Як черкасці Хелловін святкували?Святкування Дня всіх святих відбулося у Черкаському художньому музеї 31 жовтня. Містичне дійство з козаками-розбійниками, гаданням, спіритичними сеансами та майстер-класами з виготовлення ляльок-мотанок поєднало західні та українські традиції. |
1 листопада 201441110 |
Вампіри, зомбі й привиди, привабливі відьмочки та злі королеви, Фреді Крюгер і наречені Дракули, м’ясники та їх жертви, черниці й медсестри – цього вечора в Художньому музеї було багато крові й потойбічних істот.
Містична костюмована вечірка дуже сподобалася дітям: для них підготували і аквагрим, і майстер-класи з hand made, і смачні ласощі. Чимало дорослих гостей заходу зізналися, що святкують Хелловін вперше. А дехто і взагалі не вважає цей день святом. Ольга Вердник, заслужений майстер народної творчості та ведуча майстер-класу з розпису іграшок, ставиться до Дня всіх святих по-філософськи:
Я ніколи не святкую Хелловін. У наш час це своєрідна вистава, карнавал. Це лише привід повеселитися, цікаво провести час. А взагалі у цього свята є глибока філософія – не треба боятися смерті, адже це природно.
За словами Ірини Скічко, працівниці музею, заклади не можуть залишатися осторонь сучасних молодіжних тенденцій:
Є багато цікавих українських свят, але Хелловін дуже подобається молоді. У нашого свята, окрім розваг, є ще й пізнавальна мета. Наприклад, під час арт-кіно ми обговорювали нові мистецькі тенденції, стріт-арт і творчість мексиканської художниці Фріди Кало.
Ольга Гладун, директор Черкаського художнього музею розповідає, що ідея організувати подібне свято виникла два роки тому:
Минулоріч багато черкаських закладів відзначало Хелловін. У нас часто запитували: чому ви не влаштуєте щось подібне? Але тоді у нас не було ні напрацьованої бази, ні можливостей. Ідея такої вечірки колективна. Ми взяли за основу західні традиції та адаптували їх під українську стилістику. Мета цього заходу – підняти пласт саме української культури, нагадати про наші містичні традиції.
Анастасія Дядюша
Фоторепортаж – студія Art Photo Studio