Три основні проблеми черкаського бізнесу

Про що мовчать підприємці малого та середнього бізнесу в регіонах?

28 травня 2019659
'Три основні проблеми черкаського бізнесу'

Нещодавно наша редакція поспілкувалася з Валерією Іонан, засновницею першої у Східній Європі компанії для малого і середнього бізнесу і стартапів – "Quadrate 28 Corp.", яка надає послуги з маркетингу, HR, фінансів, продажів і digital-просування. Валерія родом з Черкас, закінчила Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького. З нами Валерія поділилася своєю думкою про стан малого та середнього бізнесу в регіонах, болями підприємців і можливими діями, які допоможуть їх вирішити.

Останні 5 років я присвятила розвитку малого та середнього бізнесу в Україні. За цей час у нас зібралася статистика – 60% клієнтів з Києва, 20% – регіони, ще 20% – інші ринки. Крім цифр у нас вже склалося чітке розуміння профайлів і проблем кожного з клієнтів.

У США 80% малого бізнесу "вмирають" в перший рік. Решта – на 5 рік. Ті, хто вижив, відчувають труднощі в наступні 3 роки. В Україні такої статистики немає, але я не думаю, що вона сильно відрізняється.

Регіональні компанії відрізняються від київських своїм переліком проблем і запитів. Ось простий приклад – невеликому ресторану в Житомирі потрібен класний маркетинг, але дозволити собі велике агентство може не кожен.

Фахівців в регіоні часто не вистачає. Доводиться задовольнятися роботою фрілансерів, яка не завжди влаштовує. Ми з експертами нашої компанії зараз в процесі туру містами з форматом не просто бізнес-конференції для МСБ, але і з консалтинг-зоною, де кожен підприємець може отримати індивідуальну консультацію з питань, які його хвилюють.

Першу конференцію ми провели в Черкасах. На неї завітало понад 70 підприємців, і їх проекти та історії надихнули всю команду. Попри всі труднощі, вони розвивають бізнес, виходять на нові ринки і готові до змін. Наступні міста – Вінниця і Житомир. Ми хочемо підняти питання розвитку малого та середнього бізнесу на національний рівень. Для цього створювався наш проект, і ми сподіваємося, що він відгукнувся підприємцям.

Валерія Іонан
Валерія Іонан
засновник компанії “Quadrate 28 Corp.”
 

За час спілкування з підприємцями Черкас Валерія виділила три ключові проблеми, які заважають бізнесу рости і розвиватися. Проблеми, які хвилюють кожного, але про які часто мовчать.

Проблема №1: Відсутність кадрів

Більшість хороших фахівців їдуть у великі міста, тому місцеві підприємці змушені працювати або з фрілансерами, або робити частину операційної роботи самостійно.

Як це можна вирішити: розробляти стратегії і виходити на інші ринки (внутрішні – інші регіони в країні, і зовнішні – в інші країни), працювати над корпоративною культурою своєї компанії – створювати класні і комфортні умови для роботи, показувати фахівцям, що в місті є робота, яка дозволить рости і розвиватися, пропонувати класні проекти. Для цього підприємцям потрібно серйозно задуматися над власним розвитком і вкладати більше часу на саморозвиток і самонавчання.

Було б круто, якби регіональні компанії перехопили практику столиці – вводили досвід стажувань у компаніях ще зі шкільної парти, тим самим вирощували б для себе таланти, не чекаючи випуску потенційних співробітників з університетів.

Проблема №2: Відсутність освіти для підприємців

Це найбільш болюча тема – підприємців не вчать, як вести бізнес, фінанси, що зробити, щоб компанія росла, і як боротися з касовими розривами. В результаті – багато дій наосліп, що кожен раз підриває впевненість підприємця в тому, що він робить.

Як це можна вирішити: переймати досвід західних колег, організовувати тренінги та інтенсиви за запитом підприємців. Відвідувати більше правильних бізнес-заходів, навчатися постійно.

Проблема №3: Відсутність досвіду та однакові помилки

Наприклад, небажання підприємця перестати замикати операційні процеси тільки на собі і вчитися делегувати. Без цього зростання бізнесу і самого підприємця неможливе.

Як це можна вирішити: іноді підприємцям здається, що їхні проблеми – це тільки особисті проблеми і більше нікого вони не стосуються. Але це не так. Рішенням може стати розробка порталу для підприємця, де будуть публікуватися новини законодавства та світові тренди. Працювати з фахівцями проектно, якщо немає можливості працювати на постійній основі. Відбудували один процес – почекали, пожили в ньому, зробили паузу. Побудували другий, і так до нескінченності.

Насправді, список складається з більш ніж 100 проблем, і на кожну можна знайти декілька шляхів вирішення.

За допомогу у створенні матеріалу дякуємо компанії "Quadrate 28 Corp.".

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі