В 1935 році в місцевій пресі промайнула перша згадка про те, що в Черкасах відкрився Палац піонерів та жовтенят. З того часу змінювалася його назва: Палац піонерів та школярів, Міський палац піонерів, Палац дитячої та юнацької творчості. Але він завжди залишався центром дитячих радощів, міцної дружби, високих мрій і перших творчих здобутків.

За ці роки десятки тисяч юних черкащан відчули тут тепло й увагу педагогів, знайшли свою улюблену справу, поринули в неосяжний світ культури рідного народу, доторкнулися до найкращих зразків сучасного світового мистецтва, навчилися змістовно проводити своє дозвілля, зробили перші кроки до майбутньої професії.

Зараз Центр дитячої та юнацької творчості – потужний, загальнодоступний, багатопрофільний позашкільний навчальний заклад комплексного типу.

Багаточисельний професійний колектив у своїй діяльності вирішує головну педагогічну проблему: пошук та впровадження в практику навчально-виховного процесу нових форм роботи з обдарованими дітьми, комплексний підхід до виховання всебічно розвиненої особистості.

Більше 2,5 тисяч юних черкащан щорічно навчаються в дитячих творчих об’єднаннях ЦДЮТ, а кількість дітей, залучених до участі в масових заходах, сягає 15 тисяч на рік.

У закладі створені всі умови для гармонійного розвитку особистості, її творчого та інтелектуального потенціалу у вільний від навчання час. Тут готують підлітків до життя в умовах ринкової економіки, допомагають молоді у професійному самовизначенні, розвитку; підтримують юні таланти, формуючи творчу і наукову еліту в різних галузях суспільного життя.

Творчі та педагогічні здобутоки ЦДЮТ -  9 зразкових дитячих художніх колективів, 1 народний художній колектив, Мала академія наук та мистецтва, створена спільно з Черкаським державним технологічним університетом, школа додаткового комплексного навчання "Грайлик", різноманітні ігрові програми для учнів всіх вікових категорій загальноосвітніх закладів міста, переможці та лауреати міжнародних, всеукраїнських, обласних та міських конкурсів, змагань. Але головне наше надбання – це щасливі, усміхнені діти, що охоче і з великою користю для себе опановують різні види декоративно-прикладної, технічної творчості, навчаються хореографії і вокалу, вчаться дбати про своє здоров’я, любити й оберігати довкілля.

Ласкаво просимо в Центр дитячої та юнацької творчості. Тільки з нами майбутнє обдарованих дітей міста.