8 запитань про брекети до стоматолога

Корисно знати, якщо плануєте вирівнювати зуби.

16 жовтня 2018347763
'8 запитань про брекети до стоматолога'

Криві зуби – не лише естетична недосконалість, а й можлива причина появи дефектів мови, прихованого карієсу, проблем із суглобами та жувальним апаратом. У складних ситуаціях погіршується якість пережовування їжі, а це створює проблеми вже для шлунково-кишкового тракту.

Сьогодні є багато ортодонтичних систем, які дозволяють впоратися з різноманітними дефектами зубного ряду. Після огляду та рентген-досліджень стоматолог визначає рівень необхідного втручання і добирає оптимальну схему ортодонтичного лікування. Про основні аспекти встановлення брекет-систем і вирівнювання зубів нам розказав лікар-стоматолог клініки "Dentoris" Олександр Гребенюк.

Неправильний прикус і криві зуби залежать від багатьох факторів: генетики, екології, неправильного годування пляшечкою та шкідливих звичок, наприклад, смоктання пальця у дитячому віці.

Як працюють брекет-системи?

Після встановлення брекет-системи кожен зуб отримує своє індивідуальне "завдання" – вирівнятися вправо чи вліво, вилізти зі щелепи, встати на потрібне місце. Через місяць пацієнт приходить до лікаря, який перевіряє результат і дає зубкам нові "завдання". Це тривалий процес, під час якого зуби встають на ті місця, які їм призначить ортодонт.

Коли краще встановлювати брекети?

Найкраще встановлювати брекети до підліткового віку. Для лікаря оптимальний варіант – починати роботу з тимчасового прикусу. Його легше коригувати та лікувати. Але зазвичай усі звертаються до спеціаліста вже за постійного прикусу. Ми рекомендуємо починати роботу до підліткового віку, але по факту пацієнти звертаються і в 30, і в 40 років. Верхньої вікової межі немає: доки є зуби, доти можна встановлювати брекети.

Чи треба видаляти "зуби мудрості"?

У 90 випадках зі 100 під час встановлення брекетів треба видаляти зуби мудрості. Точно визначити необхідність видалення зубів зможе тільки лікар після огляду та рентгенологічного обстеження. У деяких пацієнтів план лікування передбачає видалення до 8 зубів для встановлення брекет-систем.

8 запитань про брекети до стоматолога
8 запитань про брекети до стоматолога

Буде боляче?

Перші 3 дні після встановлення брекетів і щомісяця після заміни дуги пацієнт відчуватиме дискомфорт. Больовий поріг у всіх людей різний, тому ступінь вираженості болю також буде різним. За потреби знизити дискомфортні відчуття можна за допомогою звичайних знеболювальних.

Зуби можуть "з'їхатися" назад?

Найтяжче в брекетах – це рецидив. Тому після того, як брекети знімуть, щоб зуби не "з'їхалися" назад, пацієнту встановлюють ретейнер. Це тонка непомітна проволока на задній поверхні зубів, яка не дає їм повернутися на звичне місце. Ретенційний період у декого є пожиттєвим, у декого – тимчасовим. На щастя, більшість пацієнтів так звикають до ретейнерів, що взагалі їх не помічають.

Яких обмежень у їжі треба дотримуватися під час лікування брекетами?

Доки ви носите брекети, не можна вживати тверду їжу. Це не означає, що вам треба відмовитися від улюблених страв. Просто яблуко, грушу, шашлик та іншу тверду їжу треба різати на шматочки. Фісташки, сухарики, іриски й інші подібні продукти вживати не рекомендують, навіть якщо у вас здорові зуби і ви не носите брекети.

Якщо під час їжі якийсь брекет відклеївся, не панікуйте. Головне – не загубити його, прийти до стоматолога, він встановить його на потрібне місце.

Правда, що чистити зуби треба буде після кожного прийому їжі?

Під час ношення брекетів увага до гігієни посилюється в декілька разів. Чистити зуби за допомогою спеціальних щіток треба після кожного прийому їжі. Потрібен певний час, щоб звикнути до посилених гігієнічних процедур, особливо у перші місяці корекції зубів. Вам доведеться звикнути до факту, що зуби треба чистити постійно і ретельно.

8 запитань про брекети до стоматолога
8 запитань про брекети до стоматолога

Скільки коштують ортодонтичні системи?

Ціновий діапазон дуже широкий – здебільшого для коригування використовують не тільки брекети, а й інші ортодонтичні системи. Все це підвищує вартість лікування. Фінальну суму може сказати тільки лікар на прийомі.

Обирайте лікаря, який поєднує спеціалізації стоматолога, хірурга і ортодонта. У такому випадку лікування буде ефективнішим, оскільки фахівець одразу оцінить "фронт робіт" і обере оптимальний протокол лікування. Дізнатися, як зробити посмішку рівною та привабливою можна вже сьогодні – записуйтеся на консультацію в стоматологію "Dentoris" за телефонами: (0472) 73-51-58, (097) 538-59-02, (096) 278-04-01.

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі
  • Фото

    Найкращий ортодонт в Черкасах- Ковіта Ірина Сергіївна, чудовий спеціаліст, найкращий лікар!!!!

  • Фото

    Чи можна чистити зуби з брекетами сіллю чи содою?

  • Фото

    Ніііі!!!!!! це лиш пошкоджує емаль, потрібна хороша зубна паста. А ще краще у комплекті із електричною щіткою та зубною ниткою.