Запитання дня: як правильно – "черкащани" чи "черкасці"?Дізнаємося, як правильно – "черкащани" чи "черкасці" – у експерта-філолога Володимира Поліщука. |
3 серпня 2015115284 |
Вживання етнонімів – слів на позначення людей, які живуть у певному регіоні – часто є спірною темою не тільки для мешканців певного міста, але і для філологів і мовознавців. Не так давно деякі жителі Черкас та місцеві ЗМІ почали активно використовувати в побуті слово "черкасці". У багатьох людей постає логічне запитання – коли вживати слово "черкащани", а коли – "черкасці", та й чи варто взагалі використовувати обидва етноніми. Розібратися в цьому питанні нам допоміг професор Володимир Поліщук.
Дарина Дячок
Бесит формулировка "черкасці", даже если она будет единственно правильной, слух резать от этого будет не меньше!
мені подобається2мені не подобається0автору статті варто також визначитися у написанні Щ-варіанта: з "С" чи без цієї літери... а то вінегрет якийсь)))))
мені подобається0мені не подобається0Дякую! Пишіть, будь ласка, частіше подібні статті. В цьому є необхідність. Я часто зустрічаюсь з ситуацією, коли не знаю як було б правильно сказати, чи написати.
мені подобається0мені не подобається0Не розумію, навіщо використовувати той варіант, який дратує більшість черкащан???
мені подобається1мені не подобається0