Брекети: ортодонтична конструкція і модний аксесуар
- Дата: 22 вересня 2017, 11:35
Брекети – тривіальна буденна дрібничка, яка створила майже усі відомі голлівудські усмішки. Зараз вони із ортодонтичного пристрою для виправлення прикусу перетворилися на частинку стилю, "родзинку" та навіть модний тренд. Пропонуємо вам більше дізнатися про призначення, зручність у повсякденному житті та еволюцію зовнішнього вигляду брекетів.
Як це працює?
Перші подібні конструкції з’явилися ще у 1776 році. Французький лікар Фошар П’єр прив’язав джгутиком зуби пацієнта до металевої пластинки. З тих часів принцип дії засобу не змінився. Головне призначення брекетів – робити навантаження на комплекс тканин, що обрамляють зуб (парадонт), аби зубний ряд розсувався або зсувався.
Чи боляче?
Оскільки слизова оболонка ротової порожнини дуже ніжна і чутлива, то перші дні є дискомфорт. Наявність больових відчуттів залежить і від самої людини: хтось фактично не помічає ортодонтичну конструкцію, інші ж приймають знеболювальне. Головне правило для тих, хто носить брекети – увага та догляд. Краще не вживати тверду їжу та продукти, які можуть застрягнути у зубах (льодяники, горіхи, жорстке м’ясо). Зуби треба чистити протягом 10 хвилин після кожного прийому їжі, до того ж не пізніше ніж через 15 хвилин після закінчення трапези. Правильний гігієнічний догляд – запорука очікуваного результату.
Який це має вигляд?
Сучасні брекети вже давно перестали бути страшними велетенськими пристроями із фільму про Віллі Вонку. За бажанням їх навіть можна зробити своєю таємницею – існують ортодонтичні конструкції, що прикріплюються із внутрішнього боку зубів. Є брекети із титану, золота, сталі – на будь-який смак і гаманець. Сапфірові та керамічні брекети – гарний вибір для тих, хто мріє, щоб лікування пройшло непомітно. Ці конструкції наближені до кольору зубів і не впадають у око. Різнобарвні пластикові пристрої – модний тренд останніх років. Такі брекети можуть стати візитною карткою будь-якої модниці.
Тож, якщо ви не народилися з ідеальною усмішкою "мов у рекламі" – не біда. Існує безліч шляхів непомітно, безболісно та навіть креативно виправити прикус.
Інформацію взято з сайту: http://sss.ck.ua/