Подвійне святоЯк живеться черкасцям, які народилися у святковий день? |
8 лютого 201740810 |
У кожного з нас є власне свято – День народження! А якщо зірки зійшлися так, що ви народилися не у простий день, а у святковий? Тоді свято стає подвійним! Це плюс чи мінус? Ми знайшли іменинників, які святкують дні народження у інші свята, і з’ясували, чи задоволені вони таким збігом обставин.
У День знань – не тільки перший дзвоник!
1 вересня – перший день осені, а також традиційний День знань і початок нового навчального року. Свято учнів, студентів, їхніх батьків, усіх вчителів і викладачів! А у декого на цей день припадає подвійне святкування...
"Нappy birthday" плюс "Нappy new year"
Тільки люди, які народилися 31 грудня, розуміють масштаб цього свята. Для них це не просто останній день року, ялинка, мандаринки та гірлянди, а ще особисте святкування. Чи це й справді круто – народитися на Новий рік?
Народитися 31 грудня не так вже й погано, адже Новий рік завжди створює гарний настрій. Коли йду вулицею і бачу гірлянди на будинках, заклопотаних передноворічними справами людей, здається, що весь світ готується до мого Дня народження. І це дуже веселить. Але є й свої мінуси у тому, що колись, як каже мама, я захотіла побачити новорічні салюти.
По-перше, не завжди вдається зібрати тих людей, яких хотілося б бачити. Хтось їде в інше місто, дехто занадто заклопотаний, але справжні друзі завжди знайдуть час, щоб завітати до мене на вогник. По-друге, коли починаєш планувати, як і де святкувати, виникають проблеми. 31 грудня багато закладів просто не працює, деякі підвищують плату тощо. Часто у моїх знайомих виникає запитання: "Тобі один подарунок дарують чи два?". Хто як, але ж не в презентах щастя. До речі, у мене святкування Дня народження завжди поступово трансформується у зустріч Нового року. Хіба це не круто?!
У День народження – в ополонку
Водохреще – свято, яке допомагає позбутися страху холоду і дає відчуття зимового адреналіну. Саме воно мотивує людей очистити думки та душу. А декому пощастило народитися у таке велике свято.
Я народилася на Водохреще, не ігнорую традиції і з задоволенням пірнаю в ополонку. Це дуже класна практика! Коли друзі та рідні вітають з Днем народження, завжди кажуть, що я народилася в ТАКЕ свято, тому я дуже добра і весела. А ще бажають міцного, як мороз, здоров'я і багато щастя, як снігу. І завжди питають, чи купалася я? Хоча іноді дуже сумно, що мій День народження йде поспіль за всіма іншими святами, і немає шаленого відчуття радості. Однак чи багатьом пощастило народитися 19 січня? Тому я задоволена.
День закоханих, або я – іменинниця
Для декого День Святого Валентина – час, коли нарешті можна провести час із коханою людиною, інші його ігнорують і вважають звичайним буднем днем. Втім є й ті, які 14 лютого відзначають не тільки День закоханих.
Мабуть, батьки кохають один одного так сильно, що я народилася саме в День закоханих. Емоції переповнюють, адже тебе вітають з подвійним святом, а ще я отримую подвійний подарунок від коханого чоловіка. Знайомим легше запам'ятовувати дату, тому що у всіх одразу асоціація з Днем закоханих. Плюси в тому, що навколо тебе завжди одне велике свято. Мінус – два свята зливаються воєдино, а хочеться свого власного. Ти нічим не відрізняєшся в цей день від інших, в моєму випадку дівчат, адже в День закоханих кожна хоче бути чарівною.
1 квітня – День народження без жартів
До фрази "А у мене сьогодні День народження" 1 квітня навряд чи хтось поставиться серйозно. Хоча інколи це може бути правдою...
1 квітня для мене не тільки День сміху, але й мій День народження. Слухаю не лише привітання, але й різноманітні дурнуваті жарти на зразок "Батьки пожартували". Дехто, дізнавшись про мій День народження, не вірить, думають, що це черговий розіграш. Колись мій декан вирішив пожартувати наді мною. Зайшов до аудиторії і почав з’ясовувати, хто прогуляв пару з англійської, а потім звернувся до мене: "А ви – взагалі відраховані". У мене аж кров в жилах захолола. Тоді він посміхнувся, сказав, що пожартував, і почав вітати зі святом.
Щорічний особистий вихідний
Свято, яке змушує всіх чоловіків задуматися над подарунками, відстояти довжелезні черги і навіть побути шеф-кухарем чи багатим чарівником. Дівчата з нетерпінням чекають 8 березня, аби почути ніжні та теплі компліменти. Але є й ті красуні, які саме в цей день відзначають подвійне свято.
Як воно – народитися 8 березня – я не пам'ятаю. Мама каже, що після святкування відчула перейми і попросила тата викликати "швидку", але він якраз був захоплений грою в шахи зі своїм тестем (моїм дідусем) і сказав: "Зараз партію дограємо – і викличемо". Той же дідусь хотів, аби мене назвали Мартою – бо в березні народилася. Досі подобається це ім'я. Але іншим дівчатам народжуватися 8 березня я не раджу, якщо вони матимуть вибір. Це свято всіх жінок, коли під кінець дня хтось згадує: "А ще треба Фомічову привітати з Днем народження". І подарунок, як правило, один дарують. Але є й перевага: у мій День народження завжди вихідний. Кому ще так пощастило? Тільки тим, хто народився у свята.
Хоча нещодавно я прочитала, що в Україні пропонують скасувати свято 8 березня. Мабуть, я одна з небагатьох українців, хто цьому зрадіє. Тоді 8 березня буде МОЇМ особистим днем. Днем Юлії Фомічової. Жартую, звичайно. Але тоді в мене не братимуть інтерв'ю як у людини, день народження якої – міжнародне свято, а питатимуть про щось інше, що залежить від мене. День народження ж не вибирають. Навіть ім'я і прізвище змінити можна, а дату – ні.
Галина Мазур