Стоп, знято: які художні фільми створювали в Черкасах?

Фільми з минулого сторіччя, у яких можна побачити рідне місто.

12 січня 20174015316
'Стоп, знято: які художні фільми створювали в Черкасах?'

За часів СРСР Черкаси вважали курортним містечком у самому центрі України. Не тільки туристи з усього Союзу приїжджали помилуватися краєвидами міста. Черкасами цікавилися й відомі в радянському творчому просторі актори й режисери. Ось декілька фільмів, зйомки яких проходили в нашому місті.

"Сезон Чудес"

"Сезон Чудес"
"Сезон Чудес"

Цей фільм можна назвати радянським мюзиклом. Картину знімали у форматі кліпу в 1985 році в Черкасах. У зйомках брали участь Алла Пугачова, Борис Моісеєв, Михайло Боярський. Одну зі сцен з Примадонною знімали в черкаській школі №13. У кінці фільму в титрах знімальна група дякує жителям Черкас, які брали участь у зйомках.

Сюжет фільму. Художник Вадим Тавров шукає нові джерела натхнення і заспокоєння від міської метушні. Він вирішує поїхати до друга в невелике містечко, де часто відпочивають артисти цирку. Виявляється, в будинку, куди він заселився, відбуваються різні дива. Спочатку художник намагається усамітнитися, але потойбічні сили проникають в житло крізь невеликі щілини. Він змушений приєднатися до веселощів. Серед циркових артистів Вадим зустрічає прекрасну дівчину – обличчя для нової картини.

"Дозвольте зліт"

"Дозвольте зліт"
"Дозвольте зліт"

Цей фільм знімали в 1971 році на території черкаського аеропорту за участі знаменитого актора Анатолія Папанова. У картині можна побачити, яким аеропорт був раніше, і помітити певні частини міста. "Дозвольте зліт" називають першим радянським фільмом із "голлівудськими спецефектами".

Сюжет фільму. Старого льотчика Сахно (герой А. Папанова) збираються усунути від улюбленої справи і відправити на пенсію. Але під час останнього польоту в літаку Іл-14 трапляється позаштатна ситуація, впоратися з якою може лише досвідчений льотчик. Під досвідченим керівництвом Сахна екіпажу все-таки вдається врятувати пасажирів і посадити літак.

"Сміливого куля боїться"

"Сміливого куля боїться"
"Сміливого куля боїться"

Картину знімали в 1970 році на території дитячого піонертабору "Чайка" в Дахнівці. У масовці знімалися діти, які відпочивали в таборі, а в деяких епізодах – місцеві жителі. Роль німецького кухаря зіграв батько знаменитого модельєра Віктора Черкаського. Назвою фільму став рядок з "Пісні сміливих", написаної в 1941 році. Друга назва фільму "Мишко приймає бій".

Сюжет фільму. У картині показують героїчну історію хлопчика Міші Скворцова. 22 липня 1941 року недалеко від піонертабору, розташованого біля кордону СРСР, висадився ворожий військовий десант. Німецькі окупанти полонили всіх дітей. Російське командування прислало на допомогу батальйон танків, але після бою радянські бронемашини були практично розбиті. Єдиний вцілілий танк знаходить хлопчик Міша, який втік із табору. Хлопчик стає другим членом екіпажу і намагається врятувати табір.

"Люблю. Чекаю. Лєна" 

"Люблю. Чекаю. Лєна"
"Люблю. Чекаю. Лєна" 

Зйомки мелодрами за мотивами повісті "Три слова" проходили в Черкасах у 1983 році. Ставив фільм відомий актор і режисер Сергій Ніконенко. У картині можна побачити черкаські пляжі та Дніпро. А одну зі сцен знімали в тодішньому ресторані "Рів'єра".

Сюжет фільму. Колишній десантник Сергій дізнається про сумну історію кохання свого друга і вирішує йому допомогти. Він відправляється в нелегкий шлях, щоб передати записку Лєни своєму товаришеві. По дорозі Сергій вирішує побачитися зі своєю коханою, але, схоже, його дівчина щось приховує... Його історія кохання теж виявляється непростою.

Маргарита Годуліна

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі
 • Фото

  Также снимались эпизоды фильма Цыган (1967)
  https://youtu.be/bRCIX-UvK8o

 • Фото

  Капроновые сети в 1965 по моему. Мы школьники принимали участие в массовках на велосипедах.

 • Фото

  А фильм "Простые заботы",съёмки проходили в 1975 году.Я тогда проходил учебу в ДОСААФ,и нас вместо занятий послали на стадион участвовать в массовке.

 • Фото

  А как же "В бой идут одни "старики"?Ведь он тоже снимался в Черкассах

 • Фото

  Мой папа принимал участие в съемках "Разрашите взлет" , был одним из водителей фильма. )))

 • Фото

  Интересно.

 • Фото

  Люблю,жду,Лєна - ми дивилися студентами в Умані. 1983-84 .наші колеги студенти з Черкас попали в кадр (дискотека). Черкаський міст грав роль сибірського мосту.

 • Фото

  Ще був такий фільм "Чужая"

 • Фото

  У 1971 році на самій вершині золотоніського підйому, між дорогою і урвищем, довго стояла передня частина кукурузника, встановлена там для зйомок сцен польоту в фільмі "Дозвольте зліт".

 • Фото

  "Нейлоновые сети"

 • Фото

  я только про "Люблю,жду,Лена" знала)

 • Фото

  А ще в Черкасах знімали фільми "На край света" й "Ні пуху, ні пера"

 • Фото

  А Встретимся у фонтана?

 • Фото

  А де ж там Черкаси?

 • Фото

  А еще привозили реквезиты на сёмки фильма "А если враг не не сдаётся" о событиях Корсунь-Шевченковской операции на полигоне в Юго западном было много техники БТРы, пушки, ящики с реквизитами.

 • Фото

  Без году неделя. Берега наши показывали. Фильм 1982 года. Киностудии Довженко