Онлайн-запис до лікаря в Черкасах: як це працює?

Особистий досвід першого використання нового сервісу.

19 червня903817
'Онлайн-запис до лікаря в Черкасах: як це працює?'

Записатися до лікаря в Черкасах відтепер можна онлайн. Новий сервіс "Мій медкабінет", запущений міською владою, повинен позбавити черкащан від "задоволення" стояти в чергах. Редакція сайту вирішила подивитися, як працює нововведення, і чи справді воно дозволяє економити час на походах у поліклініку.

Сьогодні "Мій медкабінет" пропонує запис до фахівців із восьми поліклінік міста: 1-5 міські поліклініки та 1-3 дитячі поліклініки. Поки що записатися можна тільки до терапевтів і сімейних лікарів усіх закладів, окрім другої дорослої та дитячої поліклініки. Там нас запевнили, що найближчим часом сервіс буде активним і у них. А потрапити до вузьких спеціалістів за онлайн-записом можна буде не раніше осені.

Етап перший: заводимо електронну карту

Щоб скористатися онлайн-записом, спершу потрібно завести електронну медичну карту. Вам треба відвідати реєстратуру своєї поліклініки з паспортом і медичною картою, і реєстратори занесуть усі необхідні дані в електронну базу. Для оформлення дитини, крім медкарти, треба взяти з собою і свідоцтво про народження.

Онлайн-запис до лікаря в Черкасах: як це працює?
Онлайн-запис до лікаря в Черкасах: як це працює?

Створення електронної медкарти для дорослого пацієнта пройшло швидко, уся процедура тривала близько 10 хвилин. У результаті мене занесли в електронний реєстр, присвоїли номер картки і прив'язали її до номера мобільного телефону. Ввічливе ставлення працівників реєстратури та бажання допомогти приємно здивувало.

Підказка: відвідувати реєстратуру краще в другій половині дня, тоді менша черга.

Етап другий: записуємося до лікаря онлайн

Сервіс "Мій медкабінет" простий і зручний. Скористатися сайтом можна навіть через мобільний інтернет з будь-якого гаджета. Зайшовши на сайт, вам потрібно обрати медзаклад і лікаря, консультацію в лікарні або вдома.

 • Фото 1 - Онлайн-запис до лікаря в Черкасах: як це працює?
 • Фото 2 - Онлайн-запис до лікаря в Черкасах: як це працює?
 • Фото 3 - Онлайн-запис до лікаря в Черкасах: як це працює?

Далі починається етап реєстрації. Зареєструватися можна за номером мобільного телефону і датою народження або за номером електронної карти. Після цього на телефон одразу ж приходить смс-код для підтвердження візиту до лікаря. Інформація про вдалу реєстрацію та заплановану зустріч приходить і на електронну пошту.

Підказка: збережіть в закладках сервіс "Мій Медкабінет", тому що знайти його через пошукові системи непросто.

Етап третій: боротьба з "живою" чергою

Якщо медкартка не у вас на руках, потрібно взяти її в реєстратурі. Ми записалися на ранковий час, тому повністю уникнути очікування в черзі не вдалося. Тут же треба дізнатися, в якому кабінеті приймає ваш лікар, тому що повідомлення про запис не містить такої інформації.

Онлайн-запис до лікаря в Черкасах: як це працює?
Онлайн-запис до лікаря в Черкасах: як це працює?

Ми наближаємося до мети – вже стоїмо біля кабінету дільничного. Щойно біля дверей з'явився новий пацієнт, з черги одразу ж почулося: "Ви сюди? За мною будете!". Після відповіді "Я за записом на певний час" бабуся не вгамовувалася – "Тут усі за записом. У чергу". Але цього разу прогноз сусідки по черзі не реалізувався: в кабінет я потрапила точно в той час, на який записувалася. Бабуся залишилася за дверима.

Етап четвертий: прийом у лікаря

Замість запланованих 12 хвилин, в кабінеті я пробула всі двадцять. Враховуйте, що через це черга може дещо зміщуватися.

Доки лікар проводить огляд, медсестра заносить дані в комп'ютер, який тепер є в кожному кабінеті терапевта. "Пекельна техніка" поки що важко дається медсестрі пенсійного віку, хоча суттєво на тривалість перебування в кабінеті лікаря це не впливає. Терапевт також поки що не звикла до нововведення.

Висновок

Нова система працює. Усі записи до лікаря (навіть "дідівський" метод – за талонами) реєстратори одразу ж вносять в електронну базу. Але, як не крути, з живою чергою доведеться поборотися. Нам пощастило: під час візиту перед кабінетом сиділо всього дві дами. Але якщо б їх було більше, або ж жінки були більш агресивними, вони, навряд чи, здалися б без бою.

А ви вже випробовували нову онлайн-систему запису до лікаря на міцність?

Маргарита Годуліна

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі
 • Фото

  В

 • Фото

  Программа зависла. Не могу записаться. Без записи не примут. Замкнутый круг. Дурня какая-то.

 • Фото

  Мені теж сказали, що додаток і сайт зараз не працюють. Але дали номер тел. реєстратури, куди можна подзвонити і записатися до свого лікаря, якщо заведена електронна картка.

 • Фото

  Сестема ще не дороблена!!!
  Тепер якщо треба до іншого спеціаліста то тільки через сімейного лікаря,одного разу чекали своєї черги 5 днів,взяли направлення і потім чекали ще 4 дні щоб попасти до спеціаліста другого профіля!!!.

  А якщо треба больнічне відкривати,то як бути.Якщо запис на 3-5 днів вперед?..

 • Фото

  Спасибо за продвижение в социуме! Легко и просто ! Доступно и понятно! Без суеты ,и лишней траты времени ,все по графику !!! Пусть ВСЕ ВСЕГДА БУДУТ ЗДОРОВЫ!!

 • Фото

  В предложенный график врача не оказалось на работе! Надо записываться заново, но уже к другому

 • Фото

  мы проходим медосмотр перед школой, так как не садиковские то весной всей толпой не попали. Теперь к каждому врачу по записи. Но удобно на какое время записаны на то и заходим