4 роки в Черкасах: Максим Рижевол

Історії переселенців, які змінюють наше місто на краще

26 листопада 20181018
'4 роки в Черкасах: Максим Рижевол'

Кожен із них планував своє життя інакше: жити в рідному місті на Донбасі, працювати та ростити дітей. Однак війна перекреслила їхні сподівання та відкрила новий шлях. Більшість із них планувала покинути Донеччину лише на кілька місяців. Наше місто було тимчасовим прихистком, а стало другою домівкою. Тепер наші герої живуть в Черкасах. Сьогодні місто складно уявити без їхніх проектів, ідей та активності.

Спецпроект “4 роки в Черкасах” розказує історії п'яти переселенців. Наші герої точно знають, що Черкаси – перспективні, мальовничі та відкриті. І зможуть переконати в цьому й вас.

Добре, що я переїхав до Черкас. Погано, що через війну

З 16 років він жив окремо від батьків у Луганську. Протягом восьми років працював у театрі української драми і майже рік – у ляльковому. Максим Рижевол вважав, що гратиме в Луганську завжди. Але в його плани на життя внесла корективи війна. Сьогодні черкаський театр складно уявити без Максима на сцені. Актор вважає себе черкасцем "із луганським корінням", робить ремонт у власному будинку та планує весілля.

4 роки у Черкасах: Максим Рижевол. Фото з особистого архіву актора
4 роки у Черкасах: Максим Рижевол. Фото з особистого архіву актора

У Черкаси Максим вперше потрапив під час гастролей із Луганським театром української драми за декілька років до початку військових дій на Донбасі. Тоді актору сподобався широкий Дніпро, багато дерев у місті, приємна атмосфера. Коли на вулицях Луганська почали стріляти, Максим вирішив поїхати перечекати тиждень-другий у Черкасах. А живе тут вже чотири роки – і повертатися не збирається.

Я швидко перелаштовуюсь і ухвалюю рішення. Коли зрозумів, що ситуація в Луганську напружена, і мир настане нескоро – вирішив, що повертатися немає сенсу. Тоді у липні 2014 року я приїхав до Черкас, дочекався, поки закінчаться відпустки в театрі – і прийшов на прослуховування. Так і влаштувався до театру. Перший час для мене було дивиною, як мало черкащан приходять на вистави. В Луганську зазвичай зали були повні, в Черкасах іноді приходили до 20 осіб. Але зараз все змінюється, ми працюємо більше, граємо більше – і глядачів стало теж більше.

У Черкасах я давно не відчуваю себе переселенцем. Поступово з пам’яті стираються моменти того життя, яке було в Луганську. Спершу дивувало, що в Черкасах ніхто нікуди не поспішає. Місто прокидається о 9-10 ранку. В Луганську багато заводів – там активне життя стартувало вже о 6 ранку.

Черкаси не так далеко від Києва – є змога їздити на зйомки в серіалах до столиці. Загалом, містечко гарне, спокійне, тільки потребує інвестицій. Дороги нас "палять" – і це катастрофа. Їздив нещодавно до Європи, і дорога назад тривала 37 годин, найважчі з них – три з Києва до Черкас.

Максим Рижевол
Максим Рижевол
актор
 

У Черкасах Максим Рижевол зустрів своє кохання. Фото – з особистого архіву актора
У Черкасах Максим Рижевол зустрів своє кохання. Фото – з особистого архіву актора

У Черкасах Максим Рижевол виграв грант для малого бізнесу від МОМ, тепер він ще й проводить весілля та інші свята. Актор розповідає, що до війни взагалі не розглядав весілля як спосіб заробітку. А нещодавно він і сам зробив пропозицію руки та серця зі сцени своїх коханій Олександрі. З нею Максим познайомився вже в Черкасах – і вдячний долі за те, що вона привела його до нашого міста. Із нареченою сьогодні робить ремонт в будинку та готується до весілля.

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі