10 цікавих активностей книжкового фестивалю "Маестро"Культурний феномен Черкас. |
23 квітня 201810490 |
Книжковий фестиваль "Маестро" пройшов у Черкасах з 20 по 22 квітня. Захід відбувається у місті вдруге. Цього разу він зібрав сучасних майстрів, музикантів, письменників, акторів, кіносценаристів, краєзнавців. Організаторами фесту є МГО "Книжковий маестро".
Фестиваль набув всеукраїнського рівня – у Черкаси приїхали автори з багатьох міст України. У заході взяло участь 58 видавництв. За три дні в рамках фестивалю відбулося понад 100 різних подій, до яких долучилося близько 10 000 гостей. Окрім основної локації, Черкаської обласної філармонії, фестиваль "розкинувся" ще на 11 точок по місту. Ось десятка найцікавіших заходів цьогорічного фестивалю, які відвідали журналісти in.ck.ua.
Презентація нової книги Дари Корній
Королева українського фентезі, "золотий письменник України" – Дара Корній – презентувала нову книгу "Чарівні істоти українського міфу. Духи природи". Хоча це і художня література, проте це не казка, а перша частина довідника української міфології, книга про світ, в якому жили наші прабатьки. Тут постає величезний шар культурної спадщини давніх українців, химерний світ чарівних істот праукраїнської міфології, досліджений і опрацьований Дарою Корній.
Творча зустріч з Оксаною Забужко
Українська письменниця, майстриня слова, публічна інтелектуалка – Оксана Забужко зібрала в залі близько 200 людей. Глядачі охоче ділилися з нею своїми історіями, ставили багато запитань, хотіли дізнатися її ставлення до певних подій. "Повернення класиків" – такою була тема зустрічі. Забужко говорила про Лесю Українку, Ю. Шевельова, О. Гончара, пам'ять роду. Після зустрічі письменницю довго не хотіли відпускати, запрошували її приїздити ще і в Чигирин, і в Шевченкове.
Поетично-музичний перформанс "Хороші хлопці фінішують першими"
Ще однією локацією фестивалю була театр-студія "PROtest". Сучасна поезія під біти електронної музики – таким був поетично-музичний перформанс талановитих хлопців зі Львова – Любомира Серняка та Назара Гайдучика. Перформанс закрив перший фестивальний день.
Зустріч з Максом Кідруком
Письменник Макс Кідрук розповів про свою подорож Україною "100 міст НОІМ" – це тур містами України з книгою "Не озирайся і мовчи". Роман розповідає про вічну проблему спілкування батьків і дітей, дитячу жорстокість і підліткове бажання втечі від реальності.
GAME of FONTS MeetUp
Окрім презентацій книг, на фестивалі проходили лекції на теми бізнесу, методів пошуку нових ідей, подолання страху писати тощо. Спільнота дизайнерів "GAME of FONTS" теж долучилася до заходу – Олександра Дікая, автор курсу "Add Magic", виступила із лекцією на тему "Сторітеллінг як метод пошуку ідей".
Поетичні батли
Поетичні змагання проходили у лаунж-барі "Гараж". Серед 36 кандидатів за попередніми онлайн-заявками відібрали 12 учасників. Переможця визначали учасники та гості фестивалю. Нагородою була можливість презентації своєї творчості на наступному фесті та приємні бонуси.
Зустріч з Василем Шклярем
Автор презентував свій останній роман "Троща", пояснював, що означають символи на його книжках та футболці і дивувався, чому найпопулярнішою його книгою є не якийсь із романів, а подарункове видання для наймолодших читачів – "Песик Гав, соловейко, джміль і два жолуді".
Літературний перформанс "Час історій. Бучацькі хроніки"
У третій фестивальний день відбулася зустріч із Любком Дерешем. Автор розповідав про таємничі та дивні речі, які відбуваються на території Бучака та про магічно-неймовірну силу природи у цій місцевості.
Фантастичні світи Наталії Щерби
Дітям, які прийшли на фест разом із батьками, теж було де "відірватися". Малюків порадувала письменниця Наталія Щерба, яка заполонила серця юних читачів завдяки книгам "Часодії", "Лунастри" та "Чароділ" і зібрала одну з найбільших черг за автографом. Найменші гості разом із перекладачем серії книг "Коти-вояки" Катериною Дудкою уявляли себе котиками та вигадували нові чудернацькі імена пухнастих.
Благодійний аукціон картин
В останній день фестивалю відбувся благодійний аукціон, на якому продавали картини відомого художника-ілюстратора видавництва "А-ба-ба-га-ла-ма-ги" Владислава Єрка. Після його проведення 10 робіт подарують дітям загиблих АТОвців.
Більше фото з фесту шукайте за тегом #chebookfest у соцмережах.
Анна Петровська