Замість неробочого фонтану з'явиться наукова дитяча локація

Краєзнавчий музей може отримати новий фонтан із різнокольоровими динозаврами.

3 серпня 201721222
'Замість неробочого фонтану з'явиться наукова дитяча локація'

Фонтан біля Краєзнавчого музею Черкас працював у своєму "житті" всього декілька років. Ось уже два десятиліття містяни збираються тут, щоб почитати книжки та пограти на гітарі. Колись фонтан був величезним кондиціонером і вентилятором для музею. Обласна влада не змогла утримувати таку масштабну конструкцію, і фонтан "відрізали" від музею.

Такі місця мають змінюватися і відроджуватися – вважає активна молодь міста. Нещодавно у Черкасах пройшла перша серія заходів у рамках "Майстерні міста", організованої черкаськими громадськими активістами. Дарина Подолян, Олена Окунєва та Анна Мигаль розповідають, що головна мета такої ініціативи – об'єднати людей, зацікавлених у розвитку міста. Результатом воркшопів стала нова концепція площі біля Краєзнавчого музею. Оскільки за три дні важко створити повноцінний архітектурний проект, все заявлене авторами – це ідеї.

Якою може стати площа біля музею?

В рамках "Майстерні" молоді дизайнери та архітектори взяли участь у форкшопі "Нефонтан, або що робити з непрацюючим фонтаном" під ментроством "Урбан Кураторів" із Києва. Група молодих архітекторів разом із працівниками музею дійшли спільної думки: найкраща ідея – перетворити площу і фонтан у місце, де діти та батьки зможуть інтерактивно доторкнутися до історії.

  • Фото 1 - У новій локації має бути цікаво і дітям, і дорослим
  • Фото 2 - Проект передбачає місце для командної гри, кам'яний пазл, археологічну пісочницю, поверхню для малювання

На місці фонтану можуть з'явитися ігри на історичну тему: “археологічна пісочниця”, де діти розкопуватимуть "кістки" динозаврів, локації з мотузковою "павутиною", кам'яний пазл тощо. В центрі – сцена із великими різнокольоровими фігурами динозаврів. У концепції передбачено ще багато цікавого.

На думку авторів проекту, споруда Краєзнавчого музею – одна з найбільших серед подібних установ в Україні, зазвичай вони перебувають у непрезентабельних будинках. Автори створювали проект, бажаючи привернути увагу до цього місця. Найбільша аудиторія музею – це діти, а вони люблять усе інтерактивне. Тому проект розробляли насамперед для такої аудиторії. Ще одна мета архітекторів – візуально "полегшити" монументальну масивну будівлю музею, пофарбувавши дно фонтана у колір неба.

Керівництво та колектив музею оцінили запропоновану ідею і готові рухатися до оновлення площі. Ми ж, у свою чергу, готові допомагати інформаційно, шукати можливості фінансування, спільно готувати заявки, щоб ідея, розроблена на "Майстрні міста" здобула реальне втілення і "нефонтан" отримав нове життя.
Дарина Подолян
Дарина Подолян
співорганізаторка "Майстерні міста"
 

  • Фото 1 - Ось так проходила "Майстерня міста" на початку липня
  • Фото 2 - Ось так проходила "Майстерня міста" на початку липня
  • Фото 3 - Ось так проходила "Майстерня міста" на початку липня
  • Фото 4 - Ось так проходила "Майстерня міста" на початку липня
  • Фото 5 - Ось так проходила "Майстерня міста" на початку липня
  • Фото 6 - Ось так проходила "Майстерня міста" на початку липня

Подивитися повну презентацію проекту реконструкції площі і фонтану можна за посиланням

Вікторія Черемис

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі
  • Фото

    Величезне прохання до редакторів та особисто до журналістки Вікторії Чемерис внести у текст правки, про які ми домовлялися. Бо інформація вийшла викривлена.

    Дякую.

  • Фото

    Даша, всі правки, про які ви просили, були внесені) Якщо у вас є ще якісь зауваження, пишіть, будь-ласка, особисто журналісту. Всі факти, які справді потребують уточнення чи пояснення в такому випадку будуть обов'язково внесені.