Головне управління Національної поліції в Черкаській області

Адреса

м. Черкаси, вул. Смілянська, 57

Час роботи

цілодобово

Історія створення міліції Черкащини розпочинається з лютого 1919 року, коли було опубліковано Декрет Ради Народних комісарів України "Про організацію міліції". В тому ж лютому 1919 року в Черкасах відбувся перший повітовий" з’їзд селянських депутатів, який розглянув питання боротьби з контрреволюцією та бандитизмом. Так на Черкащині почали створюватись перші формування робітничо – селянської міліції.

На початку 1919 року на Черкащині міліцію було утворено лише в Уманському повіті. В Черкаському, Чигиринському, Звенигородському та Канівському повітах органи міліції були організовані лише на початку 1920 року.

Декрет Ради Народних Комісарів 1919 року визначив склад міліції. Створена річкова міліція, судово-кримінальний розшук (карний розшук), залізнична міліція. Штат працівників кримінального розшуку залежав від чисельності населення.

До 1947 року особовий склад органів міліції в основному був оновлений.

У 1948 – 1949 роках в органах міліції були створені слідчі відділи і відділення, до обов’язків яких входило розслідування кримінальних справ, порушених оперативними співробітниками міліції, і сприяння посиленню боротьби зі злочинністю.

У 1959 році створено Черкаське міське відділення внутрішніх справ.

10 листопада 1962 року країна вперше відсвяткувала День міліції. 

З початку 1960-х років в історії міліції Черкащини розпочинається новий етап, який тривав до кінця 1980-х. Його можна назвати часом активної участі громадськості в боротьбі зі злочинністю та правопорушеннями.

1974 рік ознаменувався утворенням Придніпровського та Соснівського районних відділень внутрішніх справ.

З жовтня 1994 року на посаду начальника УМВС призначений Івахненко Сергій Гнатович. Він був досконало обізнаний зі специфікою діяльності служб карного розшуку, ДСБЕЗ, охорони громадського порядку, ДАІ та інших. Після призначення на посаду начальника УМВС України в Черкаській області Сергій Гнатович особисто здійснив ряд організаційних та практичних заходів, спрямованих на діяльність апарату Управління і міськрайвідділів. За його ініціативою вже на кінець 1994 року був практично ліквідований залишок заволокичених кримінальних справ за минулі роки – з 3872 до 677. 

22 липня 1998 на посаду начальника УМВС України в Черкаській області призначено Олега Дмитровича Кочегарова.
Пізніше, як приклад тісної співпраці органів внутрішніх справ та органів місцевого самоврядування, – в кожному районі Черкаської області визначені базові адміністративні зони та створені базові дільничні пункти міліції та громадські пункти охорони порядку.

У березні 2010 року начальником УМВС України в Черкаській області призначено генерал-майора міліції Валерія Володимировича Дернового.

Відгуки
  • Фото

    Посилання www.ch.npu.gov.ua не робоче. Виправте на https://ch.npu.gov.ua/