Запитання дня: що означають дивакуваті портрети на стінах черкаських будівель?

Хто, як і чому створює загадкові настінні портрети у нашому місті.

 

16 травня 201630187
'Запитання дня: що означають дивакуваті портрети на стінах черкаських будівель?'

У Черкасах живе два типи людей: одні щодня ходять на роботу, гуляють містом, закохуються, сваряться і живуть своїм життям, інші ж – спостерігають за ними зі стін будівель. Ви, напевно, помічали цю "армію" портретів у різних районах Черкас: на будинках, парканах, стовпах? Нам вдалося знайти їхнього "батька".

Він не любить визначення “дизайнер” і називає себе вуличним художником, графіті-райтером. Має художню освіту і вже давно визначився, чим хоче займатися в житті. Брав участь у чотирьох спільних і мав персональну виставку на заході України. Все розпочалося у 2012 році з простих портретів друзів. Хлопець малював їхні обличчя, не відриваючи руки від паперу. Виходили кумедні каракулі, згодом почав зображувати їх на стінах.

Автор перестав рахувати свої роботи вже на шістдесятому обличчі. У Черкасах "армія" портретів сягає сотні малюнків, хоча багатьох вже зафарбували. Такі ж обличчя на стінах можна знайти у Києві, Вінниці, Рівному, Львові, Луцьку та інших містах України. В середньому на створення одного портрету хлопець витрачає 25-40 секунд. З однієї банки фарби можна намалювати близько 10-15 робіт. Автор упевнений, що звичайне графіті не всі розуміють, а дивакуваті обличчя привертають увагу перехожих. 

  • Фото 1 - Запитання дня: що означають дивакуваті портрети на стінах черкаських будівель?
  • Фото 2 - Запитання дня: що означають дивакуваті портрети на стінах черкаських будівель?
  • Фото 3 - Запитання дня: що означають дивакуваті портрети на стінах черкаських будівель?
  • Фото 4 - Запитання дня: що означають дивакуваті портрети на стінах черкаських будівель?
  • Фото 5 - Запитання дня: що означають дивакуваті портрети на стінах черкаських будівель?

Графіті – це егоїзм, ти пишеш і популяризуєш своє ім'я. Ці малюнки я не підписував, лише іноді писав дурні фрази... Звісно, в колах графіті-тусовки всі знали, що це мої роботи, але для інших їх авторство залишається загадкою.

Ця техніка абсолютно не нова, багато художників малюють однією лінією, тому це не мій винахід. Глядачі бачать кінцевий результат, для мене ж важливим був саме процес, а не результат. Щойно підходжу до стіни, мозок начебто відключається, перед очима з'являються тисячі образів, і я просто вожу рукою. Коли малюєш на стіні, ти не бачиш масштаб зображення. В результаті пропорції ламаються, обличчя виходять потворними, це додає їм якогось шарму. Я ніколи не знаю, коли буде кінець лінії, не знаю, яким буде результат. Це не залежить від мене, такий собі неконтрольований процес.

Художник
Художник
захотів залишитися інкогніто
 

Художник робить "культурне" графіті: зазвичай малює на стінах будинків, палетах, під’їздах та інших комунальних поверхнях, ніколи не малює на чистих пофарбованих стінах. Часто працює за правилом "розбитого вікна": якщо стіна засмічена рекламними оголошеннями, різними написами, то один портрет гіршою її вже не зробить. 

Більшість відгуків, які графіті-художник чув про свої роботи, були позитивними. Але він упевнений, що багатьом ця творчість не подобається. На жаль, в Черкасах стріт-арт розвивається не так активно, як в інших українських містах. Митець переконаний – щоб розвивати настінну творчість  у нашому місті, люди повинні зрозуміти, що мистецтво не завжди таке, яким вони його собі уявляють.

Яна Проценко

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі
  • Фото

    "Художник делает "культурное" граффити" это ложь лицимерие. Он рисует и на чистых стенах.. Видел его "красоту" на стенах пусть старых домов, но стены чистые. По его логике можно рисовать на большенстве домов.

    Да и сам принцип "разбитого окна" как раз видет к деградации. "Если вот ут лежит мусор то моя красивенькая коробочка которую я тут положу уж точно ничего плохого не сделает. " Даже несмотря на то что многим нравится эта коробочка.И площадь засорренная мусором стала больше.
    И чем она больше тем больше мусорят - это и есть принцип "разбитого окна".

    Предлагаю начать со своего дома. Входа в подьезд к примеру, там наверняка обьявления есть.

  • Фото

    Класно, молодець, мені дуже сподобався портрет на будівлі главпочти. тепер буду інші портр. видивлятись де вони є.

  • Фото

    А мені здається - дуже круто, що у нашого міста тепер є своя особливість

  • Фото

    А якщо мені не подобається щодня дивитись на сумне і похмуре обличчя, автор його замалює? Чому хтось вирішує, яким буде мій вид з вікна?

  • Фото

    А якщо мене дратує реклама, рекламщики її знімуть? Чому хтось вирішує, яким буде мій вид з вікна?

  • Фото

    А если не нравится цвет забора, потому что он слишком серый, нагнетает хмурое настроение?)

  • Фото

    То есть художник не лучше рекламщиков? Хотя нет, рекламщики честны, они просто продают услуги и товар. А этот человек кидает людям то считает искуством. Мне не нравится что на моем доме появился этот рисунок. Раньше боролись с рекламщиками каждую неделю отдирая рекламу. Теперь еще и с художником?