Запитання дня: навіщо перейменовувати вулиці в Черкасах?

На хвилі суспільної активності щодо перейменування вулиць ми дізналися у експерта всі подробиці нанесення нових-старих назв на карту міста. 

4 серпня 201535302
'Запитання дня: навіщо перейменовувати вулиці в Черкасах?'

Черкаси – старе місто з більш ніж 700-літньою історією, проте після війни тут майже не залишилось архітектурних пам'яток, а комунізація змінила автентичні назви вулиць на типові для Радянського Союзу – Рози Люксембург, Фрунзе, Калініна. Топонімічна комісія взялася повертати Черкасам історичне обличчя, проте деякі жителі нашого міста проти таких реформ. Ми вирішили запитати в члена топонімічної комісії Антона Ведули, що ж змінить у житті містян, наприклад, перейменування вулиці Леніна на Небесної сотні.

Перейменування відбувається згідно з Законом України "Про декомунізацію". Зміна назв вулиць, що мають комуністичні назви, насамперед є символічним кроком для позбавлення від того минулого негативу, імен чекістів, більшовиків, які спалювали і грабували місто під час громадянської війни.

Крім того, тут працює принцип "як корабель назвеш, так він і попливе". Дуже показовою є ситуація з пам’ятниками Леніну. Ті регіони, де їх не демонтували під час Революції гідності, або окуповані російськими військами, або є місцями ведення бойових дій. А там, де люди зрозуміли, що сучасній Україні та пам’ятникам комуністичному вождю, як то кажуть, не по дорозі – панують мир і стабільність. Статуя Леніна є своєрідним маркером. Така ж ситуація і з вулицями.

Завдяки старим назвам, наше місто набуде більшої індивідуальності. Адже вулиця Фрунзе чи Волкова є у багатьох містах України. А з істинно черкаською Верхньогоровою чи Гостромогильною ми можемо справді відчути дух наших рідних Черкас.

Найгучнішим під час громадських обговорень стало перейменування вулиці Волкова на Гостромогильну... Люди просто не знають історії та значення слів. Слово "могила" в українській мові означає "курган" або "насип". І на тому місці дійсно похований один зі скіфських місцевих царів, там дійсно був курган, і ця назва протрималася протягом тривалого часу. Але жителям цієї вулиці не подобається слово "могила" в назві, вони вважають, що це негативно на них впливатиме. Проте у столиці є Києво-Могилянська академія... Незважаючи на таку назву, один із найпрестижніших ВНЗ в Україні...

Щодо вартості перереєстрації вулиці, то, по-перше, все це оплачує держава, а по-друге, змінювати документи чи прописку не потрібно. В паспорті залишається штамп із вулицею Леніна, хоча по факту це вулиця Небесної сотні. Документи слід змінювати лише за умови передачі в спадок, обміну чи продажу квартир. Людям, які вже написали заповіти щодо нерухомого майна на вулицях, що перейменовуються, документи також змінювати не потрібно. 

Антон Ведула
Антон Ведула
студент, громадський активіст
 

Дарина Дячок

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі
  • Фото

    Видимо нет проблем в нашем городе, только и осталось, что переименовывать улицы. Государство богатое, пусть платит

  • Фото

    Вы забыли еще про проблемы дорог упомянуть ;-) Кроме ремонта дорог в городе вообще ничего не нужно делать, да?