Пограбування, збір коштів і знайдені родичі: черкащани розповіли про шкоду і користь Facebook

Як соцмережа допомагає і заважає людям жити.

27 грудня 20176500
'Пограбування, збір коштів і знайдені родичі: черкащани розповіли про шкоду і користь Facebook'

Кількість користувачів соціальних мереж сягнула 3 мільярдів людей, тобто майже половини жителів Землі. Такими є дані звіту "Global Digital Statshot". Абсолютне лідерство серед соцмереж має Facebook, нею щомісяця користується понад 2 мільярди людей.

У "близькому" оточенні кожного активного користувача Facebook можуть з'явитися як однодумці чи партнери, так і шахраї чи інтернет-аферисти. Редакція in.ck.ua поцікавилася в активних черкаських “фейсбукерів”, у чому їм допомагала, а в чому шкодила публічність у мережі.

Інтернет-знайомий виявився шлюбним аферистом

Соціальні мережі – це справжня Мекка для шлюбних аферистів. Мисливець за чужими грошима вигадує собі легенду і починає обманом виманювати гроші у жертв. Ми вже згадували цю історію в одному з матеріалів.

Якось у Facebook прийшла заявка у друзі від молодого чоловіка. Я його не знала, тому заявку відхилила. Буквально через хвилину задзвонив мобільний. Як виявилося, дзвонив цей самий чоловік із запитанням, чому це я відхилила його заявку (я працюю журналістом, тому номер у мережі у вільному доступі). Дуже швидко наше спілкування переросло у стосунки, і вже буквально за два місяці Олег зробив мені пропозицію. Попри такий рішучий крок, я знала про нього дуже мало. Олег говорив, що працює в Службі безпеки України, тож не може розповідати ні про роботу, ні про своє минуле. Потім він почав позичати гроші та швидко зник. Я дізналася, що у такий спосіб він обдурив багато людей.

Тетяна Шевченко
Тетяна Шевченко
журналістка
 

Якщо цей чоловік "приміряв" на себе роль спецагента, то його "колега" пішов далі. Чоловік розповідав, що він нібито АТОвець, серйозно поранений в Іловайському котлі. Насправді ж "бойові шрами", якими хизувався аферист, виявилися наслідком алкогольної залежності.

У цю халепу втрапила моя подруга, вона познайомилася з 30-річним чоловіком. Він виявився цікавим співрозмовником, сипав жартами і компліментами. Під час другої зустрічі розповів, що служив в АТО, потрапив в Іловайський котел, через що має серйозні проблеми зі здоров’ям і тіло, вкрите шрамами. Спочатку Денис був бездоганним кавалером – кафе, подарунки, квіти. Потім почалися ревнощі та безгрошів’я. За спільне дозвілля все частіше платила Оля.

Коли подруга пропонувала оформити статус учасника АТО, показати їй "фронтові" фото чи розказати про "бойових побратимів", Денис дратувався і переводив розмову на інше. Про свої подвиги на війні він завжди розповідав "розмито". Олі розповіли, що ні в якому АТО чоловік не був, а численні шрами отримав внаслідок операції, яка сталася з ним через пристрасть до алкоголю у студентські роки. А "фронтова легенда" – це його спосіб жити коштом дівчат, що хочуть бути поруч із героєм.

Анна Коваль
Анна Коваль
студентка
 

Пограбування за геотегами

Про те, що нині люди подорожують не задля пізнання нових місць, а заради яскравих селфі, навіть пісні складають. Але необдуманий постинг тревел-фото з геотегами може спровокувати не лише заздрісників, а й грабіжників.

Рік тому я поїхав до Києва на семінар. Звідти постив фото з "київськими" геотегами та підписами про те, що відбувається на заході. Коли повернувся, виявив, що у квартирі зламано два дверних замки, все перевернуто догори дриґом, зник ноутбук і 10 тисяч доларів. Гроші я збирав на авто. У квартирі зберігалися не лише мої заощадження, а й кошти родичів. Заяву до міліції подав, але минув уже рік, а правоохоронці так нікого і не знайшли.

Сергій Рубан
Сергій Рубан
політик
 

Захворів – не потрапляй у "стрічку"

Інколи фото, які потрапляють у стрічку новин, можуть спричинити неприємності та непорозуміння для тих, хто не очікував такої популярності. Особливо, якщо в цей момент людина мала бути на лікарняному.

Одного разу я не вийшла на роботу, бо захворіла. В мене зник голос, тому я не могла виконувати основні завдання. А через два дні на іншій роботі треба було зустріти групу людей з усієї України й підготувати для них простір для тренінгів. Звісно, говорити нормально я ще не могла, тому просто прийшла і виконала технічну роботу без спілкування. Проте один з учасників устиг мене сфотографувати (де я ще й посміхнулася в кадр) і виставити у соцмережу. Це стало причиною певних непорозумінь з "основним" роботодавцем. Довелося пояснювати, чому я не ґоґоль-моґоль п’ю вдома, а позую на фотокамеру на публіці.

Марина Макуха
Марина Макуха
викладач ЧНУ ім. Б. Хмельницького
 

На щастя, соцмережі приносять не лише шкоду, а й чимало користі, особливо під час пошуків людей і збору коштів.

Загублені собаки, коти та родичі

Мережа Facebook є своєрідною універсальною пошуковою системою для черкаських патрульних.

За допомогою соцмереж поліцейські часто знаходять свідків ДТП, власників загублених документів, собак і котів. Одного разу саме завдяки Facebook ми знайшли рідних чоловіка, який потрапив під потяг, і ми довго не могли встановити його особисті дані. Завдяки небайдужим людям, які відгукуються та роблять репости, такі пошуки проходять швидше і результативніше.

Зоя Вовк
Зоя Вовк
прес-секретар Черкаської патрульної поліції
 

З миру по нитці

Через блискавичність поширення інформації та можливість вийти на свою цільову аудиторію соцмережі стають незамінним помічником у зборі коштів на різні ініціативи. Деякі краудфандингові кампанії навіть перевищують усі очікування організаторів.

Цього літа ми з командою виступили з дуже незвичною для Черкас ініціативою – створити студію елементарного музикування. У нас була команда, приміщення, викладач з необхідним досвідом. Необхідно було докупити частину музичних інструментів імпортного виробництва. Гроші збирали через "Спільнокошт", активно рекламуючи ініціативу у Facebook. Саме завдяки цьому вдалося зібрати 70% необхідної суми. За два місяці ми перевиконали “план”, назбиравши 76 тисяч гривень замість 70. Кошти на розвиток проекту пожертвувало 82 людини, деякі внески становили 8 тисяч гривень, а одна з меценаток підтримала проект аж шість разів!

Тетяна Волочай
Тетяна Волочай
керівник благодійного фонду "Урожай"
 

Модель і портрет: зустріч в онлайні

В мережі черкащани знаходять не лише друзів-знайомих, а й людей, яких випадково побачили на вулиці, але встигли "впіймати" мить фотоапаратом.

Якось сталася цікава історія: я сфотографував у Києві дівчину на площі Льва Толстого. Вона не бачила, що її фотографують. Потім друзі друзів помітили цю світлину на моїй сторінці у Facebook і скинули їй посилання. Фото дівчині дуже сподобалося, вона поставила його собі на "аватарку" з приємними коментарями мені як фотографу. Я написав їй, дізнався київську адресу і вислав туди роздрукований оригінал фотографії. Отак через соцмережі портрет знайшов модель.

Ігор Єфімов
Ігор Єфімов
фотограф
 

Ірина Семенова

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі