Як живеться черкащанкам із незвичними іменами?Ліана, Адель, Юнона, Мальвіна, Серафима, Емілія, Діна й Еля розповіли, чому їх так назвали, як їх сприймають незнайомці та про переваги оригінального ймення. |
12 листопада 201547452 |
Останнім часом батьки все частіше дають своїм дітям різні екзотичні імена. Хтось вважає, що завдяки незвичному імені й життя дитини буде яскравим і цікавим. А хтось просто називає малюка на честь улюблених героїв літературних творів чи серіалів. Ми вирішили дізнатися, як живеться черкащанкам із незвичними іменами.
Мама просто взяла словник імен і обирала найкращі, акцентуючи увагу на милозвучності. Потім батьки, перечитавши безліч варіантів, разом зупинились на імені Ліана.
Мені завжди подобалося моє ім’я! Я впевнена, що ім’я відіграє певне значення в житті. Зараз мені важко уявити собі життя з іншим. Вдома тато звик називати мене Лінуля. А загалом, можу назвати безліч варіантів мого імені – Лі, Ліанка, Ляна, Лінка, Лілу, Ліа, Лія, Лілусік, Ліл, Ліанчик, Ліаша, Ліася, навіть чомусь Ася.
З незвичним іменем жити цікаво, а іноді й весело. Власних дітей не маю, але назвала б, напевно, нетрадиційно. Зараз подобаються імена Амалія, Поліна... З чоловічими – важче...
Так мене запропонували назвати дідусь і бабуся. Для нашої родини це ім'я не настільки дивне і рідкісне. У бабусі була найкраща подруга, яку звали Юнона, на її честь назвали й мене. Щоправда, спочатку рідні хотіли назвати мене Оленою. Я вдячна, що вони передумали і дали настільки незвичне і красиве ім'я. Скорочена форма імені – Юна. Так мене і називають рідні, близькі та друзі.
Думаю, ім'я залишає певний відбиток на долі людини... Коли я зацікавилася значенням цього імені, зрозуміла, що багато речей відповідають тому, що насправді відбувається в моєму житті. Юнона – заступниця шлюбу, сім’ї і материнства. Я – щаслива дружина і мама, сім'я для мене завжди була на першому місці. Крім того, Юнона – порадниця. І це також яскрава риса мого характеру, адже я працюю у весільному бізнесі фотографом і в медицині психологом – я раджу і переконую. Крім того, всі Юнони войовничі, як і я. У мене сильний і важкий характер, більше, може, навіть чоловічий.
Не можу сказати, що дуже люблю складні іноземні імена. Мій син носить абсолютно звичайне ім'я – Микита. Він народився під цим ім'ям, та і я до нього схилялася раніше. Не знаю чому, але цікавих чоловічих імен я не знайшла.
Мене вирішив так назвати тато. У нього в дитинстві була подруга, яку звали Мальвіна, йому дуже подобалося це ім'я, тому я його і отримала. Всім моїм родичам воно сподобалось, тож відтоді мене називають Мальвіною, Мальвінкою, Марусею чи навіть Машею.
Я ніколи не звертала увагу, подобається чи не подобається моє ім'я іншим людям. Головне – воно подобається мені! Я ніколи не змінила б його на більш традиційне. Дякую батькам, що мене назвали саме так. Це круто, коли люди звертають увагу на твоє ім'я.
Сторонні люди часто дивуються, говорять, що це псевдонім. А насправді ім’я має давньогерманське походження і означає "беззахисна, тендітна, ніжна". Власних дітей я б теж назвала незвичайними іменами, тому що традиційні часто повторюються. Подобаються імена Мілана, Мія, Лія, Ліля, Соломія, Стефанія, Ярослава, ну і, звичайно, Мальвіна.
Таке ім'я дав мені батько: йому здалося, шо це дуже круто – назвати свою дитину на честь святого. В родині мене називають Сімоною, Сімою, Сімочкою.
Мені не завжди подобалося це ім'я, особливо в часи початкових класів у школі. Усі діти звертали увагу. Мовляв, як це – її звати не так, як нас? Зараз ім'я мені подобається, адже це оригінально, не так, як у всіх. Оточуючі здебільшого дивуються... Хоча це ім’я поширене як в Україні, так і в Росії.
Серафима – це жіноча форма імені Серафим, яке перекладають як "вогненний ангел". Воно з'явилося у наших землях із християнством, як ім'я однієї з православних мучениць.
Як я назвала б своїх дітей? Думаю, я вигадаю щось незвичне та красиве, наприклад, серед жіночих мені подобається ім'я Ніколь.
Мене звати Елла Яель, це єврейське ім'я. Елла з івриту перекладається як "богиня" або "та, яка з Богом". Скорочена форма імені – Еля. Це ім'я мені дали у свідомому віці і обирали його не батьки. Так вийшло. Називають дуже по-різному – Еля, Еляся, Ельніньйо, Елуль.
Мені дуже подобається ім'я Еля, мені з ним дуже затишно. Подекуди трапляються казуси, наприклад, часто плутають з Нелею. Здебільшого люди дивуються і завжди говорять, що це дуже рідкісне і красиве ймення. На мою думку, будь-яке ім'я впливає на людину, у кожного імені є своє життя і своя доля. Можу особисто підтвердити, що життя людини змінюється з іменем.
Мою доньку звати Соня. Мені це ім'я подобається, їй, схоже, також. Але попереду її очікує отримання єврейського імені, вона зможе обрати те значення, яке знайде відгук в її серці.
Я народилась 14 січня, якраз на Старий Новий Рік. Як відомо, 14 січня – православне свято Святителя Василія та Святої Емілії, матері його. Тож священик в церкві запропонував батькам православне гарне ім’я Емілія. Батькам дуже сподобалося, і вони дали згоду. А от бабусі хотіли назвати мене Василиною або Констанцією. Але, на щастя, батькам ці імена не сподобалися.
Чесно кажучи, я в захваті від свого імені. Я навіть не уявляю себе з іншим. Крім того, дуже приємно постійно слухати компліменти оточуючих з цього приводу. Окрім мого імені, мені подобаються ймення Олеся і Рената. А от щодо імен моїх майбутніх дітей, я більше схиляюся до нетрадиційного ймення як для хлопчика, так і для дівчинки.
Діна – це повна форма імені, яке походить від "дінаміс", що означає сила. Так мене назвав тато на честь своєї мами (моєї бабусі) Діни. Оточуючі зазвичай називають мене Діночка, хоча в дитинстві варіювалося від Дондик до Дундук...
Мені надзвичайно подобається моє ім'я, я вдячна батькам за нього. Хоча інколи і траплялися казуси. Наприклад, часом, коли я називала своє ім'я, людям вчувалося чоловіче Діма, тож вони думали, що це аналог жіночих імен Саша, Женя тощо. І так мене Дімою і називали))
Я вважаю, незвичне ім'я впливає на життя людини. В мобільному телефоні я одна Діна, тому мене так і підписують, а не "Діна університет", чи "Діна журналіст", або за іншими ідентифікаційними ознаками. Своїх дітей однозначно назву незвично, адже сама неймовірно радію, що у мене таке нетрадиційне ім'я.
Дарина Дячок
Можна ще пошукати чоловіків в Черкасах з незвичними іменами. Наприклад: Аріель, Бо, Єремій, Ісая, Іоанн, Пєресвет, Савва, Світозар, Сила, Симєон, Стефан, Халілуло, Хасим.
мені подобається1мені не подобається0