Ландшафтний дизайн, без сумнівів, є мистецтвом на рівні з візуальним чи музичним. Найкраще його можна порівняти з живописом. Художники використовують полотна й фарби, ми ж створюємо свої "картини" за допомогою квітів і дерев.
Модні тенденції у всесвітньому ландшафтному дизайні задає лондонська виставка "Chelsea Flower Show". Саме там провідні дизайнери світу створюють неймовірної краси композиції.
Chelsea Flower Show – одна з найпопулярніших садових виставок у світі, яка щорічно проходить у Королівському госпіталі Челсі в Лондоні. Брати участь у цій виставці дуже престижно. Саме тут формується садова мода на роки і навіть десятиліття.
Останнім часом найбільш популярним напрямом є поєднання декількох стилів – еклектика. Напрям дуже яскравий та витончений. Найважливіше в ньому – розуміти, що з чим поєднувати та змішувати. Часом дизайнери в одному проекті використовують несумісні речі. Так, наприклад, стиль кантрі не варто поєднувати з вишуканим японським напрямом. Кантрі – це сільський стиль, в якому органічний вигляд має декоративний паркан із лози, вишукані квіткові композиції, пряні трави тощо. Звичайно, цей напрям ніяк не поєднується з вишуканим японським стилем.
Новий тренд останніх років – це створення садів, у яких переважають злакові культури. Вони створюють неповторне відчуття первозданності степового ландшафту. Назва цього стилю "New perennials" ("Нова хвиля").
Цікавим сьогодні є розвиток напряму Екосад. Поки що цей стиль тільки набирає обертів в Україні. Цей вид ландшафтного дизайну передбачає використання виключно природних матеріалів – каменю, дерева та іншої органіки. Для таких проектів обирають витривалі рослини, які не потребують хімічних добрив чи ліків. Важливим елементом екосадів є штучні водойми, які роблять максимально природними, використовуючи водорості, як фільтр.
Популярним є створення садів у стилі певних країн: Японії, Великобританії, Франції, Іспанії тощо. За великим рахунком, це тільки стилізація. Не всі рослини сонячної Італії, східної Японії або квітучої Франції можуть прижитися у нас. Звичайно, можна заміняти рослини, але, пам’ятаймо, що канони стилю у такий спосіб усе ж руйнуються.
Останнім часом клієнти часто замовляють сади в стилі мінімалізм, який можна описати трьома епітетами – лаконічний, сучасний і виразний. Лаконічність саду виражається в простоті та чіткості ліній, геометричних формах, характерних рослинах. Акцент роблять на більш фактурні форми листа та незвичну архітектоніку крони дерев. Також використовують монопосадки одного виду рослин, на фоні яких яскравою фігурою стають виразні рослини, наприклад, різні види магнолій, сакури. Сади в стилі мінімалізм користуються популярністю, тому що вони найкраще підкреслюють архітектуру приватної садиби.
Головна ідея створення саду – це втілення мрії в життя. Реалізація може відбуватися за двома сценаріями: сад з нуля "під ключ" або перевтілення того, що було, в те, що хоче замовник. З першим сценарієм все зрозуміло – створюємо проект і втілюємо його в життя. З другим сценарієм все набагато складніше, але в цьому є й великий плюс. Коли ти бачиш малюнок "до" і "після", відчуття неймовірні. В портфелі нашої компанії є яскравий приклад такого проекту. Між собою ми називаємо його "проект-перевтілення". Роботи над проектом почались ще у 2012 році. До нас звернувся замовник, який на той час уже мав власний сад і хотів його повністю видозмінити. Так почалася наша робота над перевтіленням, яка, до речі, триває і досі. Сад став розкішним, вишуканим, доглянутим, виконаним за останніми трендами. Ми постійно його оновлюємо та доповнюємо новими деталями...
Наші клієнти – це люди, які добре знають, чого хочуть. Щоправда, трапляються випадки, коли бажання клієнта не є раціональним. Тоді ми уважно слухаємо замовника і шукаємо компроміс. Задача спеціалістів – наперед продумувати ситуацію і пропонувати вірний шлях.
Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!