Керівник: Капелюшна Тетяна Олександрівна.
У Центрі дитячої та юнацької творчості гурток "Художня аплікація" працює з 2010 року. Він ще зовсім молодий, проте і за цей короткий час діти багато чому навчилися і зуміли представити свої роботи на виставках.
Повага до інтересів і потреб вихованців; єдність навчання, виховання і розвитку дитини; систематичність, послідовність і неперервність освіти; формування в учнів активності, самостійності; диференціація та індивідуалізація навчального процесу – це основні принципи роботи педагога Капелюшної Тетяни Олександрівни.
На заняттях гуртка вихованці вивчають види аплікацій, їх основні ознаки, різні прийоми роботи з папером. Перші заняття присвячуються вільним діям з папером, що дає можливість дитині ознайомитися з його властивостями. Спочатку гуртківці:
- закріплюють уміння вирізати квадрати й трикутники зі смуг паперу;
- вирізають круги з квадратів і овали з прямокутників;
- складають із геометричних фігур зображення різних предметів або декоративні композиції;
- навчаються вирізати з паперу однакові фігури або їхні деталі, складені "гармошкою" (багатошарове вирізання);
- учаться вирізати з паперу, складеного вдвоє, симетричні зображення;
- освоюють техніку ажурного й силуетного вирізання;
- використовують техніку обривання для одержання цілісного образу або створення мозаїчної аплікації.
Заняття проходять жваво і емоційно, в ігровій формі. Разом з умінням у дітей з’являється впевненість у собі, у своїх силах і бажання працювати далі. Створюючи аплікацію, діти мають можливість познайомитися з такими техніками як квілінг, колаж, декупаж, орігамі, мозаїка (торцювання гофрованим папером).
Засвоївши основні прийоми аплікації, гуртківці мають змогу самостійно придумувати образи і компонувати їх на папері, самостійно вибираючи тло, тобто створювати власні композиції.
Екскурсії та культурно-масові заходи є невід’ємною частино життя гуртка: вони допомагають дитині зблизитися зі світом природи і відобразити свої враження в аплікації.
Заняття аплікацією мають велике значення для гармонійного розвитку вихованців. Творча робота, у якій задіяна моторика рук і мислення, прискорює сенсорний розвиток дитини та розвиток її мовлення, пробуджує фантазію, активізує спостережливість, формує характер, розвиває окомір, відчуття форми і кольору.
Заняття відбуваються:
- Вт.: 14:30 – 16:30 (ЗОШ №3);
- Ср., Пт.: 15:00 – 17:00 (ЗОШ №28);
- Чт.: 16:00 – 18:00 (ЦДЮТ, каб. №90);
- Сб.: 10:00 – 14:00 (ЦДЮТ, каб. №90).