Черкащанка захоплюється мистецтвом каліграфії

Виводити красиві літери може кожен. 
17 травня 201726100
'Черкащанка захоплюється мистецтвом каліграфії'

Сьогодні для написання текстів ми використовуємо здебільшого клавіатуру. На комп’ютері є чимало різних шрифтів, обираєш варіант до вподоби – і все готово за мінімальних зусиль. Ви маєте рацію, якщо мова йде про електронний носій. А як же підпис подарункових книг і листівок? Погодьтеся, тут без ручок і маркерів не обійтися. Виявляється, у Черкасах є людина, яка навчить вас красиво виводити літери.

Черкащанка Анастасія Гудзь-Чорновол захопилася каліграфією ще в дитинстві. Нині вона залюбки передає свої знання іншим, організовуючи тренінги та майстер-класи. Опанувати таку справу може кожен, незалежно від того, гарний у вас почерк чи ні. Майстер переконана, що каліграфія – це не просто написання красивих літер, це медитація, мистецтво, яке дозволяє відсторонитися від буденності і досягти врівноваженості.

Каліграфічні написи – на хвилі популярності. Їх можна побачити в оформленні соціальних мереж, наприклад, Instagram, інтер’єрах сучасних ресторанів, на бігбордах і одязі.
  • Фото 1 - Черкащанка захоплюється мистецтвом каліграфії
  • Фото 2 - Черкащанка захоплюється мистецтвом каліграфії
  • Фото 3 - Черкащанка захоплюється мистецтвом каліграфії
  • Фото 4 - Черкащанка захоплюється мистецтвом каліграфії
  • Фото 5 - Черкащанка захоплюється мистецтвом каліграфії

У школі мене захоплювали гарні написи у книгах, на стінах, рекламних вивісках і телерекламі. Під час вибору професії ні хвилини не сумнівалася, що це буде графічний дизайн. Але основа майстерності – це самоосвіта. Щоб опанувати каліграфію, потрібні класичні матеріали: туш, чорнило, пензлі та металеві пера.

Мене періодично запитують про індивідуальні зайняття чи курси, тому створюю короткі майстер-класи чи інтенсиви. Хтось на першому занятті може красиво виводити літери, а комусь треба повчитися ще декілька уроків. На майстер-класах охочі опановують каліграфію, вивчають, які інструменти використовують для письма, виконують спеціальні вправи для тренування м’язів руки, а також коригують естетичний смак. Мистецтво гарно писати може бути не лише хобі, а й мати комерційні відтінки. Я, наприклад, розробляла логотипи та фірмові стилі, оформлювала книги та плакати.

Анастасія Гудзь-Чорновол
Анастасія Гудзь-Чорновол
майстер каліграфії
 

Мистецтво для кожного

Майстер-класи з каліграфії охоче відвідують і жінки, й чоловіки. Для жінок це хобі та самовдосконалення, чоловіки ж використовують нові знання у роботі, дизайні.

У буденному житті написами ви передаєте інформацію, у каліграфії – все навпаки. Тут людина докладає більше зусиль, звертає увагу на нахил, силу натиску та лінії, використовує композиційні складові. Ви можете неохайно писати у блокноті і водночас створювати каліграфічні шедеври. Це мистецтво потребує, аби ви відчували напис, тому спочатку використовують пера і пензлі, а також сучасні інструменти: маркери або пензлі з великим вмістом чорнила, аквабраші, брашпени, колапени, паралельпени. А вже згодом людина може красиво писати будь-якими інструментами.

  • Фото 1 - Черкащанка захоплюється мистецтвом каліграфії
  • Фото 2 - Черкащанка захоплюється мистецтвом каліграфії
  • Фото 3 - Черкащанка захоплюється мистецтвом каліграфії
  • Фото 4 - Черкащанка захоплюється мистецтвом каліграфії
  • Фото 5 - Черкащанка захоплюється мистецтвом каліграфії

Займатися каліграфією почала майже два роки тому. Вона захоплює експресивністю і свободою, глибоким корінням та історією розвитку. А ще вражає кількістю інструментів, які можна використати в письмі. Я займаюся переважно кирилицею, вважаю, вона має для нас більше історичне значення та посідає вагоміше місце, ніж латиниця. Намагаюся популяризувати її за кожної зручної нагоди. Навіть писала диплом по козацькому скоропису з використанням правил життя характерників.

Каліграфію застосовую в багатьох сферах життя. Покращила свій почерк, ввела у повсякденне використання естетичніші літери, підписую листівки та, безумовно, застосовую у робочих проектах. Поступово це стає заняттям, яке приносить дохід.

 

Оля Камі
Оля Камі
фрілансер
 

Галина Мазур

Фото надала героїня публікації

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі