Врятуватися від спеки: поради щодо вибору кондиціонера

Обираємо кондиціонер для дому та офісу.

3 липня11551
'Врятуватися від спеки: поради щодо вибору кондиціонера'

З початком літа питання купівлі кондиціонера стає надзвичайно актуальним. Добре, якщо у вас уже є особистий "охолоджувач". А якщо ви тільки плануєте придбати кондиціонер і загубилися в різновидах, функціях і вартості, скористайтеся нашими порадами. Про особливості та правила вибору кондиціонера розповідають фахівці черкаського інтернет-магазину Shop.ck.ua, які вже понад 12 років спеціалізуються на продажах побутової та цифрової техніки.

Мобільний або інверторний: який обрати?

Найбільш популярні та практичні для дому – кондиціонери спліт-системи. Для квартири-студії достатньо одного кондиціонера. Але якщо в будинку декілька кімнат, краще придбати мультиспліт-систему з декількома внутрішніми блоками та одним зовнішнім або встановити декілька кондиціонерів на одній житловій площі, наприклад, у кімнаті та на кухні. Кондиціонери спліт-системи бувають звичайними та інверторними. Останні більш ефективні і мають декілька переваг:

– точне підтримання температури;
– адаптація до перепадів напруги;
– можливість роботи за більш низьких мінусових температур;
– менше споживання електроенергії: інверторний компресор працює на потужності, необхідній для підтримання температури;
– більш висока продуктивність на холод або тепло в порівнянні з аналогічними не інверторними моделями такої ж потужності.

Мобільний кондиціонер
Мобільний кондиціонер

Також існують підлогові мобільні кондиціонери без зовнішнього блоку. Такий прилад легко переміщується з кімнати в кімнату. Але головний його недолік – низька ефективність у порівнянні зі спліт-системою.

Який кондиціонер підійде для моєї квартири?

Потужність кондиціонерів рахують за британською системою BTU і вимірюють у тисячах: 7, 9, 12, 24. Щоб обрати потужність пристрою, застосуйте просту формулу: потужність кондиціонера множимо на 3 та отримуємо площу, яку він охоплює. Але за умови стель не вище трьох метрів. Приклад: 7*3=21, тобто прилад потужністю 7000 зможе ефективно працювати в приміщенні площею 21 квадратний метр.

Чисте повітря та боротьба з пилом: властивості пристрою

Основна функція кондиціонера – це охолодження влітку та обігрів взимку. Також усі сучасні моделі мають додаткові функції, які прямо впливають на вартість пристрою:

 – іонізація – насичує повітря негативно зарядженими іонами, завдяки чому поліпшується кровообіг, стає легше дихати;
 – вугільний фільтр – допомагає впоратися з пилом, усуває неприємні запахи та більш ретельно сушить систему;
 – тихий режим – зазвичай більш дорогі кондиціонери працюють тихіше;
 – таймер на вимкнення є майже в усіх моделях, а ось за таймер на включення доведеться доплатити, зате до моменту вашого повернення додому в приміщенні вже буде прохолодно.

Скільки коштує хороший кондиціонер?

Ціна пристрою безпосередньо залежить від набору функцій і площі приміщення. Також на ціну впливає бренд. Але в питанні вибору кондиціонера "дорожче" – не означає "краще". Так, найпростіший кондиціонер за 4500 грн за функціями та терміном експлуатації може нічим не поступатися моделі відомого виробника за 7000 грн. Ціна також залежить від дизайну корпусу. Якщо хочете придбати кондиціонер під інтер'єр вашої кімнати, будьте готові викласти близько 20000 грн.

Врятуватися від спеки: поради щодо вибору кондиціонера
Врятуватися від спеки: поради щодо вибору кондиціонера

Монтаж обладнання оплачують окремо, це коштує від 1300 грн. Ціна залежить від розміру магістралі: чим далі кондиціонер розміщується від зовнішнього блоку, тим дорожчим буде монтаж. Також вартість установки залежить від стіни, на яку будуть виводити зовнішній блок. Якщо ви вирішите повісити його на торцеву стіну, доведеться додатково звертатися до альпіністів. Але краще цього не робити, тому що для подальшого обслуговування кондиціонера також буде потрібно викликати альпіністів.

Щоб подовжити життя вашого кондиціонера і навчитися правильно за ним доглядати, скористайтеся порадами фахівця.

Регулярне технічне обслуговування забезпечить надійну роботу кондиціонера. Правильний догляд –  це чистка фільтрів і теплообмінника внутрішнього блоку від пилу, профілактика зовнішнього блоку, дозаправлення системи фреоном. Крім того, потрібно пам'ятати, що при включеному кондиціонері двері та вікна повинні бути зачинені. Інакше спліт-система буде працювати просто так.

Якщо ви купуєте кондиціонер для обігріву, обов'язково дізнайтеся, чи можна включати пристрій за температури нижче нуля. Не всі прилади можуть працювати на обігрів за мінусових температур. У спекотну пору року різниця між температурою на вулиці та в приміщенні не повинна бути більшою за 10 градусів. Сильні перепади шкідливі для здоров'я.

Наталія Бардашевська
Наталія Бардашевська
адміністратор інтернет-магазину Shop.ck.ua
 

Маргарита Годуліна

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі
  • Фото

    в стране где 90 процентов за чертой бедности как раз кондиционер за 20000 тыс покупать