховуючи цю інформацію.
 • Ескалатори для зберігання взуття дозволять зручно розмістити моделі для різних сезонів. Корзини-сітки забезпечують хорошу вентиляцію і огляд речей, які містяться всередині.
 • Залиште щонайменше 50 см глибини шафи для речей, близько 140-150 см висоти шафи – для відділу зі штангою для довгого верхнього одягу. Не менше ніж 90 см знадобиться для зберігання костюмів і сорочок. Полички для одягу повинні розміщуватися одна від одної на відстані у 30-45 см.
 • Краще, якщо штанги для вішаків будуть виготовлені з металу більшої товщини. Це дозволить витримати високі навантаження.
 • Для чоловічого гардероба актуальними є спеціальні сектори для штанів і краваток, вішаки для ременів тощо.

 

 • Фото 1 - Секрети вибору шафи-купе
 • Фото 2 - Секрети вибору шафи-купе
 • Фото 3 - Організація внутрішнього простору
 • Фото 4 - Спеціальні сектори для штанів і краваток дозволять заощадити площу
 • Фото 5 - Організація внутрішнього простору
 • Фото 6 - Організація внутрішнього простору

На чому можна заощадити?

 1. Заощаджувати на фурнітурі експерти категорично не рекомендують. А от чим можна поступитися, так це зовнішнім виглядом. Замість скла і перемичок можна використати вставки з ДСП-панелі. Шафа матиме стильний вигляд, а грошей ви витратите менше.
 2. Ціни на різні кольори ДСП варіюються. Якщо ви хочете заощадити, краще обирати більш “дешеві” відтінки кольорової гамми. Крім того, інколи виробники організовують акції, тому деякі кольори ДСП можна придбати зі значною знижкою.
 3. Замовте замість висувних шухлядок звичайні полички. Вони коштуватимуть дешевше.
Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі
 • Фото

  Это хорошо и правильно, что специалисты компании “Interno” делятся своими секретами по выбору шкафов-купе.