4 роки в Черкасах: Олександр ЛавріненкоІсторії переселенців, які змінюють наше місто на краще. |
14 грудня 201814150 |
Кожен із них планував своє життя інакше: жити в рідному місті на Донбасі, працювати та ростити дітей. Однак війна перекреслила їхні сподівання та відкрила новий шлях. Більшість із них планувала покинути Донеччину лише на кілька місяців. Наше місто було тимчасовим прихистком, а стало другою домівкою. Тепер наші герої живуть в Черкасах. Сьогодні місто складно уявити без їхніх проектів, ідей та активності.
Спецпроект “4 роки в Черкасах” розказує історії п'яти переселенців. Наші герої точно знають, що Черкаси – перспективні, мальовничі та відкриті. І зможуть переконати в цьому й вас.
Війна дала зрозуміти, як важливо допомагати іншим та об'єднуватись
Сьогодні в Черкасах його знають як керівника громадської організації "Спільнота біженців із Донецька та Сходу України". Олександр Лавріненко чотири роки тому зрозумів – потрібно реалізовуватися самому і не чекати допомоги від держави. Чоловік згуртував навколо себе активних переселенців Черкас. Сьогодні вони разом відстоюють свої права, організовують соціальні проекти для міста, беруть активу участь у житті Черкас.
За даними "Спільноти біженців з Донецька та Сходу України", сьогодні в Черкасах зареєстровані близько 4700 переселенців, незареєстрованих – удвічі більше. В Черкаській області переселенців з окупованих територій – близько 13 900.
Футболіст у минулому Олександр Лавріненко мав у Донецьку власний бізнес, що забезпечував родину. З початком військового конфлікту родина Лавріненків планувала перечекати стрілянину на морі влітку 2014 року. Олександр сподівався, що бойові дії триватимуть декілька тижнів. Але з розвитком подій чоловік зрозумів – військовий конфлікт затягується, і задля безпеки родини краще поїхати з Донецька. До Черкас запрошували гарні знайомі, спочатку Олександр перевіз сюди родину, а згодом переїхав сам. Активний чоловік зрозумів: аби досягти успіху на новому місці – потрібно допомагати іншим.
Сьогодні Олександр вважає себе черкащанином, і не уявляє життя без громадської діяльності. Чоловік є також членом спілки підприємців Черкаської області та помічником депутата. Своєю активною позицією Олександр Лавріненко ще раз доводить відому приказку: людина – сама коваль власного щастя.