"Понаїхали": як черкасцям живеться у Києві

Для одних – це місто-мрія, місто-шанс, місто-надія. Для інших – місто розчарувань, випробувань і галасу.

10 липня 201731153
''Понаїхали': як черкасцям живеться у Києві'

Київ – найбільше місто країни, і його шалений ритм життя імпонує дедалі більшій кількості іногородніх. За статистикою, третина населення міста-героя, а це близько 3 млн осіб, молоді люди віком до 35 років. Останнім часом кількість населення столиці зросла на 10%. Ряди приїжджих поповнили і жителі Черкас. Як їм живеться у Києві, розпитали журналісти іn.ck.ua.

“Сумую, але повертатися не хочу”

У Черкасах вона 10 років працювала в мерії на різних посадах. Починала зі спеціаліста в земельному управлінні, реєструвала вхідну кореспонденцію. Згодом очолила відділ реклами та дизайну. Звикати до Києва їй було важко. Особливо тому, що потрібно витрачати купу часу на пересування містом.

Чому переїхала? Давно відчувала, що потрібно щось змінювати, рости, розвиватися. Проте постійно знаходилися проекти, які потрібно було завершити. І я собі казала: ну от завершу цей проект і тоді… Так, мабуть, продовжувалося б і далі, якби не допомогла ситуація: в місті змінилася влада, працювати з нею стало некомфортно. Тому я ухвалила рішення піти. Інформація про це швидко дійшла до компаній зовнішньої реклами, і вони запропонували мені очолити профільну асоціацію. І ось я вже понад три роки живу і працюю в Києві.

Черкаси – моє рідне місто, я тут народилася і виросла. Я сумую за ним. Крім того, тут живуть моя мама і бабуся, майже всі друзі. Але повертатися вже не хочу. Приїжджаю в гості раз на три тижні. 2,5 години – і ти вже в Че. В Києві декому доводиться стільки ж часу витрачати на дорогу до роботи.

Головна перевага столиці – можливості. Тут їх, безперечно, більше.  Як в професійному плані, так і в особистому. Життя, звісно, обходиться дорожче, проте і дохід значно вищий. Величезна кількість коворкінгів, стартапів, тренінгів, семінарів. Насичене культурне життя. Якщо ви вже переїхали в Київ, не зациклюйтеся тільки на роботі та побуті. Знаходьте час і користуйтеся всіма перевагами столиці в культурному і розважальному плані.

Оксана Поліщук
Оксана Поліщук
голова Асоціації операторів зовнішньої реклами України
 

“Я їду додому!”   

У Києві колишня директорка телеканалу “ВІККА” живе два з половиною роки, хоча ніколи не мріяла про столицю. Обставини склалися так, що переїхали родиною. З чоловіком у Києві мають невелику фірму, яка працює в сфері шоу-бізнесу. Донька навчається у ліцеї.

Наше найближче оточення тут – це друзі з Черкас, які так само переїхали. Моє життя в Києві має як свої плюси, так і мінуси. Серед очевидних плюсів: люди, з якими доводиться спілкуватися, талановиті особистості, які постійно розвиваються. Ще одна перевага – завжди багато цікавих подій і місць, де можна провести вільний час. Мінуси – постійний брак часу на відпочинок, подолання великих відстаней і затори на дорогах. Тому і доводиться обирати, наприклад, йога-клуб не той, який хотілося б, а той, що поряд із роботою чи домом.

Київ – місто постійного руху, і до цього звикаєш. Нещодавно була така історія: у Черкасах мені потрібен був торт з індивідуальним дизайном. Моя улюблена кондитерська в Че, на жаль, закрилася. Ми зателефонували у п'ять інших кондитерських, і всі вони відмовилися виконати замовлення так швидко. Це одна з головних відмінностей Києва. Тут такої проблеми не виникає, тут всі готові працювати цілодобово і без вихідних. Місто, яке мало відпочиває і багато працює. На відміну від доньки, яку зараз практично "не затягнеш" до Черкас, я намагаюся приїздити в рідне місто. Завжди кажу: я їду додому. Тут все знайоме і близьке, тут я відчуваю себе по-справжньому вдома.

Любов Правдіна
Любов Правдіна
креативний директор “Pravdin Production”
 

Понаїхали: як черкасцям живеться у Києві
Понаїхали: як черкасцям живеться у Києві

“Майте терпіння – і ви полюбите це місто”

Анна переїхала до столиці рік тому. Черкаського менеджера запросили на посаду комерційного директора у стартап у галузі ветеринарної дистрибуції. У Черкасах на той момент фахівець з PR вже не бачила для себе перспектив для розвитку. За місяць після переїзду вона потрапила у ДТП, повертаючись власним авто додому. Дивом вижила, довго не розмовляла, залишилася без машини.

Коли зазираєш в очі смерті, раптом розумієш, чого дійсно хочеш у житті, а чого – ні. Усім, хто збирається "понаїхати", дам пораду – майте терпіння та просто перечекайте півроку, і ви полюбите це місто. І ще раджу обирати житло поруч з роботою. Економія на оренді квартири вилізе боком. Морально і матеріально. Вірте в себе, прагніть щодня ставати кращими від себе вчорашніх. Цінуйте  близьких, бережіть родину.

Я кинула собі виклик і прийшла в абсолютно нову для себе галузь. “Приживалася” важко, адже в Києві ти один і розраховуєш лише сам на себе. Ні знайомств, ні родичів, ні авторитету. Ніхто на тебе не зважає, нікому ти не потрібен. Перший час страшенно тягнуло додому, інколи хотілося, щоб звільнили, і все це скінчилося.

Водночас рівень організації усіх процесів у столиці значно вищий, поступово ти інтегруєшся, вчишся, заробляєш авторитет, обростаєш знайомствами. Київ дав можливість навчитися нового – отримала сертифікат менеджера IT-проектів. Це був ще один виклик собі та значна перемога. Одна з головних переваг столиці – безліч можливості вчитися і вдосконалюватися. Курси, майстер-класи, семінари – було б бажання.

Анна Дума
Анна Дума
комерційний директор ТОВ "ВетЕкспрес"
 

"Київ – це "дім-робота"

Понаїхали: як черкасцям живеться у Києві
Понаїхали: як черкасцям живеться у Києві

Він перебрався до Києва 7 років тому. І своє майбутнє пов’язує тільки з цим містом. Переїхав через зарплатню. Київ привабив більшими заробітками і цікавою роботою. У Черкасах Володимир працював на місцевому каналі.

Київ – це "дім-робота". Я за сім років на Майдані Незалежності був усього тричі. Живу практично на знімальному майданчику. За Черкасами сумую. Раніше вдавалося приїздити хоч раз на місяць, нині й цього часу бракує. Добре заробляти у Києві, а витрачати в Черкасах, але з ненормованим робочим графіком це важко.

Мій улюблений відпочинок у столиці – вдома. У вихідні або працюю, або сплю. Часто буваю у відрядженнях. Ось будемо на Чигиринщині фільм про війну знімати. Тим, хто думає переїздити до великого міста, раджу шукати житло ближче до роботи.

Володимир Мельник
Володимир Мельник
відеооператор “STARMEDIA”
 

“Якщо Київ “зайшов”, то більше ніж два дні в Черкасах бути важко”

Випускник ЧНУ Єгор живе у столиці 4 роки. В Черкасах захоплювався фотографією. Серйозно. Так само серйозно в Києві почав освоювати сферу ІТ. Після навчання більшість його друзів перебралося до Києва. Юнака зацікавила інформація про можливості у великих ІТ-компаніях. Йому хотілося розширити коло знайомств і в особистому, і у професійному житті.

Амбітним людям і тим, хто шукає чогось нового, Київ дає чимало переваг. Це і ритм життя, і професійний досвід, і нові знайомства, і цікаві івенти, і вечори на Подолі. Додому тягне, але кількох днів вистачає, щоб відпочити і повернутися. І якщо Київ “зайшов”, то більше ніж два дні в Черкасах бути важко. Думаю, багато хто зрозуміє потяг до рідного міста влітку, бо для мене літо в Києві – це забіг між кондиціонерами: авто-робота-дім. Тому в мегаполісі мені завжди комфортно, крім періоду спеки.

Для тих, хто хоче вчитися, обираючи між зоною комфорту вдома і гуртожитком у Києві, раджу останнє. Важливо знайти “своїх” людей там з самого початку. Якщо говорити про роботу, то краще знайти “оффер” на відстані й виїжджати з конкретною пропозицією. Це завжди нова сторінка вашого життя.

Єгор Ларіонов
Єгор Ларіонов
технічний директор "Intertech"
 

“Київ для тих, хто не хоче плисти за течією”

У Києві черкаська юристка мешкає з 2012-го року. Нині шкодує, що не наважилася переїхати раніше. Сферу діяльності змінювати не довелося. А ось із більшими обсягами роботи, контактів, досвіду, відповідальністю довелося зіштовхнутися, – зізнається Лілія. Київські заробітки дозволили подорожувати та вирішити побутові проблеми.

Моя історія – підтвердження відомої істини: на все свій час. Я навчалася у Києві 6 років, за цей час у мене жодного разу не з'являлася думка залишитися в цьому місті. Навіть пропозиції роботи я відхиляла не замислюючись. Була впевнена: Київ – не моє місто. Мені тут було важко фізично і морально, все напружувало, а в Черкасах було так затишно, все поряд, все зрозуміло. Коли в Черкасах пропрацювала за спеціальністю всюди, де можна було заробляти на життя, довелося змиритися з думкою, що іншого варіанту, крім переїзду до столиці, в мене немає. Тим паче, мені саме запропонували там посаду. І житло я знайшла поряд із роботою всього за день.

Питання повернення в Черкаси наразі переді мною не стоїть. Тепер – тільки далі, тільки вище. Київ для мене зараз – місце, де весело, комфортно, красиво, цікаво, яскраво і перспективно. Тут я знайшла мільйон можливостей для емоційного та інтелектуального розвитку. Київ для тих, хто хоче рухатися, а не плисти за течією, він дає можливість сильним переконатися у своїй силі. Моя порада тим, хто хоче спробувати жити в Києві – бути готовими до вічної боротьби.

Лілія Іванова
Лілія Іванова
юрист компанії “Інтергал-Буд”
 

“Вийти з зони комфорту”

Понаїхали, або Як черкасцям живеться у Києві
Понаїхали, або Як черкасцям живеться у Києві

Рішення переїхати в столицю у ведучої місцевого телеканалу виникло несподівано. Хотілося змін у житті: на той момент вона вже 5 років працювала на одному місцевому телеканалі і з’явилося відчуття застою, а душа все більше прагнула руху. Одним словом, того, що нині модно називати "виходом із зони комфорту".

Історичний для мене день настав 13 травня 2009 року. Дату я запам’ятала, бо друзі жартували щодо забобонів про цифру. А потім я рахувала дні й години до п’ятниці, щоб встигнути на маршрутку до Черкас, а поверталася рано-вранці у понеділок. Бо спокій приносив лише краєвид на дамбу.

Перші кілька місяців я пересувалася містом винятково з картою (так-так, гуглмепів ще не було). Київ здавався заплутаним клубком вулиць: чому по один бік алеї Нижній, а по інший – вже Верхній Вал? Або чому одна і та ж вулиця кілька разів змінює назву – від Михайлівської через Велику Житомирську і Січових Стрільців до Мельникова, Щусєва і Стеценка? Або, повернувши не туди в районі Золотих Воріт, можна довго блукати сплетінням вуличок на маленькому п’ятачку. 8 років тому мені здавалось, що вивчити Київ – нереально. Зараз я уже влаштовую екскурсії для друзів і досі вишукую якісь цікаві місця.

Тепер мій дім у Києві. Вже три роки канал "112-Україна" дозволяє мені рости і щодня вчитися чомусь новому. А з рідним містом пов'язані відчуття з дитинства – затишок, знайомі куточки Митниці, найкрасивіша річка, свічки каштанів і пляжі. Черкаси – це така собі Ялта на Дніпрі – місто, де, здається, ніхто нікуди не поспішає. І я дуже тішуся, що молоді люди роблять його ще кращим – влаштовують фестивалі, відкривають виставки, знімають документалку.

Київ – місто з необмеженими можливостями, де можна знайти і себе, і роботу до душі. Але треба бути готовим до скаженого темпу і високої конкуренції. Я сприймаю ці фактори поштовхом рухатися вперед. І найголовніший лайфхак: займатися улюбленою справою. Для мене це робота на телебаченні. Якщо у вас є бажання жити у столиці – не бійтеся спробувати. Тільки так ви зрозумієте, ваше це місто чи ні. Знаю людей, які переїхали до Києва, прожили тут кілька років, мали хорошу роботу, друзів, але в один момент зрозуміли, що їм тут не так комфортно, як у своєму рідному місті, і вони повернулися.

Юлія Галушка
Юлія Галушка
ведуча телеканалу “112 Україна”
 

Ірина Гришко

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі
  • Фото

    Большие города испытывают людей на прочность. Если ты приехал с провинциального городка, без поддержки материальной или моральной, то это очень тяжело. Если выдержать этот период и не обращать внимание на "понаехали!", то этот город подарит кучу возможностей.

  • Фото

    да много таких, есть люди, которые прямо физически сложно переносят - голова болит от постоянного шума, пробок и смога. но по возможностям это не конечно небо и земля

  • Фото

    Я одна с тех, кто не любит Киев, или же я слишком плохо его знаю. Для меня это те же Черкассы с микрорайонами,в каждом из которых Мак,ТРЦ и все..Согласна по поводу возможностей, разнообразия развлечений, но ведь всегда можно туда поехать по делам\отдохнуть, а жить в более спокойном месте)) Я бы переехала в мегаполис, но только не Киев, заграницей большие города намного комфорнее для жизни,чем у нас(