Екстремальний вікенд: хроніки "Черкаських вертикалей"

Фестиваль "Черкаські вертикалі 2016" від Черкаської федерації альпінізму і скелелазіння відбувся в неділю в районі Першої міської лікарні.
25 квітня 20169772
'Екстремальний вікенд: хроніки 'Черкаських вертикалей''

Фестиваль проводять уже 8 років, але цього разу він вийшов на якісно новий рівень – кожен охочий отримав можливість випробувати власні сили в тому чи іншому виді спорту та отримати цінні призи від спонсорів. Було представлено п'ять основних видів активності: скелелазіння, роупджампінг, тролей, слеклайн і хайлайн. Також на території фестивалю працював мотузковий парк і пікнік-зона. У перервах між змаганнями проводилися майстер-класи від відомих черкащан.

У мене ця ідея вже два роки визрівала, вона просто повинна була реалізуватися. Тому я дуже вдячний Славкові Полежайко, який знайшов мене, а я знайшов його. Думаю, це не остання подія такого формату, є ще закриття сезону. У нашому місті є багато людей, які займаються різними екстремальними видами спорту – це і ходьба на джамперах, на ходулях, і у цих людей можна чогось навчитися. Ми не перестанемо дивувати, будемо вигадувати щось нове, щоб з кожним разом було все цікавіше.
Дмитро Зборовський
Дмитро Зборовський
організатор, ведучий
 

Дві локації були переповнені з самого початку – тролей і роупджампінг. 15-метровий роупждампінг чудово підійшов новачкам. Люди по декілька разів стояли в черзі, щоб потрапити на екстрим-майданчик.

 • Фото 1 - Екстремальний вікенд: хроніки "Черкаських вертикалей"
 • Фото 2 - Екстремальний вікенд: хроніки "Черкаських вертикалей"
 • Фото 3 - Екстремальний вікенд: хроніки "Черкаських вертикалей"
 • Фото 4 - Екстремальний вікенд: хроніки "Черкаських вертикалей"
 • Фото 5 - Екстремальний вікенд: хроніки "Черкаських вертикалей"
 • Фото 6 - Екстремальний вікенд: хроніки "Черкаських вертикалей"
 • Фото 7 - Екстремальний вікенд: хроніки "Черкаських вертикалей"

Обладнання для екстрим-локацій надала Черкаська федерація альпінізму і скелелазіння. За безпекою учасників стежили досвідчені інструктори, які пояснювали, що і як потрібно виконувати, щоб не травмуватися, і контролювали кріплення страховки.

Перший раз проводимо фест у такому масштабі. Найскладніше – організувати всі мотузкові елементи, прорахувати навантаження, наприклад, вловлюючі системи на тролеї. Всі люди у нас застраховані, ми організували фестиваль так, що з вартості квитка 20 гривень йде на страховку кожного учасника змагань – і дитини, і дорослого. Намагалися максимально все продумати. На найнебезпечніші етапи, наприклад, тролей і роупджампінг, є свої обмеження: допускають учасників віком від 14 років з вагою до 100 кг.

З представлених тут активностей черкащанам доступно скелелазіння на нашому скеледромі в "Манежі". З роупджампінгом в Черкасах складно, у нас не так багато високих конструкцій, але я думаю, незабаром ми обов'язково щось організуємо. Тролею в Черкасах ніколи не було – він вперше проводиться. В планах у нас запустити точку і проводити його на постійній основі.

В'ячеслав Полежайко
В'ячеслав Полежайко
голова Обласної федерації альпінізму та скелелазіння
 

Люди не відчували втоми і насолоджувалися драйвовою атмосферою. Навіть довгі черги публіку не зупинили: багато охочих підходили ще і ще, щоб удосталь насититися адреналіном і випробувати себе.

Я приїхав із Запоріжжя. У нас у місті є природний рельєф, і регулярно проводиться кубок Хортиці, скелелазіння розвинене дуже добре. На черкаському фестивалі цікаво. Я завжди радий відвідати нові місця, познайомитися з новими людьми. 
Сергій Хижняк
Сергій Хижняк
гість із Запоріжжя, представник команди "Rock-n-rope"
 

Для мене цей фестиваль – відкриття, тому що роупджампінгом, наприклад, я раніше не займався, тільки лазив по скелях. Сьогодні перепробував тут все, на тролеї відчуття класні, в кінці тільки розвернуло по спіралі. Найбільше сподобалися роупджампінг і лазіння по трубі. Чим більше ти цим займаєшся, тим більше росте бажання пробувати ще. Сьогодні дуже багато гостей, багато емоцій, люди йдуть і йдуть, черги великі, щоб дістатися до якогось з видів екстриму. Але все ж воно того варте.
Артур Заруба
Артур Заруба
учасник фестивалю, столяр
 

Ми дуже хотіли спробувати щось нове, подолати свої страхи. Спробували тролей і скелелазіння, виявилося, все набагато складніше, ніж ми думали. Ще хочемо стрибнути на роупджампінгу, але поки що страшно. З усього, що спробували, найбільше сподобався тролей. А з майстер-класів – афроденс, там були веселі рухи.
Євгенія Ширченко
Євгенія Ширченко
учасниця фестивалю, студентка
 

Яна Красовська

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі
 • Фото

  Я пропустиииилааа! Где "грустные смайлики"? :((((((

 • Фото

  Відвідав цей захід. Приємні люди, нові враження. Найкращий спосіб забути про гаджети і реально відпочити.