Черкаський драмтеатр: ремонтні роботи набирають обертів

Погляд на реставрацію зсередини.

20 березня 2018718
'Черкаський драмтеатр: ремонтні роботи набирають обертів'

Після пожежі, яка трапилася у приміщенні Черкаського музично-драматичного театру, минуло майже три роки. Весь цей час колектив закладу був змушений знаходити собі інші місця для репетицій, а основну будівлю закрили на реставрацію. Редакція in.ck.ua перевірила, на якій стадії перебуває будівництво, а також запитала директора про подальші плани черкаської трупи.

На сцені театру та у його коридорах, де три роки тому вирувала пожежа, замість акторів та глядачів тепер будівельники. Шумно тут не від оплесків, а від зварювальних апаратів і перфораторів. Попри те, що вже котрий сезон колективу театру доводиться виступати не в рідних стінах, директор закладу Петро Ластівка не втрачає оптимізму. Розповідає, що всі комунікації в будівлі вже провели. За його словами, все в театрі готове до косметичного ремонту, в деяких місцях він вже триває.

 • Фото 1 - Черкаський драмтеатр: ремонтні роботи набирають обертів
 • Фото 2 - Черкаський драмтеатр: ремонтні роботи набирають обертів
 • Фото 3 - Черкаський драмтеатр: ремонтні роботи набирають обертів
 • Фото 4 - Черкаський драмтеатр: ремонтні роботи набирають обертів
 • Фото 5 - Черкаський драмтеатр: ремонтні роботи набирають обертів
 • Фото 6 - Черкаський драмтеатр: ремонтні роботи набирають обертів
 • Фото 7 - Черкаський драмтеатр: ремонтні роботи набирають обертів
 • Фото 8 - Черкаський драмтеатр: ремонтні роботи набирають обертів
 • Фото 9 - Черкаський драмтеатр: ремонтні роботи набирають обертів
 • Фото 10 - Черкаський драмтеатр: ремонтні роботи набирають обертів
 • Фото 11 - Черкаський драмтеатр: ремонтні роботи набирають обертів
 

Робітники щодня трудяться в театрі, але важко сказати, коли він розпочне роботу. Адже ремонт все ще потребує великих грошей, тому для цього постійно шукають нові джерела фінансування. Крім того, ми хочемо зробити театр надсучасним, щоб він відповідав усім вимогам наших акторів і світовим стандартам безпеки. Одне можу сказати точно – коли ремонт нарешті завершать, театр стане справжньою перлиною Черкас. Попереду ще багато роботи – треба впорядкувати сцену та приміщення, навести лад на площі перед будівлею.

Петро Ластівка
Петро Ластівка
директор – художній керівник Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка
 

Зараз колектив театру репетирує та виступає в Будинку культури імені Кулика та продовжує відточувати майстерність попри всі труднощі. Директор закладу розповідає, що довгоочікуване відкриття планують зробити гучним святом, на яке покличуть усіх, навіть президента. Вже погодилися виступити зі спектаклями у Черкасах колективи двох київських театрів – імені Івана Франка та Лесі Українки, а також театру імені Марії Заньковецької зі Львова.

Дуже приємно, що роботи в театрі нарешті ведуться повним ходом. Ми насамперед хотіли б бачити в оновленому театрі якісну сцену, з хорошим звуком і світлом. Актори довгий час змушені поневірятися по "чужих" сценах, тому репертуар суттєво обмежився: декорації до деяких вистав просто не поміщаються у тих приміщеннях. Хотілося б, щоб після ремонту збереглася атмосфера самої сцени – десятиліттями покоління акторів ставили тут вистави, а таке не під силу знищити навіть пожежі.

Олександр Гуменний
Олександр Гуменний
актор Черкаського музично-драматичного театру
 

Черкаські актори найближчим часом планують поїхати до Києва – в театрі юного глядача на Липках 21 березня ставитимуть “Візок чудес” та “Наталку Полтавку”. Ці ж дві вистави пізніше покажуть у Польщі. Також у планах Петра Ластівки – поставити п’єсу білоруського сценариста Андрея Курейчика “Обережно, жінки!” та “Закон” Володимира Винниченка.

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі