Вектор-терапія – єдина альтернатива хірургічному лікуванню пародонтиту

Не хочете втрачати зуби? Лікуйте захворювання пародонту. 

14 травня958
'Вектор-терапія – єдина альтернатива хірургічному лікуванню пародонтиту'

За даними ВООЗ, на пародонтит хворіє 70% людей. І найчастіше втрата зубів відбувається саме через цю недугу. Щоб зберегти зуби в "повному комплекті", важливо вчасно дізнатися про проблему та розпочати лікування.

Як розпізнати пародонтит, зупинити його розвиток без болю й операції за допомогою вектор-терапії, нам розповіла Анна Гнатишина, стоматолог-терапевт "Стоматології Соболевського".

Анна Гнатишина, стоматолог-терапевт "Стоматології Соболевського"
Анна Гнатишина, стоматолог-терапевт "Стоматології Соболевського"

Захворювання пародонту за поширеністю поступаються тільки карієсу

Найчастіше пародонт страждає від двох захворювань – гінгівіту і пародонтиту. Гінгівіт проявляється кровоточивістю – це перша стадія пародонтиту. Пародонтит – це наявність зубоясенних кишень, які призводять до руйнування кістки і зв'язки, які підтримують зуб. Через це і відбувається втрата зубів. Простими словами така кишеня – це простір, в якому накопичуються залишки їжі і мікроорганізми.

Пародонтит – найпоширеніше захворювання після карієсу. Воно може з'явитися в будь-кого. Пародонтит провокують бактерії, які скупчуються на зубах та утворюють зубний наліт, камінь і зубоясенні кишені.

Ви в групі ризику, якщо:

  • з'явилася кровоточивість ясен під час чищення;
  • набрякли ясна;
  • зуб почав хитатися;
  • з'явився неприємний запах із рота.

 

Пародонтит не можна вилікувати повністю. Головна мета стоматолога – домогтися стійкої ремісії. Зробити це можна хірургічним і консервативним шляхом.

Вектор-терапія – абсолютно безболісна

Щоб уникнути неприємних хірургічних процедур, для очищення кишень застосовують вектор-терапію – консервативний метод лікування. За допомогою спеціального апарату "Вектор" очищують пародонтальну кишеню, видаляють "приховані" бактерії, наліт і камінь. Також під час процедури з кишені вимивають застійну кров, яка накопичується і викликає хронічні запалення. Ще одна перевага терапії – тільки цей апарат знімає біоплівки, які не може подолати навіть антибіотик.

Апарат "Вектор"
Апарат "Вектор"

Вектор – єдина альтернатива хірургічному лікуванню. Перед проведенням терапії лікар призначить професійну чистку, це обов'язкова процедура. За допомогою першої чистки з зубів знімуть наліт і камені. Під час терапії кишеню кожного зуба декілька разів очищають апаратом "Вектор". Лікування й очищення відбувається завдяки коливанням ультразвукових хвиль і кристалів гідроксиапатиту.

Вектор-терапію не можна застосовувати пацієнтам із кардіостимулятором і діагнозом "пародонтоз".

Процедура повністю безболісна і не викликає кровотечі. Під час терапії відчувається легкий дотик апарату до зубів, у роті залишається м'ятний присмак. Після процедури залишиться невеликий дискомфорт, який пройде протягом години. Процедура триває від 40 хвилин до 1,5 години.

Після вектор-терапії зникне наліт на зубах, неприємний запах з рота, зуби стануть світлішими. Залежно від ступеня захворювання, лікар призначить від 1 до 3 процедур. Але в будь-якому випадку повторювати терапію потрібно раз на рік.

Пам'ятайте, найважливіша турбота про ваші зуби – гігієна ротової порожнини: чистьте зуби двічі на день, використовуйте ополіскувач, змінюйте щітки раз на три місяці та відвідуйте стоматолога раз на півроку. Прості правила допоможуть зберегти ваші зуби здоровими, а посмішку привабливою.

Маргарита Годуліна

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Партнерська публікація
Коментарі