Рейтинг найпрестижніших професій 2015 року

Найпрестижнішою у 2015 році українці назвали професію ІТ-спеціаліста.

19 листопада 20158692
'Рейтинг найпрестижніших професій 2015 року'

Вже традиційно для рейтингів професій перше місце посідають IT-працівники, які є дуже популярними на ринку праці й отримують високі заробітні плати. На другій позиції – бізнесмени, третє місце посіли наймані працівники – топ-менеджери і директори. З мінімальним відривом на четвертій сходинці розмістилися юристи і адвокати.

У п'ятірку лідерів потрапили також лікарі. Щоправда, за рік медпрацівники спустилися з другої сходинки на п’яту, у відсотковому співвідношенні престиж їхньої професії теж знизився. Журналісти й архітектори цьогоріч взагалі не потрапили у Топ-10. Зате їхнє місце посіли творчі працівники – дизайнери та художники.

Які професії українці вважають найменш престижними?

А от рейтинг найменш престижних професій майже не змінився. Щоправда, за рік суттєво зріс відсоток їх "непрестижності".

Першу сходинку посідають водій, таксист. Друга позиція – за робочими спеціальностями сантехніка, слюсаря, токаря. На третьому місці – обслуговуючий персонал (перукарі, офіціанти, прибиральниці). Четверте місце, на жаль, посідають вчителі, а п'яте – держслужбовці. Цікаво, що цьогоріч із рейтингу найменш престижних професій зникли військовослужбовці та прикордонники. А ось представники правоохоронних органів навпаки посідають "почесне" місце у антирейтингу професій.

Дані отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в листопаді 2015 року. В опитуванні взяв участь 1581 респондент із різних регіонів України.

Інформація надана Міжнародним кадровим порталом hh.ua.

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі
  • Фото

    Зараз цих IT-працівників розвилося... Скоро їх буде так само як юристів і економістів :)

  • Фото

    IT- кожного року найпрестижніша сфера )))))