Вже сьогодні черкасців "просканують"

Хочете побачити, яким може бути світ через 300 років? У рамках театральної лабораторії Черкаський музично-драматичний театр покаже футуристичну антиутопію "Сканінг", яка перенесе нас у безлике зазомбоване майбутнє.  

29 жовтня 201429720
'Вже сьогодні черкасців 'просканують' '

"Сканінг" – це одна з 7 п'єс, написаних молодими режисерами, дві з яких уже представили черкасцям ("Лєна", "Історія про людину, з якою трапилася історія").

В основі сюжету антиутопії – життя наших нащадків у Системі через 300 років. Відчуття свободи у них оманливе: працюють по 16 годин на добу без вихідних, не маючи часу на почуття та насолоду. У людей майбутнього викликає подив, що можна працювати по 8 годин та мати 2 вихідних. Щодня вони проходять сканування на виявлення думок, які відрізняли б їх від іншої сірої маси.

Вже сьогодні черкасців "просканують"
Вже сьогодні черкасців "просканують"

За словами Альони Снігурченко, режисера-постановника, автор написав п'єсу порівняно швидко:

Під враженнями від Черкас, його жителів, подій, що зараз відбуваються в країні, Євген Марковський написав виставу за 2 тижні. Початковий варіант був російськомовним. Тому над текстом у режимі онлайн ще працювали перекладачі зі Львова і Києва. Хай глядачі не думають, що така ламана мова героїв – недоліки перекладу. Це створено навмисно, адже за задумом автора через 300 років у людей не буде часу на спілкування.

Над виставою працювало багато молодих акторів, четверо з них приїхали до Черкас із Донецька та Луганська: Максим Рижевол, Олена Передрій, Катерина Олейнікова, Галина Прохорчук.

Вже сьогодні черкасців "просканують"
Вже сьогодні черкасців "просканують"

На особливу увагу заслуговують костюми художників Наталки та Сергія Ридванецьких: сірий безформний одяг вказує на безликість людей, рівність чоловіків і жінок. Механізованість, зазомбовані рухи акторів, освітлення та специфічне музичне оформлення створюють неймовірно фантастичну атмосферу.

Двоякі враження на глядачів справляє кінець вистави. Кожен зрозуміє його по-своєму. За словами режисера-постановника, саме це і є основним завданням театру: "Ви самі повинні дати відповідь. А театр має поставити три крапки".

Анастасія Дядюша 

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі