Спостерігай за полем через Wi-Fi: черкаський студент полегшить життя фермерам

Унікальна система метеоспостереження працюватиме на бізнес, а в надзвичайних ситуаціях – рятуватиме життя.

20 квітня 201873540
'Спостерігай за полем через Wi-Fi: черкаський студент полегшить життя фермерам'

22-річний студент Назарій Романченко створив автономну мобільну систему метеорологічного спостереження, яка може вимірювати температуру середовища, рівня радіації, аміаку, чадного газу. Фермер може пити вдома каву і заодно спостерігати за процесами, що відбуваються в нього на полі. А під час землетрусів чи хімічних атак система врятує життя, проклавши безпечний маршрут.

У Назарія ідея винаходу з'явилася після того, як до університету звернулася агропромислова фірма з пропозицією створити систему-аналог закордонного обладнання.

Прилади “DAVIS Instruments", які є найбільшим представником ринку професійних метеостанцій, для наших аграріїв дуже дорогі. Ціни на їхні системи стартують від 500 до 3000$. Ідея спробувати створити щось подібне з'явилася влітку минулого року, а вже на початку осені я почав розробляти апаратну і програмну частини винаходу. Точної ціни зараз сказати не можу, адже все залежить від потреб користувача в тому чи іншому параметрі вимірювання та візуального зображення на сервері. Також на ціну впливає побудова графіків, залежностей, розрахунок, прогнозування. Та все ж це буде значно дешевше, а в технологічному плані – більш революційно, ніж закордонні метеосистеми. Такого обладнання ніде у світі ще немає.
Назарій Романченко
Назарій Романченко
студент ЧДТУ, розробник метеообладнання
 

У тестовому режимі новостворена станція почала функціонувати в середині грудня. Систему створювали разом із невеликою командою: завідувач кафедри радіотехніки, телекомунікаційних і робототехнічних систем, лаборант, аспірант і розробник серверної частини сайту. Назарій розповідає, що цей проект може стати базовим варіантом для розгортання національної системи безпеки, яка забезпечує цілодобовий контроль потрібних параметрів.

В планах винахідника розробка екстреного сповіщення при надзвичайних ситуаціях, землетрусах, радіаційному і хімічному забрудненню. Сервер будуватиме на карті всі дані та безпечний маршрут евакуації. Унікальність системи в тому, що такий варіант розвитку цієї розробки не розглядає жоден інший виробник.

Спостерігай за полем через Wi-Fi: черкаський студент полегшить життя фермерам
Спостерігай за полем через Wi-Fi: черкаський студент полегшить життя фермерам

Підключення системи відбувається з мобільного по GPRS-каналу або через Wi-Fi. Це дозволяє працювати майже в будь-якій частині світу. Система підключається до сервера користувача напряму і передає всі дані без посередників. Назарій говорить, що невдовзі планує через додаткові датчики збільшити радіус передачі даних до двох кілометрів по прямій видимості. Кожен датчик може бути ретранслятором, це дасть змогу збирати всі дані на величезній території, наприклад, по Черкасах. Розробник стверджує, що однієї такої метеостанції, ймовірно, буде мало на все місто, але декілька станцій покриють територію повністю.

Нині Назарій Романченко в проекті "Ідея.Дія.Результат" шукає партнерів для розвитку свого винаходу. Зв’язатися з автором проекту можна в соцмережах або за номером 063 376 79 66.

Ірина Семенова

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі