Черкащанин безкоштовно навчає дітей теслярства

Віталій Андрієць уже рік безкоштовно навчає маленьких черкащан теслярства та роботи з електроінструментами. 
20 квітня 2018858
'Черкащанин безкоштовно навчає дітей теслярства'

Чоловік розповідає – сам ріс без батька і розуміє, як складно хлопчикам, які нічого не вміють робити руками. Нині Віталій прагне розширювати проект і шукає волонтерів у команду.

В Черкаси я переїхав з Луганська, після початку війни. Почав думати, чим би міг тут допомагати людям. Якось ми зібралися з друзями – такими ж багатодітними батьками (у мене троє дітей) і несподівано виявили, що кожен із нас чотирьох ріс без батька. І це дуже складно, особливо для хлопчиків. Коли ти не можеш поремонтувати розетку, яка іскрить, чи прикрутити дверці в шафі, бо тебе ніхто не навчив. Так з'явилася ідея майстерні "Мудрий тесля". На Різдво ми збирали подарунки для малозабезпечених сімей і їздили з ними по гуртожитках, лікарнях, приїхали в Червоний Хрест. І всюди я розповідав про свій проект. Перших вихованців приводили бабусі і мами, а тепер діти приводять вже своїх друзів.
Віталій Андрієць
Віталій Андрієць
керівник майстерні "Мудрий Тесля"
 

Зараз Віталій двічі на тиждень навчає дві групи хлопчиків від 7 до 12 років. Більшість дітей – із неповних сімей.  Чоловік хоче проводити уроки щодня, збільшити кількість груп та окремо працювати з підлітками. Для цього він планує влітку організувати кілька відкритих майстер-класів на свіжому повітрі, а також шукає волонтерів, які допомогли б із проведенням занять. Нині майстерня "Мудрий тесля" працює на тих інструментах, які має автор проекту. Якщо з’являться благодійники, які допоможуть придбати додаткове обладнання, тематика занять суттєво розшириться.

  • Фото 1 - Черкащанин безкоштовно навчає дітей теслярства
  • Фото 2 - Черкащанин безкоштовно навчає дітей теслярства
  • Фото 3 - Черкащанин безкоштовно навчає дітей теслярства
  • Фото 4 - Черкащанин безкоштовно навчає дітей теслярства
  • Фото 5 - Черкащанин безкоштовно навчає дітей теслярства
  • Фото 6 - Черкащанин безкоштовно навчає дітей теслярства
  • Фото 7 - Черкащанин безкоштовно навчає дітей теслярства
  • Фото 8 - Черкащанин безкоштовно навчає дітей теслярства
  • Фото 9 - Черкащанин безкоштовно навчає дітей теслярства
  • Фото 10 - Черкащанин безкоштовно навчає дітей теслярства

Основна цінність проекту – це навіть не стільці, дощечки чи "китайські головоломки", які учні "Мудрого теслі" роблять на заняттях, а "мужицька мудрість", як жартома називає її Віталій Андрієць. На початку кожної зустрічі він говорить з хлопцями про те, що означає бути чоловіком – про повагу до старших, про захист менших і слабших, про постійність у словах і діях. Розповідає притчі та цікаві випадки. А вже потім дорослі та маленькі чоловіки беруться до молотків і рубанків. 

Нині Віталій Андрієць у проекті "Ідея.Дія.Результат" шукає партнерів і волонтерів. Допомогти майстерні "Мудрий Тесля" чи долучитися до проекту можна в соцмережі Facebook. 

Ірина Семенова

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі