Скільки коштує зібрати дитину в перший клас?

Шкільна форма, ранець, канцелярія – на скільки розраховувати?

3 серпня3530
Shkola article header.11
'Скільки коштує зібрати дитину в перший клас?'

Цьогоріч "повна амуніція" для першокласника стала значно дорожчою, ніж минулого року. Набір першокласника влетить в добрячу копієчку його батькам: все необхідне, починаючи від вбрання і завершуючи елементарними канцелярськими дрібничками, за останній рік сильно здорожчало. Мінімальна сума, на яку можуть розраховувати мами і тата на старті навчання – 2,5 тисяч гривень. 

Шкільна форма 

Шкільна форма для першокласників
Шкільна форма для першокласників

Залежно від якості та матеріалу, ціна на костюми для хлопчиків (брюки, піджак, жилет) варіюється від 700 до 1500 гривень, комплекти для дівчаток (спідничка, піджак, жилетка) дещо дорожчі – від 800 до 1700 грн. Більш дешевим варіантом для дівчаток може стати сарафан, якщо політика школи дозволяє саме таку форму. Блузки і сорочки на ринку та в магазинах міста коштують від 300 грн. 

Але зауважте, що окрім основного комплекту, необхідно запастися і додатковою парою брюк, сорочкою для хлопчаків і запасною блузкою, спідничкою чи сарафаном для дівчаток. А це ще близько 400-500 грн. До цього ж пункту витрат варто додати взуття. Дитячі туфлі в черкаських магазинах можна знайти за 350-600 гривень. Але в більшості міських шкіл вимагають змінне взуття, аби прийшовши з вулиці, дитина перевзувалася в чисту пару. 

Ранець 

Ранець для першокласника має бути особливим
Ранець для першокласника має бути особливим

Обирати портфель для першокласника потрібно особливо уважно: він повинен мати жорстку ортопедичну спинку, широкі зручні лямки, важити не більше 750 грамів і мати висоту до 36 см. Враховуючи такі жорсткі критерії, виробники й продавці часто завищують вартість якісних ранців. За хороший портфель доведеться заплатити від 600 до 2000 грн. Можна знайти ранець і за 400 грн, але скільки він прослужить не відомо.

Канцелярія 

Скільки коштує зібрати дитину в перший клас?
Скільки коштує зібрати дитину в перший клас?

Для першачків найважливіше шкільне приладдя – зошити-прописи. Кожна школа і навіть кожен вчитель може працювати з різним методичним матеріалом, тому друковані робочі зошити найчастіше закуповують колективно, всім класом. Вартість мінімального набору може відрізнятися в залежності від школи та вимог вчителя щодо кількості зошитів.

Окрім того, варто подбати й про інше наповнення для ранця першокласника:

 • ручка, простий олівець, гумка, лінійка (першачки їх постійно гублять, тому краще одразу подбати про запасні);
 • пенал, м’який, не металевий;
 • папка для зошитів;
 • зошити на 12 сторінок, по 5 штук в клітинку й косу лінію, обгортки для зошитів;
 • обгортки для підручників;
 • фарби акварельні, пензлики, альбом для малювання, кольорові олівці;
 • папка для трудового навчання;
 • кольоровий папір та картон;
 • пластилін та дощечка для ліплення;
 • ножиці з заокругленими кінцями; 
 • клей ПВА.

Все це можна купувати окремо, шукаючи більш вигідні чи якісні варіанти, які обійдуться від 300 грн. Деякі магазини в Черкасах пропонують готові набори першокласника, які включають все необхідне. Щоправда, вони не завжди будуть дешевшими, але позбавлять батьків клопотів з пошуку всіх канцелярських дрібниць. 

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі