Особливий шопінг: як ми обирали одяг для майбутньої мами

Гардероб для округлих форм.

15 вересня 201753160
'Особливий шопінг: як ми обирали одяг для майбутньої мами'

Вагітність – цікавий період у житті жінки. Але часто це ще й етап труднощів з вибором одягу та комплектацією гардеробу. Редакція in.ck.ua разом з майбутньою мамою Оленою вирушили в дитячий магазин "Хата-Малята", щоб приміряти одяг для жінок при надії та дати декілька рекомендацій з вибору нового образу.

Головне правило будь-якого одягу на період вагітності – зручність і комфорт. Добирати новий гардероб потрібно, щойно жінка починає відчувати дискомфорт у звичайному одязі. Ми почали примірку з найпопулярнішого одягу для вагітних – комбінезона, потім дібрали штани і блузки, а також приміряли декілька суконь.

Комбінезон

  • Фото 1 - Комбінезон – 1100 грн
  • Фото 2 - Комбінезон – 1100 грн
  • Фото 3 - Комбінезон-трансформер – 1100 грн
  • Фото 4 - Комбінезон-трансформер – 1100 грн
  • Фото 5 - Комбінезон-трансформер – 1100 грн
  • Фото 6 - Комбінезон-спідниця – 870 грн, блузка – 375 грн
  • Фото 7 - Комбінезон-спідниця – 870 грн, блузка – 375 грн

В комбінезоні є бандажна резинка, яка розвантажує спину й підтримує живіт. Такий одяг дозволяє регулювати розмір під животик, що росте. Для теплої пори року є комбінезон-шорти або спідниця. Практичні моделі комбінезонів-трансформерів можна легко "перетворити" в джинси або бриджі. Коштують комбінезони не менше ніж 1000 грн, комбінезон-спідниця або шорти можна купити дешевше.

Джинси та штани

  • Фото 1 - Штани – 390 грн, блузка – 490 грн
  • Фото 2 - Джинси – 800 грн

Від повсякденних штанів на час вагітності варто відмовитися. У спеціальних штанах і джинсах є бандажний пояс. Він буває високим і низьким. Високий пояс лягає на животик. Такі джинси підходять для холодної пори року і живота, який швидко росте. Низький пояс розміщується під животиком, такий варіант підійде струнким жінкам. Вартість джинсів стартує з 800 грн, штанів – з 400 грн. Ціна може бути вищою залежно від сезону.

Футболки, кофти і сукні

  • Фото 1 - Кофта – 285 грн
  • Фото 2 - Кофта на період вагітності та годування – 350 грн
  • Фото 3 - Сукня – 300 грн
  • Фото 4 - Сукня – 300 грн
  • Фото 5 - Сукня – 600 грн
  • Фото 6 - Сукня – 600 грн

В усіх футболках, блузках і сарафанах є спеціальні виточки для живота. Завдяки цьому круглий живіт буде повністю закритий. Такий одяг підходить і для післяпологового періоду та годування груддю. Вартість стартує з 300-500 грн.

Спідня білизна

У звичайній спідній білизні майбутня мама може відчувати дискомфорт. Для жінок при надії є спеціальні трусики з резинкою на живіт і під живіт. Колготки теж відрізняються від звичайних.

Не бажано носити бюстгальтер з кісточками, які можуть здавлювати груди і порушувати кровообіг. Виняток – силіконові кісточки, які будуть тримати форму, не перекриваючи молочні протоки. Краще обрати модель з широкими бретельками і глибокими чашечками. Також важливо, щоб у білизні було декілька рядів застібок, щоб регулювати обхват відповідно до зміни розміру грудей. Часто під час вагітності купують білизну для годування, тому що вона виготовлена з натуральних тканин і без кісточок. Ціна білизни стартує з 200 грн.

Поради гінеколога

Неправильно дібраний на період вагітності одяг може бути небезпечним для мами та малюка, розповідає акушер-гінеколог КЗ ЧМПБ "Центр матері та дитини".

Неправильно дібраний одяг у період вагітності може стати причиною поганого самопочуття і запуску низки негативних процесів в організмі. Весь одяг можна розділити на три групи: для першого триместру, другого і третього.

У першому триместрі зміни фігури, як правило, незначні, тому можна обійтися звичайним одягом. Але цей період часто супроводжується нудотою, запамороченням і нездужанням. Тому не використовуйте занадто закритий одяг. До кінця першого триместру потрібно відмовитися від вузьких штанів і ременів: стиснення пояса загрожує порушенням кровообігу і може нашкодити плоду.

У другому триместрі фігура помітно округляється, доведеться придбати бюстгальтер більшого розміру, тому що в цей період груди стають об'ємнішими, підвищується їхня чутливість. Неправильно дібраний бюстгальтер внаслідок поганої підтримки може призвести до болю в плечах і шиї. Здавлювання грудей може викликати мастопатію. Якщо після бюстгальтера на шкірі залишаються сліди або неприємні відчуття, його потрібно змінити.

У третьому триместрі небезпечні не тільки вузькі штани, але і панчохи, гольфи, шкарпетки. Вони здавлюють ноги і порушують циркуляцію крові, це може призводити до варикозу і набряків. Також джерелом небезпеки є синтетичні тканини, які погано пропускають повітря і можуть дратувати розтягнуту шкіру. Надавайте перевагу одягу з льону, бавовни, шовку. Такі тканини добре пропускають повітря, не викликають роздратування і свербіж.

Катерина Токар
Катерина Токар
лікар акушер-гінеколог
 

Під час вагітності варто приділяти увагу своєму гардеробу так само, як і в звичайний період. Головне, щоб у новому одязі майбутня мама відчувала себе затишно, комфортно і жіночно.

Фото – Владислава Громенко

Маргарита Годуліна

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі