Мені пощастило, що життя дало мені можливість обирати свій шлях. За освітою я психолог. Це дійсно допомагає мені в спілкуванні людьми, дає можливість краще розуміти їх. Проте психологія – це лише професія, а спорт – моє покликання.
В дитинстві та юності ніколи не думала, що буду хоч якось пов’язана зі спортом. Перше знайомство з ним відбулося в гуртку східного танцю, в курс навчання якого входили й заняття з аеробіки. І так вона мені припала до душі!.. Керівник гуртка порадила більше займатися силовими навантаженнями, бо я була настільки тендітна, що певний час навіть соромилась своєї надмірної стрункості. А далі вже – пряма дорога в тренажерний зал.
Перш ніж вибороти свою першу перемогу, я займалася в тренажерному залі 4 роки. Ніщо не могло змусити мене порушити графік тренувань. Тільки самодисципліна може привести до результатів. Мова не лише про чемпіонство в змаганнях, а про перемоги над собою. Головний біль чи неждана лінь – не причина пропускати заняття.
Участь в першому ж моєму чемпіонаті принесла перемогу. Це була першість Черкаської області з фітнесу "Різдвяні канікули". Хоча я тоді зовсім не вірила в себе, думала, що тільки осоромлюся. Відтоді ніколи не сумнівалася у своїх силах, і ця віра мене не підводила: я привозила бажані трофеї звідусіль, якщо була поставлена така мета.
Тріумф черкаської красуні на Чемпіонаті світу в Будапешті, 2013 рік
Фітнес – серйозний вид спорту
Багато людей думає, що фітнес – тільки черговий модний фетиш. Це не так. Це вид спорту, який потребує величезної самовіддачі і регулярності занять. Спочатку я займалась тричі на тиждень не менше години, а коли вийшла на професійний рівень – щонайменше п’ять днів. Грамотний інструктор та індивідуальний підхід в цьому питанні обов’язкові.
70% мого ідеального тіла – це правильне збалансоване харчування. Хоч цілими днями пітнійте в тренажерному залі, але якщо ви їсте все, що заманеться, результату ніколи не буде. Я занадто люблю себе й свій організм, щоб отруювати його хімічними добавками, консервантами, фаст-фудом та іншою гидотою.
Регулярність тренувань – один із секретів успіху чемпіонки
Я ніколи не сиджу на виснажливих дієтах, фанатизм – це не моє! Тільки здорова й натуральна їжа: свіжі фрукти й овочі, сухофрукти, нежирне м’ясо, каші – це смачно і корисно. Хоча й маленькі слабкості собі інколи дозволяю.
В соцмережах мені часто пишуть жінки, які вважають мене взірцем. Приємно, що мій приклад дає їм поштовх до пізнання себе й свого тіла, мотивує до роботи над собою. Вже дуже скоро збираюся запустити власний блог в Інтернеті, де вестиму мову про здорове харчування й ефективні тренування, аби моїми порадами могло скористатись якнайбільше жінок.
Постійний розвиток і ні секунди спокою
Я ніколи не зупиняюся на досягнутому і не зациклююся на своїх перемогах. На сьогодні всі можливі титули у всіх доступних для мене першостях своєї федерації (Всесвітньої федерації бодібілдингу та фітнесу WBPF) я зібрала. Тому роблю невеличку перерву в турнірному житті, аби пізнавати більше й вчитися чомусь новому. Для того, щоб відчувати себе щасливою, мені потрібно постійно розвиватись.
Минулого року на змаганнях Кубка України я спробувала себе в ролі судді. Незвично було знаходитись по іншу сторону спортивних "барикад". Зате тепер я розумію коучів, які колись судили нас. Це досить важко: з великої кількості учасниць роздивитись найкращих, нікого не оминути увагою, об’єктивно оцінити кожну. Але поступок не давала, все повинно бути справедливо!
Спробувавши себе в багатьох амплуа, Анна мріє про телеекран
Основи нашого виду спорту – вихід, позування, демонстрацію тіла – я вивчала по відео-уроках з Інтернету. Фахівців, які могли б навчити цього спортсменок мого покоління, в Черкасах просто не було. Новому поколінню фітнесисток фортунить більше, підхід до підготовки зараз зовсім інший. В цьому сезоні мене запросили стати тренером збірної Київської федерації UBPF, вчу дівчат позуванню. Рада, що можу поділитися своїми вміннями з молодими спортсменками.
В мене є досвід участі в телевізійних шоу "Богиня шопінгу" та "Утета мама!" на телеканалі ТЕТ. Досвід цікавий, але зараз дуже шкодую, що, перш ніж дати згоду на участь, я не вникла в їх суть. Нині я б набагато уважніше обирала формат: це були б серйозні проекти, а не телевізійний "стьоб". У мене навіть з’явилась нова мета – стати ведучою спортивної телепрограми. Зараз я роблю все, щоб цього досягти: навчаюсь в "Інтер-школі", відкриваю нові сторони професійного телевізійного життя.
Марина Таланова-Берт
Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!