Смарт-зупинка, банк одягу та музей лавочок: які проекти черкасці подали на Громадський бюджетВирішіть долю громадського бюджету Черкас на 2018 рік. |
1 листопада 201725792 |
Громадський бюджет – проект міської влади. Щороку черкасці подають свої проекти та можуть отримати гроші на реалізацію, якщо за них проголосують містяни. Завдяки можливостям Громадського бюджету в Черкасах уже відкрили спортзал ім. Сергія Амброса, відремонтували двір Першої міської лікарні, а міський клуб "Що? Де? Коли?" отримав фінансування на чемпіонати для міста.
Цьогоріч черкасці подали на Громадський бюджет 110 проектів. Хто переможе цього року? Редакція in.ck.uа підготувала перелік оригінальних ідей, які покращать міський простір Черкас.
"CHE.BIKE" Movement
Проект передбачає створення 5 велостанцій за 2018 рік у сквері "Юність", біля Черкаської обласної ради, в парку Перемоги, Долині троянд, на набережній.
Облаштування танцювального майданчика у сквері ім. Богдана Хмельницького
Це має бути гладка плитка розміром 70 кв.м, міні-сцена 30 кв.м та декілька лавочок для глядачів.
Музей лавочок
Автори проекту хочуть встановити у "Соснівському" парку різні моделі лавочок з усього світу, створити зелений лекторій, спортивний майданчик, міні-канатну дорогу, гойдалки між деревами.
Банк одягу
Проект передбачає встановлення контейнерів для одягу, що був у використанні, біля торгівельних центрів міста. Група черкасців у такий спосіб хоче забезпечити речами жінок, які опинилися в складних життєвих ситуаціях чи постраждали від домашнього насильства, їхніх дітей і вихованок дитячих будинків, мешканок Жіночого кризового центру.
Спеціалізований майданчик для вигулу собак
Автори хочуть огородити територію ділянки парку "Хіміків" й встановити спеціальні конструкції для вигулу собак – "собачі вбиральні".
Газон у Долині Троянд
Планують встановити систему поливу по всій території газону в Долині троянд і засіяти газон якісною сумішшю насіння.
Багатофункціональний майданчик на Дніпрі "Вітрила"
Проект передбачає спорудження майданчика "Вітрила" розміром 10х10 метрів у Долині троянд. Частина має бути розміщена на береговій зоні, частина – над водою. Об'єкт можна буде використовувати як оглядовий майданчик, також проект передбачає виступи музичних і танцювальних колективів тощо.
Динамічний павільйон
Автор планує створити в місті знаковий проект в напрямку параметричної архітектури – мультифункціональний павільйон, що буде зоною відпочинку, оглядовим майданчиком, фотозоною, місцем для проведення публічних заходів. Формує позитивний імідж міста та розвиває туристичну привабливість набережної.
Відновлення амфітеатру в дитячому парку
Автор пропонує сформувати технічне завдання на основі потреб відвідувачів парку, провести відкритий архітектурний конкурс для амфітеатру у дитячому парку. Обрати переможця шляхом експертного відбору журі та громадського голосування та втілити проект переможця на території амфітеатру.
Реконструкція фонтану зі вхідною групою в парк "Дитячий"
Розробити проект та провести реконструкцію фонтану з метою відтворення інтерактивної зони взаємодії дитини та води.
"Кімнати матері та дитини" на території КП "Дирекція парків"
Створення сприятливих умов для найменших мешканців нашого міста, а саме комфортних умов для годування та переодягання дитини на природі. Для цього облаштувати вільні приміщення під кімнати матері та дитини.
Урбан-майданчик для спортивної молоді
Проект передбачає реконструкцію частини прибудинкової території Черкаського міського Палацу молоді. Автори пропонують встановити тренажери для занять спортом, спортивне спорядження, баскетбольні кільця та лави для відпочинку, майданчик для велотріалу та скейтерів.
Зона відпочинку на площі біля ЦДЮТ
Багатостраждальна локація біля Центру дитячої та юнацької творчості. Автор проекту пропонує встановити фонтан, багатоярусні стовпи з квітами та ліхтарями. У фонтані реалізувати ідеї з казковими персонажами.
Черкаський міський молодіжний центр
Створення міського молодіжного центру в форматі відкритого спільного простору-хабу з навчальними аудиторіями, хостелом, дизайн-студією, веб-студією, поліграфією, майстернею, прес-центром, бібліотекою з метою громадянської і правової освіти молоді, розвитку волонтерства і мобільності, неформальної освіти, соціальних ініціатив, творчості та молодіжного підприємництва, національно-патріотичного виховання.
Smart-зупинка громадського транспорту "UniverSITY"
Проект передбачає встановлення на зупинці закритої будівлі, сонячної батареї, системи OLED-освітлення, місць для очікування, інвалідних візочків, дитячих візочків, велосипедів. Також планують встановити автомати для видачі квитків, інформаційне табло, Wi-Fi, USB-порти, вертикальний фонтан, урни.
Це не всі корисні й необхідні проекти, представлені авторами. Вашої допомоги потребують лікарні, бібліотеки, дитсадочки, дитячі майданчики. Такі ідеї не привертають уваги оригінальністю, але є не менш важливими. Ознайомитися з повним переліком можна на сайті міськради в розділі Громадський бюджет. Одна людина може проголосувати одночасно за чотири проекти. Доля громадського бюджету у ваших руках. Голосування триватиме до 14 листопада.
Було б непогано зробити банк одягу.Для людей похилого віку у пансіонатах воно край потрібне.
А чому в переліку немає проекту №106: Черкаський книжковий фестиваль? Він вартий уваги)