Лікарі просять містян проголосувати за ремонт в онкологічній клініці

Врятуй життя одним голосом!

17 жовтня 201726978
'Лікарі просять містян проголосувати за ремонт в онкологічній клініці'

UPD від 2 листопада: Після позитивної відповіді та присвоєння номера проект в останній момент зняли з голосування "Громадського бюджету". Причина: онкологічний диспансер – обласна установа. Таке рішення міської ради лікарі вважають дивним, бо будь-хто з жителів міста має право подати свій проект на "Громадський бюджет", а лікарі – жителі міста. З позиції ж міської ради на голосування подавали проект не лікарі, а безпосередньо "обласна установа". Колектив не зупиняється і буде далі шукати можливості для вирішення питання капітального ремонту Блоків.

Лікарі Черкаського онкологічного диспансеру подають свій проект на міську програму "Громадський бюджет", бо потребують негайного ремонту відділення "Палати інтенсивної хіміотерапії гемобластозів". Ремонт для лікарні – це можливість врятувати людські життя, і не в переносному сенсі, а в буквальному.

Хіміотерапія – найпоширеніший метод лікування раку. Палати інтенсивної терапії – єдине місце виживання для пацієнтів після хіміотерапії із нульовим імунітетом. У такому стані організм людини не може протистояти навіть найпростішим мікробам.

Палати інтенсивної терапії – ніби закритий стерилізований бункер. Перш ніж зайти сюди, лікарі одягають спеціальні костюми, а предмети сюди заносять лише стерилізованими. Ці приміщення потребують ремонту з використанням спеціальних матеріалів: фотоелементів, фарб, стійких до розчинів-дезінфекторів, медичного лінолеуму, дверей, які не пропускають повітря ззовні. Всього цього тут немає – бо у лікарні немає грошей на такий необхідний не для краси, а для життя ремонт. Лікарі подають свій проект на "Громадський бюджет" і сподіваються на розуміння містян.

Ніхто з людей, які сюди потрапили, не планував хворіти. Я дуже хочу, щоб наші пацієнти лікувалися в нормальних умовах. Ремонт у цьому відділенні нам потрібен не сьогодні, а вже "вчора". Люди перебувають тут в небезпечних умовах: майже кожен виходить із палат інтенсивної терапії з пневмонією, щодня пацієнти витрачають зі своєї кишені від 2 до 14 тисяч гривень на антибіотики та протигрибкові препарати. І це без урахування коштів на всі інші необхідні їм ліки. Якби в нас був  ремонт і якісна вентиляція, ця сума б зменшилася до 200 гривень! Ми назвали свій проект "Шанс" – це шанс на життя для людей, імунітет яких нижче нуля. Ми дуже сподіваємося на допомогу містян!

 

Олена Лук’янець
Олена Лук’янець
завідувач Обласного лікувально-діагностичного гематологічного центру
 

  • Фото 1 - Палати без ремонту
  • Фото 2 - Палати без ремонту
  • Фото 3 - Палати без ремонту
  • Фото 4 - Палати без ремонту

На ремонт у відділенні потрібно півтора мільйона гривень. Третина цієї суми піде на вентиляцію. Це найважливіший аспект у таких палатах. Вікна для провітрювання тут не відкривають, бо це гарантія негайного інфікування пацієнтів мікробами ззовні. Вентиляції у палатах – уже 30 років, за цей час у системі накопичилася така кількість бактерій, що вентилювання приміщення не очищає повітря, а лише заражає його новими мікроорганізмами. Система стара, її не можна ані почистити, ані дезінфікувати. Кондиціонери ж у таких палатах заборонені, в них теж накопичуються бактерії.

Найгірше тут влітку, за 35-градусної спеки. Гематологічне відділення перебуває на сонячній стороні, іноді в таких умовах лікуються пацієнти з температурою 40°С. У приміщенні, що не провітрюється, людям доводиться дихати розчином для дезінфекції, яким обробляють всю палату двічі на день. Вижити в таких умовах дуже важко, пояснюють лікарі. 

У пацієнтів, які перебувають у цій палаті, імунітет гірший, ніж у новонароджених. Для них смертельно-небезпечні звичайні мікроорганізми, які для нас із вами є умовно-патогенними. Щорічно в блоці інтенсивної хіміотерапії гемобластозів Черкаського онкологічного диспансеру проходять лікування до 130 хворих. Для них цей ремонт і нова вентиляція – це питання виживання. Будь ласка, допоможіть нам їх врятувати! 

 

Лариса Ногаєва
Лариса Ногаєва
лікар-гематолог
 

Громадський бюджет – це проект міської влади. Кожен житель Черкас може презентувати ідею й отримати гроші на їхню реалізацію.

Як проголосувати за проект?

Цьогоріч черкасці обиратимуть серед 110 проектів громадського бюджету. Проект лікарів "Шанс" для ремонту "Палати інтенсивної хіміотерапії гемобластозів" Черкаського онкологічного диспансеру має № 8 у списку громадських проектів. Голосування триватиме з 1 по 14 листопада.

Одна людина зможе проголосувати одночасно за чотири проекти. Свій голос за той чи інший проект жителі Черкас зможуть віддати на сайті міської ради у рубриці "Громадський бюджет" або у пунктах для голосування через паперові анкети. Цьогоріч працюватиме шість таких пунктів: один – у приміщенні Черкаської міської ради (вул. Байди Вишневецького, 36), інші п’ять – у міських бібліотеках за адресами: вул. Хрещатик, 200; вул. Чорновола, 142/а; вул. Пацаєва, 20; Шевченка, 390 та Сумгаїтська, 24/1. Проекти для голосування на сайті з'являться згодом, ми обов'язково повідомимо вам про це. 

Черемис Вікторія

 

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі
  • Фото

    Якраз номеру 8 немає на сайті для голосування. Чому його вилучили?

  • Фото

    UPD: Після позитивної відповіді та присвоєння номера проект в останній момент зняли з голосування "Громадського бюджету". Причина: онкологічний диспансер – обласна установа. Таке рішення міської ради лікарі вважають дивним, бо будь-хто з жителів міста має право подати свій проект на "Громадський бюджет", а лікарі – жителі міста. З позиції ж міської ради на голосування подавали проект не лікарі, а безпосередньо "обласна установа". Колектив не зупиняється і буде далі шукати можливості для вирішення питання капітального ремонту Блоків.

  • Фото

    Люди не будьте байдужими, це насправді дуже важливо !!!

  • Фото

    Ми Всі щиро сподіваємося на Вашу підтримку. Це спільна справа, і лише разом ми зможемо подарувати "Шанс" на життя.

  • Фото

    Номер 8 для голосування!

  • Фото

    Мій батько став пацієнтом гематології з 2014 року і вже двічі йому довелось знаходитись в палатах інтенсивної терепії. Персонал чудовий і за ці роки зробив багато для покращення умов перебування хворих. Маю надію що на даний проект знайдуть фінансування.

  • Фото

    Я лежала в этом отделении .Здесь самый замечательный персонал.Каждый специалист находится на своём месте.Они должны получить помощь на ремонт

  • Фото

    Я лежав в гематології і впізнаю всі місця, які є на фотках, про імунітет паціентів це абсолютна правда, більшість людей там помирає не від самого раку а від пневмонії. Підтримайте будь-ласка це насправді збереже багато життів