Карієс: причини, симптоми та лікування
- Дата: 17 січня 2018, 14:45
А ви знали, що на сьогодні найбільш поширеною хворобою є карієс! 95% людей у всьому світі мають запломбовані зубки. Таку інформацію поширила Всесвітня організація охорони здоров’я. То що ж таке карієс? Як він розвивається та як його лікувати – читайте нижче.
Карієс – це не лише чорні цяточки на зубах
Синонімом слова "карієс" є "гниття". Карієс зуба – це поступове руйнування емалі й дентину – твердих тканин зуба. Небезпечний карієс тим, що він не супроводжується больовими відчуттями. Якщо його не лікувати вчасно – то незабаром він призведе до пульпіту та періодонтиту – ці хвороби зубів є дуже неприємними й болючими. Найбільш небезпечним є карієс, який розвивається між зубами – його складно помітити, і дуже часто він вражає відразу два зуба!
Карієс – наслідок недочищенних зубів
Причини появи карієсу:
- зубний наліт, який утворений слиною, бактеріями та мікробами. Бактерії "харчуються" вуглеводами та виділяють кислоти, які руйнують емаль і утворюють порожнини в зубах. Варто пам’ятати, що карієс розпочинається з появи маленької темної плями – якщо її вчасно помітити і звернутись до лікаря – її легко вилікувати.
- Продукти з великим вмістом "швидких" вуглеводів: cолодощі, кондитерські вироби, газовані напої.
- Індивідуальні особливості організму: розміщення зубів, склад слини і бактеріальної флори, генетична схильність.
Важлива інформація:
- Карієс не передається по спадковості! Але: жінкам слід пам’ятати, що вже в материнській утробі в малюка формується емаль. Передчасні пологи, порушення мінерального обміну, інфекційні хвороби, які були в мами під час вагітності, можуть стати наслідком слабкої емалі в дитини.
- Карієс передається від людини до людини! Мутуючий стрептокок – це бактерії, які живуть у зубному нальоті й викликають карієс: переробляють залишки їжі й виділяють кислоти. Ці бактерії передаються побутовим шляхом: через спільний посуд, або поцілунок.
Як попередити появу карієсу?
- Щоденно ретельно доглядайте за гігієною ротової порожнини. Чистіть зуби двічі на день: після сніданку і перед сном. У арсеналі кожної людини має бути щітка (звичайна й бажано електрична), паста,ополіскувач, флос, іррегатор, йоршик.
- Зменшіть вживання газованих напоїв та продуктів, які містять у собі багато шкідливих вуглеводів.
- Не їжте ввечері, після того, як вже почистили зуби.
- Мінімум двічі на рік відвідуйте стоматолога.
- Двічі на рік проводьте в стоматологічному кабінеті професійну чистку апаратом Air Flow. Під час такої чистки із зубів видаляють наліт, камінь і шкідливі бактерії.
Якщо ви помітили на своїх зубках карієс – негайно звертайтесь до лікаря! Не дайте маленькій чорній цяточці повністю зруйнувати ваш зуб і завдати вам сильного болю! На консультацію або лікування ви можете записатись онлайн, або за телефонами, що подані нижче.
Завжди усміхайтесь і будьте здоровими!
Інформацію взято з сайту: http://sss.ck.ua/