Спортивної вершини В’ячеслав Василенко досяг у 22-річному віці, а вже за два роки заснував клуб змішаних єдиноборств “Grizzly MMA”, де всі тренери – його учні. Зараз В'ячеславу 29 – і він безперервно рухається вперед: його графік щільно розписаний на тренування, підготовки до змагань, участь у чемпіонатах і пошук майбутніх професійних спортсменів серед юних черкащан. Чому стабільність – не для нього, як оцінює себе у ролі головного менеджера клубу та чому не тренує дітей, читайте у матеріалі.
Багато людей казали: як ти станеш чемпіоном світу, якщо ти з села? А я знав, що стану чемпіоном світу ще у 8 класі. Тренер одразу дав зрозуміти: немає значення, де ти народився – у місті чи селі. Щоб досягти результату, виконуй поставлені завдання, і з часом твоя мрія стане реальністю. Так і вийшло. Думку про чемпіонство 17 років тому вселив у мене саме він.
У 22 роки зрозумів, що зробив собі ім’я. Отримати звання чемпіона світу можна було і раніше. Хоча всі вважають, що я і так досяг цього статусу в молодому віці. На початку кар’єри тренував людей безкоштовно. Коли став чемпіоном світу, почали телефонувати незнайомі люди і просити консультацій. Тоді я зрозумів, що почав робити собі ім'я.
Зараз батьки – мої однодумці. Раніше переконували мене у важливості стабільної роботи, нині змирилися. Побачили, що усе, чим я займаюся, працює. Чи мають батьки особливі дисконтні умови? Для них немає знижок у клубі, вони можуть приходити і там жити. Тато після своєї основної роботи допомагає мені у залі.

В'ячеслав знав, що стане Чемпіоном світу ще у 8 класі

Чемпіон світу з бойового самбо В'ячеслав Василенко

Чемпіон світу з бойового самбо В'ячеслав Василенко

В'ячеслав знав, що стане Чемпіоном світу ще у 8 класі

Чемпіон світу з бойового самбо В'ячеслав Василенко
Мене не цікавить стабільність. Лише високі досягнення у житті та спорті: важливіше зараз не мати нічого, не їсти і не пити, але за рік заробити на Лексус.
Дітей не треную зовсім. Для кожного віку має бути свій тренер. Колись брав участь у рекламній фотосесії з дітьми. Я показував їм прийоми, щоб вони їх правильно виконали лише для фотографії. Після завершення зйомки, виморений дітьми, сказав: "Фотки вийшли класні, але для реклами ми їх не віддаємо, бо я тренувати дітей не буду". Якщо дорослих тренувати дуже складно, то дітей надзвичайно складно.
Як спортивне хобі стало бізнес-проектом
Спочатку є нечітка мрія, потім конкретна ціль, дія і результат. За цим принципом працює все. Колись я думав – от би стати чемпіоном світу! Тренер переконав: став ціль, виконуй мої завдання і отримаєш результат. Мій спортивний клуб – це хобі, яке переросло у бізнес-проект. Хоча, поки що це складно назвати бізнесом, бо прибутків із нього небагато. Якщо все робити правильно, з часом клуб приноситиме дохід. Мої вихованці вже працюють із клієнтами за моєю методологією, яка подобається людям. Цього року практично не давали реклами, а у залі чимало клієнтів.
Усі тренери у “Grizzly MMA” – мої вихованці. Для мене вони більше, ніж просто команда, вони – моя сім’я. Всі дуже різні, трапляється, підвищую на них голос, але до бійок жодного разу не доходило. Сенсу застосовувати бойове мистецтво в житті немає. Вони – учні, до яких я прислухаюся. Якщо я маю охоплювати весь процес роботи, то тренери індивідуально підказують відповідно до своєї ділянки роботи. Так нам вдається поступово рухатися вперед. Моя команда залишається зі мною вже багато років: вони бачать, що немає сенсу змінювати місце роботи. Скажу більше: іноді заробляю менше, ніж вони. Лише один тренер пішов із "Grizzly", захотів відкрити власний клуб.

Спецефекти від Славіка Василенка та Данила Хильченка

Тренери спортивного клубу “Grizzly MMA”

Тренери спортивного клубу “Grizzly MMA”

Спецефекти від Славіка Василенка та Данила Хильченка

Тренери спортивного клубу “Grizzly MMA”
Себе як менеджера за десятибальною шкалою оцінюю на трійку. Попереду – навчання і гори книг. Зараз стою у підніжжя, я тільки починаю. Головна риса, яку виховав у мені спорт, це терпіння. Нею керуюся і в житті. З власного досвіду знаю: робиш щось, працюєш, а не виходить… Треба мати терпіння. Лише праця в поєднанні з терпінням дає результат.
Тренер повинен зацікавити. Від колег вимагаю насамперед професіоналізму та уміння спілкуватися з клієнтами. Є фахівці, які на початку роботи так заганяють клієнтів, що люди більше не приходять. З погляду бізнесу для клубу це нецікаво: ми не повинні виходити в мінус. Ще один важливий пункт – це людяність. Якщо тренер цього не має, в моєму залі такої людини не буде.
Ірина Філенко
Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!