Нові люди – нове місто: у Черкасах відбувся форум у форматі TED15 хвилин, щоб змінити світ. |
16 квітня 201814790 |
Вперше в Черкасах пройшов форум нового формату під назвою "Це – твоє місто", ідею якого виношували близько двох років. Захід відбувся цієї суботи, 14 квітня, у приміщенні кінотеатру "Салют". Форум об’єднав понад 200 місцевих активістів, гостей зі столиці та інших регіонів України.
Захід проходив у форматі коротких 15-хвилинних доповідей TED. Запрошені спікери – 12 черкащан і гостей з інших міст, які мають досвід реалізації успішних проектів у різних сферах. До заходу долучилися волонтерка Лариса Когут, журналіст, народний депутат Сергій Лещенко, організаторка Черкаського книжкового фестивалю Людмила Фіть, власник ІТ-компанії “eKreative” Віктор Євпак, організаторка івентів Ольга Касьянова, бізнесмен, експерт з енергоефективності Максим Кохась, міський голова Збаража Роман Полікровський, голова ГО "Молода Черкащина" Вікторія Феофілова та інші.
Говорили про реформування медичної галузі, модернізацію комунального сектору, розвиток культурних проектів, адаптацію ветеранів війни до мирного життя тощо. Кожен спікер презентував свою мрію, а точніше – як цю мрію реалізували безпосередньо в нашому місті. Основний меседж зустрічі: Черкаси – місто можливостей, і не обов’язково їхати до Києва чи за кордон, аби втілити в життя свою мрію, бізнес-ідею чи стартап.
За словами одного зі співорганізаторів форуму Віктора Євпака, головною цінністю нашого міста й економіки є створення нових робочих місць і екосистеми, де кожна людина може реалізувати свою ідею. Підприємець наголосив на надважливості підтримки малого бізнесу для економіки міста і країни загалом, а ще радив повірити в себе, ризикувати і не боятися впроваджувати нові ідеї.
Ольга Касьянова, засновниця івент-агенції “Kasyanova Event”, організаторка фестивалю тімбілдингу “Summer Challenge” і клубу науки “QUARK”, розповіла, чому важливо переформатувати мислення і робити нелогічні речі.
Мер “найкращого міста в Україні – Збаража", поділився своїм досвідом і підходом до роботи. Роман Полікровський розказав про виклики і можливості нового мера у старій системі влади.
Великих результатів досягають тільки оптимісти. Я собі не уявляю, наприклад, альпініста, який підійшов під гору і є песимістом. Якби альпіністи були песимістами, напевно, Еверест ніколи не підкорили б. Тільки оптимістично налаштовані люди можуть змінити своє місто, країну.
Ще одна важлива річ – особиста відповідальність. Потрібно позбутися міфу, що хтось побудує нашу країну чи змінить моє місто. Потрібно забути цю думку і слово "хтось". Потрібно поставити задачу: "А що я можу зробити, щоб моя країна, моє місто стали кращими?" В цьому я бачу майбутнє нашої країни.
Павло Валенчук, організатор форуму і голова ГО “Нові люди-Черкаси”, розказав про своє бачення культури.
Культура – це вираження суспільства. Щоб відбулася зміна парадигми, треба щоб 2% людей підтримали новий погляд. Якщо в Черкасах буде 6 тисяч людей – ввічливих, творчих, які інвестують у своє місто, якщо таких людей буде всього-на-всього 6 тисяч – Черкаси зміняться. Мій заклик сьогодні дуже простий – станьте цими двома відсотками. Ви цілком здатні на це. У вас є все необхідне, щоб бути не просто пасивними спостерігачами, а бути людьми, які диктують свої цінності, свою волю місту, в якому живуть. Друзі, будьте ними в дії, і культура міста зміниться.
Кошти від продажу квитків на форум організатори спрямували на фінансування найкращого громадського проекту, за який проголосували самі учасники форуму. На конкурс міні-грантів заявили десять проектів, серед яких експертна комісія попередньо відібрала п’ять. Кожен учасник заходу міг підтримати один проект. За результатами голосування переміг проект Life Center "Захисти життя", мета якого – допомагати жінкам у кризовій вагітності. Автори проекту отримали міні-грант у розмірі 12 тисяч гривень.
Анна Петровська