Імплантація VS протезування: що обрати?

Відмінності між імплантацією і мостоподібним протезуванням.

27 серпня 20187191
'Імплантація VS протезування: що обрати?'

Втрата зуба – дуже неприємна ситуація. Найпопулярніші способи заміни зуба – це імплантація та мостоподібне протезування. Але чим відрізняються ці методи? За відповіддю на це питання ми звернулися до Олексія Білецького, лікаря-імплантолога стоматології "А2". Ми з'ясували, як проходить установка мосту й імпланта, як довго вони прослужать і скільки коштують процедури.

Установка

Імплантація. Встановлення імпланта відбувається в декілька етапів. Спочатку видаляється корінь втраченого зуба, якщо він залишився. Потім на місце зуба ставлять спеціальну конструкцію – імплант, який чимось нагадує гвинтик. Він вкручується безпосередньо в щелепу і несе навантаження на кістку як справжній зуб. Після вживлення на нього насаджують абатмент, на який надягають тимчасову коронку. Приблизно через півроку її змінюють на постійну з кераміки або фарфору.

Імплантація
Імплантація

Мостоподібний протез. Як і імплантація, протезування роблять у декілька етапів. Щоб поставити міст, спочатку потрібно підготувати два "берега" – тобто спиляти зуби, які розташовані біля порожнього місця. Це буде опора для протеза. Міст можна ставити і на декілька відсутніх зубів. Надійність конструкції залежить від того, які саме зуби потрібно замінити. Мостоподібний протез рекомендують ставити, якщо два опорних зуби були пошкоджені або їх неодноразово лікували.

Тривалість установки

Імплантація. Точно сказати, скільки часу займе процедура, зможе тільки лікар після огляду. Це залежить від типу кістки і конкретного випадку. Можна розглянути ситуацію на прикладі: у людини без проблем із зубами відколовся передній зуб – у такому разі видалення залишку та встановлення імпланта з коронкою займе близько 2 годин часу. У цій ситуації і больові відчуття будуть мінімальними. В інших випадках встановлення імпланта може розтягнутися на декілька візитів до лікаря.

Мостоподібний протез
Мостоподібний протез

Мостоподібний протез. Щоб його поставити, потрібно близько 3-4 разів відвідати стоматолога. У перший раз потрібно видалити корінь відсутнього зуба і нерви опорних зубів. Наступного разу відбудеться спилювання "берегів", потім пломбування та встановлення штифта. Як і з імплантацією, в цьому випадку теж ставиться тимчасова коронка. Постійний міст буде готовий приблизно за 2 тижні після установки тимчасового.

Заміна і термін експлуатації

Імплантація. Практично всі імплантати виготовлені з титану або його сплаву. Цей метал приживається краще за інших і майже виключає можливість відторгнення. З часом імплант вростає в кістку і практично повністю замінює зуб. Тому титановий імплантат при відсутності травм і пошкоджень зможе прослужити до кінця життя. Коронка потребує заміни приблизно раз на 10 років. Заміна коронки проходить повністю безболісно, адже лікар не чіпає імплант і не проводить ніяких операцій. Все, що потрібно – це відкрутити стару коронку і надягти нову.

Якщо з імплантом виникнуть проблеми, стоматолог зможе видалити його і повернути той зовнішній вигляд, з яким пацієнт звернувся до лікаря. Тобто імплантація дозволяє зробити крок назад. З мостоподібним протезом така можливість відсутня.

Мостоподібний протез. Термін служби моста становить приблизно 8-10 років. Щоб замінити протез, всю конструкцію потрібно спиляти. Ця процедура триває близько 3 годин. Для установки нового мосту, опорні зуби потрібно буде заново підпиляти.

Вартість

Імплантація. Вартість імплантації не низька. Сам імплант з установкою коштує близько 7000 грн, протезування близько 5500 грн. Тобто в загальній складності замінити 1 зуб обійдеться приблизно в 12500 грн. Під час заміни коронки через 10 років потрібно буде заплатити тільки за протезування.

Мостоподібний протез. Установка мосту буде трохи дешевше за імплантацію. Вартість однієї коронки близько 2000 грн, для заміни 1 зуба їх потрібно 3, тобто вартість моста буде 6000 грн. Процедура підготовки "берегів" і видалення нервів обійдеться в 1500 грн і приблизно стільки ж коштує підготовка до протезування. Міст "під ключ" вийде близько 9000 грн. Але заміна мосту через 10 буде коштувати ще дорожче, тому що до вартості потрібно додати ще ціну за розпил протеза.

Який варіант заміни зуба обрати, вирішувати вам. Але не забувайте, що тільки лікар зможе визначити, який спосіб кращий для вас.

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі