Черкащанка виготовляє інтер'єрні ляльки з капрону

Віталіна Воленшчак вже півтора року створює унікальні ляльки, навчає цьому дітей і мріє, щоб її творчість приносила людям посмішку.

28 липня 201625347
'Черкащанка виготовляє інтер'єрні ляльки з капрону'

На виготовлення однієї ляльки йде близько тижня. Двох ідентичних робіт, як пояснює майстриня, не буває: з однакових заготовок виходять зовсім різні обличчя. Створення ляльки починається зі шматка синтепону, який обтягується капроном. Віталіна замовляє особливий капрон, спеціально замочує та обробляє його, аби матеріал не рвався і посвітлішав. За допомогою ниток майстриня створює риси обличчя. Коли лялечка готова, приклеюються очі, а завершує образ макіяж.

Авторка незвичних ляльок зізнається, що насправді не вміє шити і мало розуміється на викрійках і схемах. Але це не заважає їй створювати унікальні вироби. Свої майстер-класи Віталіна публікує в інтернеті, щоб показати, що створити унікальну ляльку не так важко, як здається на перший погляд.

  • Фото 1 - Черкаська майстриня виготовляє інтер'єрні ляльки з капрону
  • Фото 2 - Черкаська майстриня виготовляє інтер'єрні ляльки з капрону
  • Фото 3 - Черкаська майстриня виготовляє інтер'єрні ляльки з капрону
  • Фото 4 - Черкаська майстриня виготовляє інтер'єрні ляльки з капрону
  • Фото 5 - Черкаська майстриня виготовляє інтер'єрні ляльки з капрону
  • Фото 6 - Черкаська майстриня виготовляє інтер'єрні ляльки з капрону
  • Фото 7 - Черкаська майстриня виготовляє інтер'єрні ляльки з капрону
  • Фото 8 - Черкаська майстриня виготовляє інтер'єрні ляльки з капрону

Ця творчість так мене захопила, що бувало на обідній перерві я зачинялася у кабінеті і шила ляльки. Кожну роботу я придумала, немає двох однакових виробів. Коли сідаю шити, не знаю – буде це хлопчик чи дівчинка. Я дуже вірю в енергетику, тому, якщо бачу, що лялька не підходить конкретній людині, доводиться створювати нову. Це ж як портрет особистості. Обличчя виготовляю здебільшого дитячі: від них іде особливе тепло, що викликає посмішку.

Найбільшим своїм досягненням вважаю успіхи моїх особливих учнів – інклюзивних діток. Це діти з обмеженими можливостями, але дуже великим серцем. Коли ми починали займатися, вони не могли навіть взяти голку в руки через слабку дрібну моторику. Але малюки так хотіли шити, що через півроку занять уже самостійно затягували нитку в голку. Це велика перемога для них і нагорода для мене. Лечу на заняття до них, як на крилах, бо вони завжди раді мені й завжди чекають.

Віталіна Воленшчак
Віталіна Воленшчак
майстриня, творець і викладач гуртка пластичного текстилю "Цікавинка" у Центрі дитячої та юнацької творчості
 

Віталіна Воленшчак створює і авторські вироби – ляльки-мішечки щастя. Це серія невеликих за розміром ляльок особливої форми, які завжди можуть супроводжувати власника. Свою творчість дівчина популяризує через канал на YouTube, де систематично викладає відео із майстер-класами. Віталіна прагне, аби кожен, хто любить її ляльки, зміг створити такі вироби самостійно.

Алла Плахтій

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі