Харе Крішна: в кого вірять і про що співають черкаські віддані?Індуїстські матри на вулицях міста. |
16 червня 2017122582 |
Довгі спідниці, щирі посмішки та незвичні пісні прямо посеред вулиці – близько сотні черкасців вірять в бога Крішну. Крішнаїти або віддані – саме так називають людей, котрі обрали релігійний напрям гаудіа-вайшнавізм. Джерелами цих знань є тексти ведів, записані близько 5000 років тому, перекладені та прокоментовані засновником міжнародного руху свідомості Крішни – Шрілою Прабхупадою.
Віддані вірять, що Богу належать усі релігії, котрі служать йому своєрідними інструментами. Поклоняються крішнаїти божествам. З ними щоранку проводять певні служіння. Під час зустрічі представники цієї віри складають долоні й кланяються.
Крішна – одне з імен Господа, що у перекладі зі санскриту означає "всепривабливий". Крішна приваблює всіх своїми знаннями, красою, силою та славою.
Деякі чоловіки повністю вибривають голову, залишаючи невеличкий пучок волосся на тім’ячку, що має назву шикха. Існує повір’я, що саме за цей пучок Крішна підіймає в духовний світ найвідданіших.
У крішнаїтів особливий одяг: дхоті – тканина, яку обмотують навколо талії, та курта – така собі сорочка. Білий одяг носять сімейні люди, шафрановий – монахи і неодружені учні. Такий одяг є обов'язковою частиною ведичної культури. У крішнаїтів існує певний обряд посвячення у духовного вчителя. Їм дають ім’я, пов’язане з певною якістю Бога. У представників цієї віри є свої свята: дні, коли з’явився Бог, дні святих, які принесли блага для суспільства, і дні, коли вони пішли з життя.
Раніше я був налаштований атеїстично, а потім одного разу потрапив на лекцію ведів. Там я знайшов відповіді на чимало запитань, мені сподобався цей погляд. Ми з дружиною почали ходити на зібрання, навіть співати почали. Згодом зрозуміли, що в цьому вченні є якась істина. У цих людей цікаві риси характеру, яких суспільству не вистачає. Я помітив, що почав змінюватися на краще, став спокійнішим, позбувся поганих звичок.
Товариство Крішни називають кулінарною релігією. Адже їжі тут надають особливого значення. Під час приготування не можна думати про погане. Спочатку відбувається обряд освячення їжі, а вже потім сама трапеза. Крішнаїти їдять тільки освячену їжу.
Деякі віддані куштують їжу руками, тому вони дотримуються гігієни, постійно миючи руки. Крішнаїти вірять, що процес травлення починається з того моменту, коли рука торкається їжі, це передає певний сигнал організму, налаштовує його на перетравлення, їсти у такий спосіб корисно для здоров’я.
Щотижня у неділю чи суботу, а також на свята ми влаштовуємо Харинаму. Це для нас цінна та важлива річ. Те, що ви бачите на вулицях нашого міста – це не обряд, не ритуал, а призвання серця. На лобі священною глиною ми промальовуємо знак Тілака. Він означає, що наше тіло – храм Господа, який ми прикрашаємо так, як йому подобається.
Ми співаємо його імена, у всіх писаннях говориться, що оспівування святого імені є елементом прославляння, налагоджування стосунків з Богом. Харе – внутрішня енергія, любов, це дружина Крішни, Рама – всерадіючий. Вічна природа душі – співати, танцювати і радувати його.
Галина Мазур
Фото надали герої публікації
гаудія-вайшнавізм*, виправте в тексті;)
мені подобається1мені не подобається0Коли проходят зiбрання,в яку годину,який день
мені подобається0мені не подобається0