Гурток в’язання "Чарівний гачок"

Центр дитячої та юнацької творчості, позашкільний навчальний заклад - Гурток в’язання 'Чарівний гачок'

Керівник:  Капелюшна Тетяна Олександрівна

Гурток "Чарівний гачок", який працює з 2008 року, є путівником у дивовижний світ мережаних полотнищ. На заняттях гуртка діти знайомляться з інструментами та матеріалами, основними прийомами в’язання гачком; вив’язують зразки візерунків різних форм (квадрат, коло, п’ятикутник). Опанувавши два-три прийоми в’язання (повітряна петля, стовпчик з одним, двома, трьома накидами, стовпчик без накиду, позначення їх на схемі), уже можна виготовляти найпростіші мережива і обв’язувати носові хустинки, тому що, якою б різноманітною не була ця робота, основні елементи завжди ті самі. За допомогою цих елементів вихованці початкового рівня в’яжуть шапочки, шарфики, рукавички простим узором і поступово переходять до більш складного.

Діти залюбки виготовляють іграшки у візерунчастому стилі. Вив’язавши форму-основу, гуртківці переходять до дизайну одягу. Вони розробляють ескізи, підбирають малюнок за журналами, вив’язують зразок і тільки тоді переходять до виготовлення виробу. Процес виготовлення в’язаної іграшки – і трудомісткий (підбір і розробка ескізу, в’язання іграшки по частинам), і  цікавий водночас, адже супроводжується моментом гри. Зрозуміло, що для цієї роботи необхідні знання техніки в’язання, основ конструювання одягу, правильного підбору ниток і за кольоровою гамою, і за якістю.

В’язання одягу для іграшки – підготовчий етап до в’язання серйозних робіт, які вихованці виготовляють  на другому році навчання.

Одним з етапів роботи у гуртку є створення мереживних серветок, під час якого гуртківці не лише працюють зі схемами, а й навчаються обробляти готовий виріб (накрохмалення, наколювання булавками, прасування). Цікавими є заняття з виготовлення виробів, що носять практичний характер. Це, звичайно, в’язаний ажурний одяг. Починаючи від комірців та шарфиків (на І році навчання), вихованці переходять до конструювання та виготовлення жилетів, ажурних кофтин (на ІІ році навчання). Одним із таких є брюзьке мереживо. Воно схоже на плетіння на коклюшках. А складається це мереживо з тасьми, зв’язаної гачком. У процесі в’язання дуги з повітряних петель з’єднуються по боках цієї тасьми у різноманітні фігури за допомогою стовпчиків різної висоти. Техніка в’язання брюзького мережива дає можливість втілити в життя багато цікавих візерунків, адже під час роботи можна експериментувати не тільки з візерунком, який викладається з тасьми, а й доповнювати його іншими елементами чи мотивами.

Керівник гуртка і діти беруть активну участь у різноманітних конкурсах і виставках декоративно-прикладної творчості. У 2010 році вони стали переможцем Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва "Знай і люби свій край".

Запрошуємо на заняття:

  • Вт.: 14:30 – 16:30 (ЗОШ №3);  
  • Ср., Пт.: 15.00 – 17.00 (ЗОШ №28); 
  • Чт.: 16:00 – 18:00 (ЦДЮТ, каб. №90); 
  • Сб.: 10:00 – 14:00 (ЦДЮТ, каб. №90).

Адреса

м. Черкаси, вул. Смілянська, 33
Коментарі