Гід з краси: як доглядати за шкірою обличчя в різному віці?

Правильно піклуємося про шкіру, коли тобі 20, 30 і 50 років.

19 жовтня 201748110
'Гід з краси: як доглядати за шкірою обличчя в різному віці?'

Щоб мати привабливий вигляд, потрібно постійно над цим працювати. "У двадцять років у вас обличчя, яке дала вам природа, у тридцять років у вас обличчя, яке виліпило вам життя, а в п'ятдесят – у вас обличчя, якого ви заслуговуєте" – говорила Коко Шанель. Усі це знають, але не всі надають цьому значення. Як правильно доглядати за обличчям у різному віці, розповіла Тетяна Яковенко, провідний спеціаліст-косметолог СПА салону "Райський".

Ніжний вік: 13-20 років

У підлітковому віці, коли вирують гормони, шкірі потрібен особливий догляд. Через неправильно дібрані засоби висипання можуть посилюватися. А якщо цей процес проґавити, вони перетворяться в рубці – постакне. У підлітковому віці потрібно консультуватися з косметологом-дерматологом, за необхідності звернутися до гастроентеролога та ендокринолога. Косметолог-дерматолог визначить ступінь акне і добере потрібне лікування. Навіть легкий ступінь акне вимагає уваги з боку фахівця.

Гід з краси: як доглядати за шкірою обличчя в різному віці?
Гід з краси: як доглядати за шкірою обличчя в різному віці?

Догляд удома: два рази на день необхідно застосовувати м'які засоби для жирної і проблемної шкіри, краще гелі та пінки. На очищену шкіру слід наносити зволожувальні засоби. Косметика з саліциловою кислотою, цинком і сіркою допомагає в боротьбі з висипаннями і зменшує жирність шкіри. Раз на тиждень можна використовувати м'який скраб. Якщо на шкірі є запалення, добирається лікувальна косметика залежно від тяжкості вугрової хвороби.

Догляд у салоні: підліткам рекомендують ультразвукові та механічні чистки обличчя, які зменшать кількість висипань і запальних процесів, наприклад, атравматична чистка обличчя включає декілька етапів очищення і лікування. Протизапальний комплекс покращує структуру шкіри і зменшує запальні реакції, сприяє розсмоктуванню застійних елементів, запобігає розмноженню сапрофітної та умовно-патогенної флори.

Погляд у майбутнє: 20-35 років

Коли пубертатний період завершився і гормони затихли, потрібно докласти зусиль, щоб шкіра залишилася здоровою і гладенькою надовго. Шкіра починає старіти з 25 років. Тому починати піклуватися про красу обличчя потрібно в цей період залежно від рекомендацій.

Гід з краси: як доглядати за шкірою обличчя в різному віці?
Гід з краси: як доглядати за шкірою обличчя в різному віці?

Догляд удома: вранці та ввечері використовувати очищувальний засіб, якщо шкіра жирна – гель. Потім безспиртовий тонік, який видалить залишки попереднього засобу, зволожить, тонізує шкіру і відновить її pH. Якщо на шкірі є висипання, перед виходом на вулицю потрібно нанести лікувальну косметику або крем гелеподібної текстури, який не дає жирного блиску. Тональний крем потрібно застосовувати з лікувальним ефектом і антибактеріальною дією. Влітку використовувати засоби з SPF-фактором захисту. Вдома можна робити маску з медичної глини або з білка і лимонного соку. Це дасть хороший ліфтинг-ефект, після такої маски краще наноситься декоративна косметика.

Догляд у салоні: після 20 років потрібно мати контакти хорошого косметолога. У цьому віці можна робити пілінги, які звузять пори й очистять їх від відмерлих клітин, сприяючи оздоровленню шкіри. Залежно від стану шкіри підключається апаратна або хімічна чистка. Якщо на шкірі є рубці або запальні процеси, косметолог може назначити мезотерапію. Ця процедура підвищить тонус та імунітет шкіри і стане профілактикою утворення зморшок. Кількість і частоту сеансів призначають залежно від стану шкіри.

Зупиняємо зморшки: 35+

Після 30 років на шкірі починають утворюватися зморшки, вона більше схильна до пігментації та сухості. Поява зморшок і пігментації залежить від гормонального фону жінки, посттравматизації. Пігмент важко піддається лікуванню. Щоб запобігти пігментації, потрібно використовувати крем з антиоксидантами і UV-протекторами.

Гід з краси: як доглядати за шкірою обличчя в різному віці?
Гід з краси: як доглядати за шкірою обличчя в різному віці?

Догляд удома: якщо шкіра суха, використовуйте для вмивання легкий варіант – молочко або пінку. У цьому віці потрібно використовувати креми з колагеном, гіалуроновою кислотою, міорелаксантами, вітамінним комплексом. При пігментації допомагають маски з фруктовими кислотами або з Alpha-Beta & Retinol, вони підвищують пружність і відновлюють структуру шкіри.

Догляд у салоні: щоб активна міміка не стала причиною формування заломів, можна знімати м'язову напругу за допомогою уколів ботулотоксину типу А – це профілактика утворення зморшок. Також застосовуються пілінги, ін'єкції з гіалуроновою кислотою і комплексом амінокислот, пептидів, факторів росту для відновлення шкіри на рівні ДНК. Лікування й омолодження шкіри проводять також за допомогою апаратних методик.

Основні правила: жирна шкіра – очищаємо, суха – захищаємо і зволожуємо

У будь-якому віці догляд за шкірою залежить від її типу. Якщо після вмивання на обличчі з'являється блиск в Т-зоні, це означає, що у вас жирний тип шкіри. Така шкіра більш схильна до забруднення і потребує ретельного очищення за допомогою поверхневих пілінгів, антибактеріальних засобів, кремів із фруктовими кислотами, тому що шкірне сало – живильне середовище для бактерій.

Нормальний тип шкіри не завдає дискомфорту, така шкіра гладенька, рожевого кольору. Але тип шкіри може змінюватися залежно від сезону, взимку нормальна шкіра може стати сухою. Якщо після вмивання є відчуття стягнутості, це говорить про сухість. Така шкіра зневоднена, погано захищена і чутлива. Суху шкіру потрібно плекати, акуратно добирати очищувальні засоби і зволожувати. Взимку краще використовувати живильні креми, щоб захистити клітини від зайвої втрати вологи.

Визначати тип шкіри і добирати косметику краще з косметологом або дерматологом, тому що проблеми зі шкірою обличчя можуть свідчити про порушення в роботі різних органів, наприклад, підвищена сальність може з'являтися через проблеми з жовчним міхуром або шлунково-кишковим трактом. Консультація косметолога допоможе зберегти шкіру красивою і здоровою.

Маргарита Годуліна

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі