Особистий досвід: як я переїхала з Києва в Черкаси

Історія сучасної киянки, яка вже півроку живе в Черкасах.
19 січня 201750441
'Особистий досвід: як я переїхала з Києва в Черкаси'

Переїзд в інше місто – це завжди пригода, особливо якщо йдеться про людину, яка любить подорожі та нові враження. Я киянка, тому переїзд в набагато менше місто стало для мене своєрідним дауншифтингом.

Я займаюся розвитком власних проектів, тому не можу порівнювати речі, що стосуються працевлаштування та зарплат. Але в багатьох інших моментах повсякденного життя різниця між Києвом і Черкасами помітна, і Київ у цьому порівнянні виграє далеко не завжди.

Комфорт міського простору

У столиці відчуваєш себе частиною величезної машини, в якій потрібно підкорятися певним зведенням внутрішніх правил жителя мегаполісу. На відміну від Черкас, Київ на тебе тисне – шумом, кількістю людей, поспіхом, брудом і занадто великими обсягами стихійної торгівлі. Проблем додають підземні переходи, в яких можна затарити продовольчий кошик середньостатистичного українця.

У цих підземних переходах і входах до станцій метро можна придбати продукти, нижню білизну, біжутерію сумнівної якості, завести домашнього улюбленця, дізнатися свою вагу, випити розчинну каву, зробити копію ключів, полагодити годинник. Іноді мені здається, що в цих переходах просто можна жити (дехто так і робить). До речі, про останніх – у Черкасах таких "персонажів" набагато менше, це робить перебування в місті набагато комфортнішим. У порівнянні з Києвом, Черкаси набагато чистіші, охайніші та тихіші.

Транспорт і відстань

Звичайний вечір в Києві
Звичайний вечір в Києві

Мені подобається, що в Черкасах поїздка з точки А в точку Б в середньому триває близько півгодини на громадському транспорті та 15 хвилин на автомобілі. Це дуже економить час і нерви. Відсутність метро робить місто набагато охайнішим. У Києві на будь-яку поїздку потрібно витратити близько години, використовувати декілька видів транспорту, з урахуванням пробок на дорогу може знадобитися від півтори до двох годин. Проведення в транспорті до чотирьох годин щодня, навіть за наявності 3G, зовсім не робить киян щасливішими.

Приємно дивує, що в черкаських маршрутках кондуктор підходить сам і обов'язково видає квиток, а маршрутки зупиняються на кожній зупинці. Немає ось цих київських транспортних галасів "Передайте один!", "Де моя решта?!" і "Водій, я ж просила – на зупинці, що глухий?!"

Мобільний інтернет

Тут Черкаси, звісно, програють. Повернутися в еру Edge зі звичного стану користувача 3G – це справжній невроз. У Черкасах у мого контенту два режими: "не завантажується" і "дуже повільно". Ситуація погіршується, якщо мобільний інтернет потрібен для роботи. Прокласти шлях в картах, надіслати зображення, зробити відеодзвінок – забудь і спробуй уявити, що ти ніколи не міг цього робити.

Магазини

Незвично, що багато що в Черкасах – в одному екземплярі. Один "Епіцентр", один "Спортлайф", один "McDonalds". У Києві все це є в кожному районі, іноді і по декілька штук. Деякі продукти, які я купувала в Києві, в Черкасах потрібно пошукати, або ж їх просто немає, відчувається відсутність гіпермаркетів на зразок "METRO" і "Ашан". Найгірші справи, як на мене, з магазинами одягу. Рішення цієї проблеми – поїздки в київські моли і замовлення одягу на закордонних сайтах.

Культурне життя і події

Як я переїхала з Києва в Черкаси
Як я переїхала з Києва в Черкаси

Переїхавши в Черкаси, мені довелося забути про звичне київське дозвілля. Так, у Черкасах мені набагато більше подобається гуляти – місто більш затишне і в чомусь навіть гарніше, але одними прогулянками ситий не будеш.

Для порівняння, як це відбувалося в Києві: хочеш увечері кудись сходити, незалежно від дня тижня, твій вибір просто величезний – сучасні та класичні театри і музеї, майстер-класи, виставки, перформанси, креативні простори, IMAX, вечірки, фестивалі та концерти. Зустрівся з друзями, йдеш випити в бар, потім дивишся в центрі Києва фільм мовою оригіналу, потім спонтанно можеш завалитися на класний концертик в один з кількох концерт-холів, після цього вночі у тебе широкий вибір закладів для продовження вечора. Коли Київ качають "Гриби", в Черкасах тобі світить щось незрозуміле, зрідка непогане, але в невідповідному для виконавця будинку культури. За балетом і оперою, як і за одягом, ти вирушаєш до Києва.

Гастрономія

Ціни в черкаських кафе і ресторанах набагато доступніші в порівнянні з київськими. Але пропозиція на ринку дуже обмежена. Досі не звикну, що я не можу поїсти (а тим паче замовити додому) китайську, індійську, мексиканську кухню. Навіть таких вже масових для Києва страв, як хумус і фалафель, в меню черкаських ресторанів я не зустрічала. Хочеш замовити їжу додому – вдавай печерну людину, у якої немає і ніколи не було картки і підготуй готівку, інакше тобі світить тільки їжа з "Сушия". За наявності одного "Мака" в місті, досі не можу примиритися з відсутністю в ньому "McCafe".

Попри деякі незручності, Черкаси – досить комфортне для проживання місто. Раптом що – до Києва недалеко мотнутися. А деякі "недоліки" – це чудові перспективи для росту й розвитку, головне – мати достатньо терпіння, щоб їх дочекатися.

Анастасія Корнієнко

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі
  • Фото

    Які знайомі відчуття! Кілька місяців працювала і жила в Києві - повернення до Черкас було як рай на Землі) Але більшість закладів у нас зачиняються о 22-23.00 - особливо не розгулятися. Ну і автобусів пізніше півночі не спіймаєш.