тренер pole dance, засновник школи pole dance в Черкасах "Politov School"
Сім'я, оточення
одружений, син Серафим
Цитата:
Немає кордонів, є лише перешкоди
Дмитро Політов полюбив мистецтво pole dance всього 4 роки тому. Але це не завадило йому за такий короткий час стати чемпіоном світу в цьому виді спорту. Призер багатьох змагань, учасник телевізійних шоу "Україна має талант", "Танцюють всі", "Хвилина слави".
Сьогодні стереотип про танець на пілоні як про стриптиз нарешті руйнується. Хоча ще зовсім недавно більшість українців думали саме так. Завдяки Дмитру не тільки Черкаси, але і вся країна змогла побачити в цьому виді спорту щось нове – не просто акробатику на пілоні, а акробатику у виконанні чоловіка, що саме собою є чимось незвичним.
Як я прийшов у pole dance
Спочатку pole dance асоціювався у мене тільки зі стриптизом. Я з дитинства захоплювався брейком і паркуром, про акробатику на пілоні я не замислювався. Якось випадково побачив у інтернеті відео, як хлопці на щоглі виконували трюки, чимось схожі на паркур і брейкданс. Вирішив спробувати.
Вже через чотири місяці після початку занять я виграв перший чемпіонат з акробатики на пілоні. Після цього було ще багато перемог: декілька в Москві, потім в Україні. У 2013 році була перша велика перемога в Росії. Потім пішли міжнародні змагання. На Кіпрі я посів 3 місце, в Мілані – перше. Одразу після цього виграв чемпіонат у Празі. Ну а у 2015 році переміг на чемпіонаті світу в Пекіні.
Я починав займатися танцем на пілоні разом зі своєю коханою. Зараз у нас вже росте син, і я буду не проти, якщо він теж полюбить цей вид спорту, але примушувати його займатися на пілоні не буду.
Pole dance (з англ. "танець на пілоні") – це танець на пілоні з елементами хореографії, акробатики і гімнастики. Танець на пілоні часто плутають зі стриптизом.
В інституті говорили, що це вульгарно
У людей є стереотип, що pole dance – це стриптиз. Зараз цей стереотип потихеньку руйнується. Коли я тільки починав займатися акробатикою на пілоні, були різні думки: що це не чоловічий вид спорту, що це стриптиз тощо. Оточуючі не сприймали моє захоплення серйозно.
В інституті говорили, що це вульгарно. Одного разу я запропонував на свято виступити з номером на пілоні. Мені відмовили, сказавши, що це вульгарно. Я не розумів, чому вони так вважають, і вирішив показати, що яким насправді є номер на пілоні. Тільки тоді вони погодилися. Тоді у мене був саморобний пілон, який прив'язувався до стелі, але не кріпився до підлоги.
Займатися pole dance не так просто, як вважає більшість. Це важкий вид спорту. Спочатку найскладнішими для мене були трюки на розтяжку, з часом це перестало бути проблемою. Під час виступу дуже важко тримати планку. Якщо ти круто почав, то повинен і завершити круто. Артисту потрібна витривалість, щоб до кінця виступу ще залишилися сили здивувати глядача. Інколи трапляються складнощі з правильним вибором хореографії, адже вона повинна гармонійно поєднуватися з трюками. Зараз для мене найбільш складною задачею є навчання новачків. Це дійсно мистецтво – зробити з новачка впевненого полденсера.
Переднє сальто на пілон не робить більше ніхто в світі
Основна частина мого виступу – це трюки. Багато з них давалися мені легко: побачив – повторив. Але були і такі, над якими доводилося довго працювати. Дуже довго я намагався зробити переднє сальто на пілон. Зараз я його вже роблю. Ніхто в світі більше не повторював цей елемент. Щось схоже роблять у цирку, тільки на гумовому пілоні. Я і побачив цей трюк у цирковій програмі, тільки змінив виконання.
За два роки я об'їздив дуже багато країн з майстер-класами з pole dance. Завдяки pole dance я побував практично у всіх країнах колишньої Югославії та СРСР, відвідав всю східну і західну Європу, крім Іспанії та Великобританії. Проводив майстер-класи в Мексиці та декількох американських штатах. Днями відлітаю в Лас-Вегас, потім у Флориду. Відвідував Китай, Туреччину та Ліван.
Я можу виділити двох світових майстрів полденсу. Великий внесок у розвиток і визнання цього мистецтва внесла австралійка Фелікс Кейн. Її можна умовно назвати старожилом полденсу. Зараз вона вже не виступає. Фелікс придумала дуже багато елементів. І один із них мені досі дуже важко дається, називається "складка Фелікс". З хлопців я б виділив Євгена Грешилова. Він один із перших почав пропагувати чоловічий полденс. Виступаючи в одязі і виконуючи чоловічі трюки, він показав інший полденс.
Немає нічого неможливого! Всім початківцям у цьому спорті я раджу знайти свій стиль. Всім, хто боїться йти на полденс, раджу ламати стереотипи та долати страхи.
Маргарита Годуліна
Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!