"Берегині" Тетяни Черевань приїхали до ЧеркасВиставка Тетяни Черевань "Жінка Берегиня" відкрилася 3 грудня в музеї "Кобзаря". |
4 грудня 201432190 |
На створення цієї серії полотен черкаську художницю надихнула карпатська природа. Саме в Карпатах Тетяна і розпочала малювати першу картину. Героїнями робіт стали жінки з усієї України: вони надсилали майстрині свої фото у мережі "Facebook".
Я швидко публікувала фото щойно створеної картини в мережі – дуже хотіла, щоб її бачили одразу. Надіслали дуже багато фотографій, малювала не всіх. Обирати з-поміж фото було дуже складно. Звертала увагу на погляд, який мав мене зачепити, та риси, які відрізняли б людину від інших. Першою роботи побачила харківська публіка. Якщо буде час, я продовжу цю серію.
Кожна деталь на картинах Черевань символічна. Наприклад, на портреті Ярини Квітки, вокалістки гурту "Фолькнери", є декілька символічних деталей:
Ярина позувала в Києві на моїй персональній виставці "Бородані". Її чорна фата означає траур за тими, хто віддав своє життя за Україну. А червоне намисто – образ перемоги. Однією з останніх робіт є "Молитва". На ній зображена дівчина, яка молиться за Україну, на її очах сльози. Черкащанка, з якої я малювала картину, і справді плакала, пройнявшись своїм образом.
У відкритті виставки брали участь дизайнер Ірина Дика, яка створює бандани у жовто-блакитних кольорах, та майстриня Ольга Сокуренко, яка презентувала живописні картини та вишиті костюми.
Привітати черкаську художницю прийшло багато колег та знайомих. Серед них і тележурналістка Марина Манго:
Я захоплююся і художницею, і її творчістю. На виставку приїхала здалеку: тільки-но повернулася з відрядження з Казахстану. Радію, що таки встигла. Тематика виставки зараз, як ніколи, на часі. Чоловік – захисник. Жінка – берегиня. Чоловіки зараз боронять наші кордони, а жінки усіляко їх підтримують, бережуть домівки й чекають на їхнє якнайшвидше повернення.
Зображення Берегинь можна було не лише побачити, а й вдягти – на виставці продавали футболки із репродукціями картин. Календар із зображеннями Берегинь можна було придбати у центрі міста задовго до відкриття виставки. Всі зібрані кошти від його продажу художниця планує передати на потреби дітей в Центр дитячої онкології та гематології. Наразі вже вдалося зібрати 5 тисяч гривень.
У Черкасах виставка "Жінки Берегині" триватиме до 26 грудня в музеї "Кобзаря". Далі картини поїдуть до столиці.
Фоторепортаж – студія Art Photo Studio